piątek, 14 czerwiec 2024 15:19

Ostra wymiana zdań między Nitrasem a Brudzińskim na platformie X

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostra wymiana zdań między Nitrasem a Brudzińskim na platformie X Ostra wymiana zdań między Nitrasem a Brudzińskim na platformie X Zdęcie redakcyjne

Sławomir Nitras i Joachim Brudziński ponownie starli się w emocjonalnej wymianie zdań na platformie X (dawny Twitter). Dyskusja, która rozpoczęła się od sprawy zatrzymania rektora szczecińskiej uczelni, przerodziła się w personalne ataki.

Czego się dowiesz:

  • Co było przyczyną sporu między Sławomirem Nitrasem a Joachimem Brudzińskim?
  • Jakie zarzuty postawił Sławomir Nitras Joachimowi Brudzińskiemu?
  • Jak zareagował Joachim Brudziński na oskarżenia Sławomira Nitrasa?
  • Jak internauci komentowali wypowiedzi Joachima Brudzińskiego?
  • Jakie tematy były poruszane w wymianie zdań między Nitrasem a Brudzińskim?

Powód sporu

Dyskusja rozpoczęła się od komentarza Sławomira Nitrasa, który nawiązał do zatrzymania przez CBA rektora jednej ze szczecińskich uczelni. Nitras oskarżył Brudzińskiego o promowanie rektora związanego z aferą dotyczącą kupowania dyplomów.

„Zatrzymany przez CBA rektor wyższej szkoły w Szczecinie to przez 8 lat najważniejszy ‘komentator polityczny’ pisowskiego Radia Szczecin. Promowany przez Duklanowskiego i Brudzińskiego. Warto to wiedzieć” – napisał Sławomir Nitras.

Odpowiedź Joachima Brudzińskiego

Joachim Brudziński zareagował ostro, zaprzeczając wszelkim związkom z zatrzymanym rektorem i odpowiadając na zarzuty Nitrasa.

„Warto wiedzieć, że łżesz jak bura suka, w życiu słowa nie zamieniłem z człowiekiem, o którym piszesz. Intencjonalnie mogłem go spotkać jako rektora tak samo, jak spotykali go posłowie i radni PO przy różnego rodzaju uroczystościach. Mówienie i pisanie przez ciebie, że byłem jego ‘promotorem’, ma tyle samo wspólnego z prawdą, co stwierdzenie, że twój przyjaciel Sławomir Nowak to niewinna i czysta lelilja” – odpowiedział Joachim Brudziński.

Dalsza eskalacja konfliktu

Nitras kontynuował atak, zarzucając Brudzińskiemu nieudolne zarządzanie Grupą Azoty, podczas gdy Brudziński odparł kolejnym personalnym atakiem, zarzucając Nitrasowi brak sukcesów jako ministra.

„Grupę Azoty Joachim Brudziński wydoił i zostawił na granicy bankructwa. A ‘rektor’, którego promował, siedzi w areszcie. Pana Graba też nie znasz?” – pytał Sławomir Nitras.

„Nie masz żadnych sukcesów jako minister i nic nie wskazuje, że kiedykolwiek będziesz miał, dlatego wracasz do tego, w czym jesteś najlepszy? Rzucanie na oślep g... i pomawianie kłamliwie i świadomie (patrz prof. Lubińska) swoich politycznych oponentów to jedynie, co potrafisz? Wydmuchaj nos, podciągnij spodnie i weź się do pracy, a nie kłam jak... wiesz kto” – odpowiedział Joachim Brudziński.

Ostra wymiana zdań między Sławomirem Nitrasem a Joachimem Brudzińskim zakończyła się na tym etapie, ale wywołała liczne komentarze wśród internautów, którzy zwracali uwagę na zbyt ostre słowa Brudzińskiego. Znając temperament obu polityków, można spodziewać się kolejnych konfrontacji.

źódlo: GS24.pl