środa, 04 maj 2022 16:52

Leasing nowych samochodów ciężarowych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
leasing nowych samochodów ciężarowych leasing nowych samochodów ciężarowych pixabay

Leasing nowych samochodów ciężarowych jest bardzo polecanym ruchem, który ceni wielu przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na tą formę finansowania pojazdów.

Leasing nowych samochodów ciężarowych jest bardzo dobry dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z branżą TSL jak i stałych, doświadczonych bywalców, którzy już są bardziej doświadczeni.

Jak przebiega leasing nowych samochodów ciężarowych

Jednym z najważniejszych aspektów, na który warto wrócić uwagę jest fakt, że leasing nowych samochodów ciężarowych jest najkorzystniejszą metodą na pozyskanie tych pojazdów. Bowiem leasing można wliczyć w firmowe koszty przez co finalnie cena nowego samochodu będzie o wiele niższa niż cena samochodu zakupionego przez klienta prywatnego. Dodatkowo zakupując nowy samochód ciężarowy przedsiębiorca musiałby nagle wyłożyć ogromne pieniądze, które często są problematyczne do uzyskania. W wyniku tego o wiele bardziej opłaca się im decydować się na leasing nowych samochodów ciężarowych.

Podczas decyzji na tę formę finansowania wystarczy, że przedsiębiorca wpłaci wkład własny w postaci 10-20% samochodu. Jednak te wartości często są bardzo elastyczne i wielu leasingodawców indywidualnie umawia się z klientem. Jeżeli samochód zarobi na siebie w czasie leasingu często leasingobiorcy decydują się na wykup samochodu od leasingodawcy. W wyniku tego otrzymują nowy samochód na własność, który niejako wypracował już swoją pozycję w firmie. Przedsiębiorcy zostaje kapitał w formie sprawdzonego i drogiego samochodu, który dalej może użytkować zarabiając jeszcze większe pieniądze.

Podsumowanie

Leasing nowych samochodów ciężarowych zapewnia w sobie wiele korzyści. Jednak największa z nich są oczywiście korzyści finansowe i możliwość odliczenia podatku VAT naliczonego od konkretnych rat. Czasem mogą pojawić się kontrole dotyczące użytkowania pojazdu jednak nikt nie jeździ samochodem ciężarowym dla frajdy, a dla pracy. Dlatego o ten punkt w przypadku branży TSL nie trzeba się martwić.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42