Czego się dowiesz:
- Jakie konsekwencje poniesie kierowca zatrzymany w stanie nietrzeźwości w dniu swojego ślubu?
- Jakie działania policji miały miejsce w Szczecinie podczas ogólnopolskiej akcji "Prędkość"?
- Jakie są prawne konsekwencje przekroczenia dozwolonej prędkości i jazdy w stanie nietrzeźwości?
- Jaki apel skierowała policja do kierowców?
Nietrzeźwy i za szybki
Szczecińscy policjanci zatrzymali kierującego skodą na ulicy Ku Słońcu, który przekroczył dozwoloną prędkość, jadąc 71 km/h w strefie ograniczenia do 50 km/h. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.
Przed sądem i kara
34-latek przyznał, że wziął udział w wieczorze kawalerskim poprzedniej nocy, a tego dnia miał odbyć się jego ślub. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Stracił już prawo jazdy, a grozi mu do trzech lat więzienia i wysoka grzywna.
"Podczas czynności wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie wskazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. 34-latek powiedział, że tego dnia bierze ślub, a wczoraj brał udział w wieczorze kawalerskim" - przekazali w komunikacie szczecińscy policjanci.
Apel policji
W kontekście innego przypadku, 63-letni mężczyzna został złapany na przekroczeniu prędkości na ul. Struga, gdzie jechał 136 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Za podobne wykroczenia był już wcześniej karany. Otrzymał mandat karny w wysokości czterech tysięcy zł i stracił prawo jazdy. Policja apeluje o przestrzeganie ograniczeń prędkości i zachowanie ostrożności na drodze.
Dwa przypadki z Szczecina pokazują konsekwencje ignorowania przepisów drogowych. Zatrzymania te są przestrogą dla innych kierowców, by nie lekceważyć prawa, szczególnie w kontekście nadchodzących świąt i większej liczby kontroli drogowych.
źródło: tvn24.pl