wtorek, 30 listopad 2021 12:09

Odzież medyczna, którą pokochali lekarze na całym świecie

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
medi trendy medi trendy pixabay

Odzież medyczna, tak jak i inne dziedziny mody ulega ciągłym zmianom.

 

Obecnie można nabyć różnorodne ubrania medyczne, które znacznie odbiegają swoim wyglądem od tych niegdyś popularnych. Dziś na szpitalnych korytarzach można zobaczyć lekarzy i pielęgniarki ubranych w kolorową odzież, a także ciekawe i modne kroje. Jakie obecnie trendy modowe można odnaleźć w odzieży medycznej? Gdzie szukać sprawdzonych i godnych polecenia produktów?

Jakie trendy panują obecnie w odzieży medycznej?

Wysoka konkurencyjność na rynku mobilizuje producentów odzieży medycznej do tworzenia mundurków jeszcze bardziej odpowiadających potrzebom lekarzy i pielęgniarek, sięgania po wysoko zaawansowane technologicznie materiały oraz udoskonalania procesu produkcyjnego. Dobre marki oferują modne i wygodne kroje, nieoczywiste połączenia kolorystyczne, jak również wyjątkową trwałość.

Mnogość kolorów i wzorów

Pierwszym aspektem odróżniającym nowoczesne scrubsy od tego, co było modne jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to mnogość jej kolorów. Często są to kolory pastelowe, można jednak spotkać się także z bardziej wyrazistymi np. butelkową zielenią, bordo czy granatem. Szczególnie na oddziałach dziecięcych można zobaczyć lekarzy i pielęgniarki w kolorowej odzieży dodatkowo posiadającej wzorki. Desenie nie są jednak dedykowane tylko personelowi medycznemu pracującemu na oddziałach pediatrycznych. Kolorowe wzorki mogą także nawiązywać do innych specjalizacji. Z kolei motywy kwiatowe, zwierzęce printy, ombre, dzięki swojej uniwersalności, mogą być dopełnieniem scrubsa każdego członka personelu medycznego.

Inspiracje modą casualową

Ubrania medyczne czerpią obecnie z mody codziennej. Coraz popularniejsze stają się np. spodnie typu joggery czy bojówki, a nawet cygaretki idealne dla zwolenniczek elegancji. Medycy coraz częściej sięgają także po niebanalne rozwiązania takie jak np. bluzy z elastycznymi wstawkami, fartuszki o asymetrycznym kroju czy marynarki ze stójką. Dzięki temu każdy członek personelu medycznego może czuć się modnie.

Materiały szybkoschnące i łatwe w pielęgnacji

Nie można zapomnieć także o aspektach praktycznych. Nowoczesna odzież medyczna produkowana jest z materiałów szybkoschnących, a także łatwych w utrzymaniu w czystości czy w prasowaniu. Tkaniny złożone w 100 procentach z bawełny gniotące się, absorbujące wilgoć i odbarwiające się przeszły w niepamięć. Dzisiaj dzięki zastosowaniu poliestru czy elastanu odzież staje się nie tylko łatwiejsza w pielęgnacji, ale i wygodniejsza w noszeniu, dzięki czemu może sprostać ona wyzwaniom stawianym członkom personelu medycznego każdego dnia.

Gdzie warto szukać modnych i komfortowych elementów stroju medycznego?

Ubrań dla medyków warto szukać w sklepach, które oferują wysokiej klasy produkty. Przykładem może być tutaj https://meditrendy.pl/, gdzie znaleźć mozna odzież medyczną amerykańskich i polskich marek, która oprócz tego, że jest w pełni funkcjonalna, wpisuje się idealnie w najnowsze trendy modowe. Ponadto sklep ten oferuje możliwość zamówień grupowych dla całych oddziałów, przychodni i gabinetów, co umożliwia ustandaryzowanie i budowanie profesjonalnego wizerunku personelu medycznego. W ofercie są także obuwie medyczne oraz różnego rodzaju akcesoria. Warto też zaglądać do zakładki promocje, gdzie wybrane modele można nabyć w atrakcyjnych cenach.