wtorek, 11 czerwiec 2024 13:17

Nastolatka postrzelona z pistoletu gazowego na pl. Rodła w Szczecinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nastolatka postrzelona w Szczecinie Nastolatka postrzelona w Szczecinie Zdjęcie redakcyjne

Na pl. Rodła w Szczecinie doszło do incydentu z udziałem dwóch nastolatków. 17-letnia dziewczyna została postrzelona przez 15-letniego chłopaka z pistoletu gazowego na kulki. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Czego się dowiesz:

  • Co wydarzyło się na pl. Rodła w Szczecinie?
  • Kto był zamieszany w incydent?
  • Jak szybko policja zatrzymała sprawcę?
  • Jakie działania podjęła policja po incydencie?

Inerwencja policji

Mł. asp. Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie poinformował, że do zdarzenia doszło wieczorem. "W miniony piątek, 7 czerwca 2024 r., w godzinach wieczornych policjanci interweniowali w sprawie uszkodzenia ciała 17-latki, która po opatrzeniu w szpitalu powróciła do domu. Według zgłoszenia do zdarzenia miało dojść z użyciem 'broni gazowej na kulki'" - mówi mł. asp. Pankau.

„W miniony piątek, 7 czerwca 2024 r., w godzinach wieczornych policjanci interweniowali w sprawie uszkodzenia ciała 17-latki, która po opatrzeniu w szpitalu powróciła do domu. Według zgłoszenia do zdarzenia miało dojść z użyciem 'broni gazowej na kulki'” - mówi mł. asp. Pankau.

Zatrzymanie sprawcy

Sprawca zdarzenia został zatrzymany przez policję niespełna dwie godziny po incydencie. "W ciągu niespełna dwóch godzin od zdarzenia sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jest to 15-latek, który decyzją Sądu Rodzinnego i Nieletnich został umieszczony tymczasowo w schronisku dla nieletnich" - dodał mł. asp. Pankau.

„W ciągu niespełna dwóch godzin od zdarzenia sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jest to 15-latek, który decyzją Sądu Rodzinnego i Nieletnich został umieszczony tymczasowo w schronisku dla nieletnich” - dodał mł. asp. Pankau.

Dalsze działania

Policja kontynuuje działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia oraz ocenę prawidłowości interwencji. Trwają czynności dochodzeniowe, które mają na celu pełne zrozumienie przebiegu incydentu.

źródło: GS24.pl