środa, 04 maj 2022 16:52

Leasing nowych samochodów ciężarowych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
leasing nowych samochodów ciężarowych leasing nowych samochodów ciężarowych pixabay

Leasing nowych samochodów ciężarowych jest bardzo polecanym ruchem, który ceni wielu przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na tą formę finansowania pojazdów.

Leasing nowych samochodów ciężarowych jest bardzo dobry dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z branżą TSL jak i stałych, doświadczonych bywalców, którzy już są bardziej doświadczeni.

Jak przebiega leasing nowych samochodów ciężarowych

Jednym z najważniejszych aspektów, na który warto wrócić uwagę jest fakt, że leasing nowych samochodów ciężarowych jest najkorzystniejszą metodą na pozyskanie tych pojazdów. Bowiem leasing można wliczyć w firmowe koszty przez co finalnie cena nowego samochodu będzie o wiele niższa niż cena samochodu zakupionego przez klienta prywatnego. Dodatkowo zakupując nowy samochód ciężarowy przedsiębiorca musiałby nagle wyłożyć ogromne pieniądze, które często są problematyczne do uzyskania. W wyniku tego o wiele bardziej opłaca się im decydować się na leasing nowych samochodów ciężarowych.

Podczas decyzji na tę formę finansowania wystarczy, że przedsiębiorca wpłaci wkład własny w postaci 10-20% samochodu. Jednak te wartości często są bardzo elastyczne i wielu leasingodawców indywidualnie umawia się z klientem. Jeżeli samochód zarobi na siebie w czasie leasingu często leasingobiorcy decydują się na wykup samochodu od leasingodawcy. W wyniku tego otrzymują nowy samochód na własność, który niejako wypracował już swoją pozycję w firmie. Przedsiębiorcy zostaje kapitał w formie sprawdzonego i drogiego samochodu, który dalej może użytkować zarabiając jeszcze większe pieniądze.

Podsumowanie

Leasing nowych samochodów ciężarowych zapewnia w sobie wiele korzyści. Jednak największa z nich są oczywiście korzyści finansowe i możliwość odliczenia podatku VAT naliczonego od konkretnych rat. Czasem mogą pojawić się kontrole dotyczące użytkowania pojazdu jednak nikt nie jeździ samochodem ciężarowym dla frajdy, a dla pracy. Dlatego o ten punkt w przypadku branży TSL nie trzeba się martwić.

 • Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?
  Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?

  Kalosze to wyjątkowe buty, które są szczególnie lubiany przez dzieci. Ze względu na to, że bywają ona kolorowe i atrakcyjna wizualnie, maluchy mogą świetnie się w nich bawić. Dodatkowo dzięki temu, że są one nieprzemakalne, zapewniają dużo frajdy podczas zabaw w deszczowe dni.

  Written on czwartek, 29 wrzesień 2022 08:42
 • Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej
  Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej

  Założenie kolczyków to wymagająca procedura. Dla prawidłowego gojenia się skóry istotna jest bowiem zarówno higiena samego zabiegu wykonania dziurek w uchu, jak i rodzaj noszonej biżuterii oraz sposób pielęgnacji miejsca, w którym noszony jest kolczyk.

  Written on wtorek, 27 wrzesień 2022 11:01
 • Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie
  Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie

  Szacuje się, że ponad jedna trzecia światowej populacji, cierpi na Zespół Suchego Oka (ZSO). Wśród osób noszących szkła kontaktowe, ten odsetek jest jeszcze wyższy, bo sięga aż trzech czwartych mieszkańców globu. Jeśli chodzi o Polskę, to z tym schorzeniem boryka się około 60% pacjentów zgłaszających się do poradni okulistycznych.

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 10:43
 • Pościel na każdą porę roku
  Pościel na każdą porę roku

  Obecnie w sklepach z tekstyliami domowymi można znaleźć wiele propozycji dotyczących pościeli

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:50
 • Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!
  Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

  Rynek magazynowy w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Świadczone w jego ramach usługi przybierają różne formy. Jedną z nich jest wynajem magazynów samoobsługowych. Usługa ta powstała z myślą o osobach prywatnych oraz niedużych firmach.

  Written on środa, 21 wrzesień 2022 10:14
 • Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki
  Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki

  Sprzedawcy domów mogą napotkać kupujących z różnych środowisk. Sprzedawcy nieruchomości chcą znaleźć jak najlepszych nabywców dla swojej oferty .

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:48
 • Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?
  Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?

  Wyjeżdżasz po raz pierwszy do pracy w opiece w Niemczech? Z pewnością towarzyszy Ci ekscytacja, ale też i spora dawka stresu.

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:44