sobota, 08 czerwiec 2024 11:43

Zatrzymany nietrzeźwy kierowca w dniu ślubu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zatrzymany nietrzeźwy kierowca w dniu ślubu Zatrzymany nietrzeźwy kierowca w dniu ślubu Zdjęcie redakcyjne

W Szczecinie, podczas ogólnopolskich działań policji pod hasłem "Prędkość", nietrzeźwy 34-latek został zatrzymany za przekroczenie dozwolonej prędkości. Mężczyzna, który tego samego dnia miał wziąć ślub, stracił prawo jazdy i teraz czeka go proces sądowy.

Czego się dowiesz:

  • Jakie konsekwencje poniesie kierowca zatrzymany w stanie nietrzeźwości w dniu swojego ślubu?
  • Jakie działania policji miały miejsce w Szczecinie podczas ogólnopolskiej akcji "Prędkość"?
  • Jakie są prawne konsekwencje przekroczenia dozwolonej prędkości i jazdy w stanie nietrzeźwości?
  • Jaki apel skierowała policja do kierowców?

Nietrzeźwy i za szybki

Szczecińscy policjanci zatrzymali kierującego skodą na ulicy Ku Słońcu, który przekroczył dozwoloną prędkość, jadąc 71 km/h w strefie ograniczenia do 50 km/h. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Przed sądem i kara

34-latek przyznał, że wziął udział w wieczorze kawalerskim poprzedniej nocy, a tego dnia miał odbyć się jego ślub. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Stracił już prawo jazdy, a grozi mu do trzech lat więzienia i wysoka grzywna.

"Podczas czynności wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie wskazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. 34-latek powiedział, że tego dnia bierze ślub, a wczoraj brał udział w wieczorze kawalerskim" - przekazali w komunikacie szczecińscy policjanci.

Apel policji

W kontekście innego przypadku, 63-letni mężczyzna został złapany na przekroczeniu prędkości na ul. Struga, gdzie jechał 136 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Za podobne wykroczenia był już wcześniej karany. Otrzymał mandat karny w wysokości czterech tysięcy zł i stracił prawo jazdy. Policja apeluje o przestrzeganie ograniczeń prędkości i zachowanie ostrożności na drodze.

Dwa przypadki z Szczecina pokazują konsekwencje ignorowania przepisów drogowych. Zatrzymania te są przestrogą dla innych kierowców, by nie lekceważyć prawa, szczególnie w kontekście nadchodzących świąt i większej liczby kontroli drogowych.

źródło: tvn24.pl