wtorek, 23 kwiecień 2024 15:36

Rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rajd rowerowy w Szczecinie Rajd rowerowy w Szczecinie fot: pixabay

W miniony weekend odbyła się 13. edycja Rajdu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego. Wydarzenie to przyciągnęło blisko 500 entuzjastów rowerowych z Polski i zagranicy, którzy wspólnie pokonali trasę o długości około 290 kilometrów przez malownicze tereny Pomorza Zachodniego w Polsce oraz Meklemburgii – Pomorza Przedniego w Niemczech.

Czego się dowiesz:

  • Ile osób uczestniczyło w 13. edycji Rajdu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego?
  • Jakie wsparcie finansowe i logistyczne otrzymali organizatorzy rajdu?
  • Jakie dodatkowe atrakcje towarzyszyły wydarzeniu?
  • Jaki jest cel społeczny związany z organizacją rajdu rowerowego?
  • Co planują organizatorzy na przyszłe edycje rajdu?

Pasja na trasie

Uczestnicy rajdu, dzieląc się na grupy, poruszali się z turystyczną prędkością około 20 km/h, co umożliwiło im pełne doświadczanie uroków krajobrazu Zalewu Szczecińskiego. Bezpieczeństwo zapewniała policja oraz wolontariusze z Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, którzy zabezpieczali trudniejsze odcinki trasy. Organizatorzy, dzięki wsparciu finansowemu od Województwa Zachodniopomorskiego i Gminy Szczecin, a także sponsorów jak Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście czy Grupa Gezet, zapewnili uczestnikom odpowiednie warunki i pamiątkowe koszulki kolarskie.

Wojtek Marciniak, wiceprezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus: "Bez ich nieocenionego wkładu nie moglibyśmy zorganizować największego święta turystyki rowerowej na Pomorzu Zachodnim. To dzięki ich zapałowi i poświęceniu każdego roku odwiedza nas coraz więcej pasjonatów rowerowych z całej Polski oraz Europy."

Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus: "To wspaniałe, że liczba uczestników zbliżyła się do 500. Rajd cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród rowerzystów z całej Polski, a także przyciągnął licznych miłośników turystyki rowerowej z zagranicy. Bez wątpienia był to wyjątkowy weekend, podczas którego Pomorze Zachodnie stało się niekwestionowaną stolicą turystyki rowerowej w Polsce."

Wsparcie i gościnność lokalnych społeczności

Niezwykle ciepłe przyjęcie uczestników w Anklam i Stepnicy, gdzie lokalne władze zorganizowały posiłki i aktywności, pokazało gościnność regionu. Również konkurs fotograficzny „Wiosna na trasie rowerowej dookoła Zalewu Szczecińskiego” z nagrodami ufundowanymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, wzbogacił rajd o element rywalizacji i kreatywności.

Rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego to nie tylko sportowe wydarzenie, ale również działanie społeczne. Co roku, dzięki zbiórce środków na zakup rowerów dla dzieci z rodzin potrzebujących, uczestnicy mają okazję przyczynić się do dobra wspólnego. W planach już 14. edycja rajdu, która odbędzie się w kwietniu 2025 roku. Wojtek Marciniak oraz Paweł Malinowski z Klubu Rowerowego Gryfus podkreślają, że dzięki rosnącej liczbie uczestników, każde kolejne wydarzenie przyciąga coraz więcej pasjonatów, umacniając Pomorze Zachodnie jako centrum turystyki rowerowej.

źródło: szczecin.eu