poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:44

Jakimi zasadami należy się kierować w doborze krawata do koszuli?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
krawat męski krawat męski pexels

Towarzyszy mężczyznom zarówno w sytuacjach całkowicie formalnych, jak i tych mniej oficjalnych - krawat jest po prostu ponadczasowym dodatkiem do męskich stylizacji, więc warto zakładać go zawsze wtedy, gdy chcemy prezentować się dobrze i z klasą - musimy jednak pamiętać o kilku zasadach, ponieważ źle dobrany krawat może przynieść efekt zupełnie odwrotny.

Jakich zasad należy przestrzegać w doborze krawata do koszuli?

Krawat zawsze ciemniejszy do gładkiej koszuli 

Jedną z najważniejszych zasad jest jednolity krawat męski w kolorze ciemniejszym od koszuli, ale pod warunkiem, że jest to gładka, jasna koszula, np. biała, błękitna, różowa czy szara. Takie połączenia są najbardziej eleganckie, więc warto zastosować je przede wszystkim w sytuacjach oficjalnych i formalnych. Jasny krawat męski z jasną koszulą będzie po prostu prezentował się dość mało wyraziście, a nawet mdło. Nieco inaczej przedstawia się sprawa z koszulą czarną czy granatową, ale w tym wypadku również zawsze warto postawić na wyraziste i ciemniejsze kolory, np. bordo, granat czy butelkową zieleń. Zasada ta dotyczy również krawatów wzorzystych - powinny być ciemniejsze i wyraźnie odznaczać się na tle koszuli. Jednak im bardziej wzorzysty krawat, tym bardziej traci na swojej elegancji i lepiej wykorzystać go w mniej oficjalnych stylizacjach. 

Koszula we wzorki - jaki krawat będzie właściwy?

Oczywiście nie zawsze nosimy tylko gładkie koszule - te we wzorki są świetne na mniej oficjalne sytuacje, na których również warto założyć krawat. Jaki wybrać krawat męski do koszuli we wzorek? Oczywiście w tym przypadku również sprawdzą się gładkie i w ciemniejszym kolorze krawaty, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć wzorzystą koszulę z wzorzystym krawatem - nie można jednak zrobić tego przypadkowo - wzorki na koszuli i krawacie powinny się od siebie różnić - nie mogą być takie same, np. do koszuli w drobną kratkę warto wybrać krawat we większe wzory, a do koszuli w paski na przykład krawat w drobne groszki. 

Krawat może, ale nie musi nawiązywać do koszuli 

Krawaty gładkie i we wzroki to niejedyny problem, jaki warto brać pod uwagę - równie ważny jest także ich kolor. Jak wyżej zostało wspomniane - dobrze, aby krawat męski był ciemniejszy od koszuli i stanowił dla niej kontrast, a to oznacza, że nie zawsze musi być on utrzymany w tej samej tonacji. Na przykład do błękitnej koszuli możemy założyć zarówno krawat w kolorze granatowym, jak i bordowym czy pomarańczowym - w jednym i w drugim przypadku błękitna koszula będzie idealnym tłem do tych krawatów. Pamiętajmy także o tym, że krawat może nawiązywać kolorem do innych elementów naszej garderoby, np. marynarki, poszetki czy butów. 

Krawat tylko do koszuli z długim rękawem 

Koszule z krótkim rękawem mają charakter wyłącznie casualowy, dlatego nie zakładamy do nich marynarek i garniturów, chyba że jest to letnia marynarka, ale nawet wtedy musimy pamiętać, że krawat męski należy zostawić głęboko w szafie - zakładanie krawatu do koszuli z krótkim rękawem jest modową wpadką, której zdecydowanie warto unikać.

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54