środa, 04 maj 2022 16:52

Leasing nowych samochodów ciężarowych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
leasing nowych samochodów ciężarowych leasing nowych samochodów ciężarowych pixabay

Leasing nowych samochodów ciężarowych jest bardzo polecanym ruchem, który ceni wielu przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na tą formę finansowania pojazdów.

Leasing nowych samochodów ciężarowych jest bardzo dobry dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z branżą TSL jak i stałych, doświadczonych bywalców, którzy już są bardziej doświadczeni.

Jak przebiega leasing nowych samochodów ciężarowych

Jednym z najważniejszych aspektów, na który warto wrócić uwagę jest fakt, że leasing nowych samochodów ciężarowych jest najkorzystniejszą metodą na pozyskanie tych pojazdów. Bowiem leasing można wliczyć w firmowe koszty przez co finalnie cena nowego samochodu będzie o wiele niższa niż cena samochodu zakupionego przez klienta prywatnego. Dodatkowo zakupując nowy samochód ciężarowy przedsiębiorca musiałby nagle wyłożyć ogromne pieniądze, które często są problematyczne do uzyskania. W wyniku tego o wiele bardziej opłaca się im decydować się na leasing nowych samochodów ciężarowych.

Podczas decyzji na tę formę finansowania wystarczy, że przedsiębiorca wpłaci wkład własny w postaci 10-20% samochodu. Jednak te wartości często są bardzo elastyczne i wielu leasingodawców indywidualnie umawia się z klientem. Jeżeli samochód zarobi na siebie w czasie leasingu często leasingobiorcy decydują się na wykup samochodu od leasingodawcy. W wyniku tego otrzymują nowy samochód na własność, który niejako wypracował już swoją pozycję w firmie. Przedsiębiorcy zostaje kapitał w formie sprawdzonego i drogiego samochodu, który dalej może użytkować zarabiając jeszcze większe pieniądze.

Podsumowanie

Leasing nowych samochodów ciężarowych zapewnia w sobie wiele korzyści. Jednak największa z nich są oczywiście korzyści finansowe i możliwość odliczenia podatku VAT naliczonego od konkretnych rat. Czasem mogą pojawić się kontrole dotyczące użytkowania pojazdu jednak nikt nie jeździ samochodem ciężarowym dla frajdy, a dla pracy. Dlatego o ten punkt w przypadku branży TSL nie trzeba się martwić.