piątek, 24 maj 2024 15:59

Pijany i pod wpływem narkotyków w Szczecinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pijany i pod wpływem narkotyków Pijany i pod wpływem narkotyków fot: pixabay

Szczecińscy policjanci zatrzymali kierowcę, który wymusił pierwszeństwo przed nieoznakowanym radiowozem grupy Speed. Zdarzenie miało miejsce 23 maja w centrum Szczecina. Zatrzymany mężczyzna był pijany, pod wpływem narkotyków i z cofniętym prawem jazdy.

Czego się dowiesz:

  • Co się stało 23 maja w centrum Szczecina?
  • Kto prowadził nieoznakowany radiowóz podczas incydentu?
  • Jakie substancje znajdowały się w organizmie zatrzymanego kierowcy?
  • Dlaczego kierowca był zdziwiony całą sytuacją?
  • Jakie konsekwencje poniesie zatrzymany mężczyzna?

Wymuszenie pierwszeństwa

Do incydentu doszło 23 maja po godzinie 1 w nocy w centrum Szczecina. Policjanci z grupy Speed poruszali się nieoznakowanym radiowozem, gdy samochód marki Renault Kangoo wymusił przed nimi pierwszeństwo. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i zatrzymali kierowcę do kontroli.

Zatrzymanie kierowcy

Nadkomisarz Anna Gembala, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, poinformowała, że zatrzymany 43-latek był zdziwiony całą sytuacją. - "Ze względu na brak oznakowania radiowozu, kierowca nie spodziewał się takiej sytuacji" - dodała Gembala.

"Ze względu na brak oznakowania radiowozu, kierowca nie spodziewał się takiej sytuacji" - nadkomisarz Anna Gembala.

Alkohol i narkotyki w tle

Podczas kontroli okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie. Dodatkowe testy wykazały obecność amfetaminy. Ponadto, policjanci ustalili, że kierowca miał cofnięte prawo jazdy. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za swoje czyny przed sądem.

Kierowca, który wymusił pierwszeństwo przed nieoznakowanym radiowozem, był pijany, pod wpływem narkotyków i z cofniętym prawem jazdy. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z grupy Speed, mężczyzna został zatrzymany i wkrótce stanie przed sądem.

źródło: tvn24.pl