czwartek, 09 maj 2024 17:53

Odnaleziono ciało niewidomego mężczyzny w Trzebiatowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zwłoki mężczyzny znalezione w rzece Zwłoki mężczyzny znalezione w rzece fot: pixabay

Po ponad dwóch tygodniach intensywnych poszukiwań, służby odnalazły ciało 63-letniego niewidomego mężczyzny, który 21 kwietnia wpadł do rzeki w Trzebiatowie. Tragedia wydarzyła się na ulicy Mostowej, gdzie mężczyzna prawdopodobnie spadł z mostu do rzeki Regi.

Czego się dowiesz:

  • Kto potwierdził tożsamość niewidomego mężczyzny, którego ciało odnaleziono w rzece Regi?
  • Jakie służby brały udział w akcji poszukiwawczej niewidomego mężczyzny w Trzebiatowie?
  • Gdzie i kiedy wyłowiono ciało mężczyzny po jego upadku z mostu?
  • Jakie dalsze kroki podjęto w związku z odnalezieniem ciała niewidomego mężczyzny?

Akcja ratunkowa

W odpowiedzi na zgłoszenie, na miejsce zdarzenia szybko zadysponowano sześć zastępów Państwowej Straży Pożarnej z łodziami oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Koszalina. W akcji brała udział również ekipa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z powiatu białogardzkiego. Poszukiwania trwały intensywnie przez cały następny dzień, niestety bez rezultatu.

Odnalezienie ciała

Ciało mężczyzny zostało wyłowione 8 maja w okolicach Nowielic z rzeki Regi. Na miejscu działała straż pożarna wspierana przez funkcjonariuszy policji, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili niezbędne czynności. Podkomisarz Zbigniew Frąckiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach potwierdził tożsamość odnalezionej osoby oraz jej niepełnosprawność wzrokową.

"Na miejscu była straż pożarna oraz policjanci, którzy prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora." - Podkomisarz Zbigniew Frąckiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

Śledztwo i dalsze procedury

Ciało zostało zabezpieczone i przewiezione do wykonania sekcji zwłok, która ma odpowiedzieć na pytania dotyczące okoliczności śmierci 63-latka. Policja oraz prokuratura kontynuują działania mające na celu pełne wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Tragiczny wypadek w Trzebiatowie to przypomnienie o konieczności zapewnienia większego bezpieczeństwa w miejscach potencjalnie niebezpiecznych, szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami. Ostateczne ustalenia dotyczące przyczyn wypadku zostaną opublikowane po zakończeniu śledztwa.

źródło: tvn24.pl