wtorek, 30 listopad 2021 12:09

Odzież medyczna, którą pokochali lekarze na całym świecie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
medi trendy medi trendy pixabay

Odzież medyczna, tak jak i inne dziedziny mody ulega ciągłym zmianom.

 

Obecnie można nabyć różnorodne ubrania medyczne, które znacznie odbiegają swoim wyglądem od tych niegdyś popularnych. Dziś na szpitalnych korytarzach można zobaczyć lekarzy i pielęgniarki ubranych w kolorową odzież, a także ciekawe i modne kroje. Jakie obecnie trendy modowe można odnaleźć w odzieży medycznej? Gdzie szukać sprawdzonych i godnych polecenia produktów?

Jakie trendy panują obecnie w odzieży medycznej?

Wysoka konkurencyjność na rynku mobilizuje producentów odzieży medycznej do tworzenia mundurków jeszcze bardziej odpowiadających potrzebom lekarzy i pielęgniarek, sięgania po wysoko zaawansowane technologicznie materiały oraz udoskonalania procesu produkcyjnego. Dobre marki oferują modne i wygodne kroje, nieoczywiste połączenia kolorystyczne, jak również wyjątkową trwałość.

Mnogość kolorów i wzorów

Pierwszym aspektem odróżniającym nowoczesne scrubsy od tego, co było modne jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to mnogość jej kolorów. Często są to kolory pastelowe, można jednak spotkać się także z bardziej wyrazistymi np. butelkową zielenią, bordo czy granatem. Szczególnie na oddziałach dziecięcych można zobaczyć lekarzy i pielęgniarki w kolorowej odzieży dodatkowo posiadającej wzorki. Desenie nie są jednak dedykowane tylko personelowi medycznemu pracującemu na oddziałach pediatrycznych. Kolorowe wzorki mogą także nawiązywać do innych specjalizacji. Z kolei motywy kwiatowe, zwierzęce printy, ombre, dzięki swojej uniwersalności, mogą być dopełnieniem scrubsa każdego członka personelu medycznego.

Inspiracje modą casualową

Ubrania medyczne czerpią obecnie z mody codziennej. Coraz popularniejsze stają się np. spodnie typu joggery czy bojówki, a nawet cygaretki idealne dla zwolenniczek elegancji. Medycy coraz częściej sięgają także po niebanalne rozwiązania takie jak np. bluzy z elastycznymi wstawkami, fartuszki o asymetrycznym kroju czy marynarki ze stójką. Dzięki temu każdy członek personelu medycznego może czuć się modnie.

Materiały szybkoschnące i łatwe w pielęgnacji

Nie można zapomnieć także o aspektach praktycznych. Nowoczesna odzież medyczna produkowana jest z materiałów szybkoschnących, a także łatwych w utrzymaniu w czystości czy w prasowaniu. Tkaniny złożone w 100 procentach z bawełny gniotące się, absorbujące wilgoć i odbarwiające się przeszły w niepamięć. Dzisiaj dzięki zastosowaniu poliestru czy elastanu odzież staje się nie tylko łatwiejsza w pielęgnacji, ale i wygodniejsza w noszeniu, dzięki czemu może sprostać ona wyzwaniom stawianym członkom personelu medycznego każdego dnia.

Gdzie warto szukać modnych i komfortowych elementów stroju medycznego?

Ubrań dla medyków warto szukać w sklepach, które oferują wysokiej klasy produkty. Przykładem może być tutaj https://meditrendy.pl/, gdzie znaleźć mozna odzież medyczną amerykańskich i polskich marek, która oprócz tego, że jest w pełni funkcjonalna, wpisuje się idealnie w najnowsze trendy modowe. Ponadto sklep ten oferuje możliwość zamówień grupowych dla całych oddziałów, przychodni i gabinetów, co umożliwia ustandaryzowanie i budowanie profesjonalnego wizerunku personelu medycznego. W ofercie są także obuwie medyczne oraz różnego rodzaju akcesoria. Warto też zaglądać do zakładki promocje, gdzie wybrane modele można nabyć w atrakcyjnych cenach.

 • Garden party - jakie przekąski przygotować?
  Garden party - jakie przekąski przygotować?

  Lato, woda, słońce - to idealny czas, by zorganizować garden party na świeży powietrzu - w ogrodzie, na tarasie czy w altance. Jakie potrawy i przekąski przygotować? O czym nie możesz zapomnieć? Poznaj nasz praktyczny poradnik!

  Written on środa, 29 czerwiec 2022 17:19
 • Holowanie Niemcy – wsparcie, na jakie zasługują kierowcy
  Holowanie Niemcy – wsparcie, na jakie zasługują kierowcy

  Drogi pełne są samochodów, a ilu kierowców, tyle problemów, które mogą spotkać nas w trasie. Czasem jest to jedynie brak paliwa, gdy w pobliżu nie widać stacji benzynowej albo rozładowany akumulator, kiedy musimy jak najszybciej wyruszyć w drogę.

  Written on wtorek, 28 czerwiec 2022 15:55
 • Laweta: co zrobić, kiedy samochód ulegnie awarii lub wypadkowi?
  Laweta: co zrobić, kiedy samochód ulegnie awarii lub wypadkowi?

  Kryzysowe sytuacje w trasie wymagają sprawnego działania – profesjonalne usuwanie skutków zdarzeń drogowych zapewnia pomoc drogowa. Wsparcie kierowców to pełna obsługa zdarzenia: od zdiagnozowania przyczyny usterki po transport pojazdów.

  Written on wtorek, 28 czerwiec 2022 15:01
 • Doraźna naprawa albo holowanie – jak działa pomoc drogowa Gorzów?
  Doraźna naprawa albo holowanie – jak działa pomoc drogowa Gorzów?

  Wypadki, kolizje, awarie samochodów… Nie można ich przewidzieć, ale można przygotować się na sytuacje kryzysowe w trasie. Zaskakują o każdej porze dnia i nocy, dlatego liczy się szybkie i sprawne działanie.

  Written on środa, 22 czerwiec 2022 10:45
 • Podstawowe wyposażenie salonu masażu
  Podstawowe wyposażenie salonu masażu

  Na świecie istnieje wiele różnych typów salonów masażu, które mają różne wymagania i potrzeby. Najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebuje salon masażu, jest rzetelny i godny zaufania personel.

  Written on poniedziałek, 20 czerwiec 2022 17:51
 • Znasz numer pomocy drogowej? Bez tego nie warto ruszać w drogę!
  Znasz numer pomocy drogowej? Bez tego nie warto ruszać w drogę!

  Gdy rozruch silnika nie jest możliwy, kiedy wypadek spowodował poważne uszkodzenie samochodu, w trasie zabrakło paliwa albo rozładował się akumulator, profesjonalne wsparcie jest na wagę złota

  Written on piątek, 17 czerwiec 2022 17:20
 • Rodzaje plomb: tymczasowa, amalgamatowa, kompozytowa
  Rodzaje plomb: tymczasowa, amalgamatowa, kompozytowa

  Plomba, czyli stomatologiczne wypełnienie zęba to sposób pozwalających na zlikwidowanie ubytku oraz zabezpieczenie zęba przed dalszą degradacją, a także uszkodzeniem głębiej położonej tkanki.

  Written on środa, 15 czerwiec 2022 17:53