poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:01

Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marsz dla Życia w Szczecinie Marsz dla Życia w Szczecinie fot: pixabay

Tłumy Szczecinian przeszły ulicami miasta, by uczestniczyć w jubileuszowej, dwudziestej edycji Marszu dla Życia, wydarzeniu, które rokrocznie jednoczy społeczność w obronie najbardziej fundamentalnych wartości. Pod hasłem "Życie nie zna granic" uczestnicy wyruszyli z Jasnych Błoni, przechodząc trasę prowadzącą do szczecińskiej katedry. Za organizację odpowiadała Fundacja Małych Stópek, znana z licznych inicjatyw pro-life.

 

Czego się dowiesz

  • Jakie były główne cele Marszu dla Życia w Szczecinie?
  • Co to jest Fundacja Małych Stópek i jakie działania prowadzi poza organizacją marszów?
  • Jakie osobiste doświadczenia podzieliła się Pani Anita podczas Marszu dla Życia?
  • Jak ks. Tomasz Kancelarczyk opisuje zaangażowanie młodych rodzin w Marszu dla Życia?
  • Co to jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego i jakie znaczenie miała podczas zakończenia Marszu dla Życia?

Fundacja Małych Stópek – więcej niż marsz

Działalność Fundacji Małych Stópek wykracza daleko poza organizację marszów. Instytucja ta jest znana z prowadzenia placówek takich jak Dom Małych Stópek w Syrkowicach czy "Mamy Dom" w Poczerninie, oferując wsparcie zarówno młodym matkom, jak i seniorom. Fundacja angażuje się także w liczne programy edukacyjne, mające na celu promowanie wartości życia w społeczeństwie, co stanowi o jej kluczowej roli w lokalnej wspólnocie.

Echa marszu. Głosy uczestników

Marsz dla Życia w Szczecinie każdego roku przyciąga tysiące uczestników, którzy nie tylko wspierają ideę, ale często dzielą się swoimi osobistymi doświadczeniami. Wśród nich była pani Anita, której historia – od zagrożenia aborcją do szczęśliwego macierzyństwa – wzrusza i inspiruje. Ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek podkreślał obecność licznych młodych rodzin, co jest znakiem rosnącej świadomości młodego pokolenia na tematy pro-life.

"Z ogromną radością co roku uczestniczę w tym marszu. Jest to dla mnie ogromne przeżycie i taka niesamowita radość, bo sama miałam zostać poddana procederowi aborcji. Pan Bóg mnie ocalił. Jestem, żyję, mogła się zadziać niesamowita i piękna historia życia mojego, mojej rodziny, bo mam cudownego męża, mam czwórkę dzieci i czterech wspaniałych synów. Kocham życie, cieszę się życiem i cieszę się, że było mi to dane. Ale nie każde dziecko ma tą szansę, więc chodzę co roku na te marsze i jestem za życiem i życie jest piękne i trzeba je bronić." - Pani Anita

"Zobaczyłem wiele młodych rodzin. Rodzice to byli uczestnicy marszu czy też wolontariusze sprzed wielu lat. Byli ze swoimi dziećmi, dwójką, trójką, czwórką, nawet i piątką. To było coś niesamowitego." - Ks. Tomasz Kancelarczyk

Duchowa adopcja i msza święta

Marsz dla Życia zakończył się mszą świętą w szczecińskiej katedrze, celebrowaną przez biskupa Zbigniewa Zielińskiego. W trakcie liturgii uczestnicy mieli możliwość podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, co stanowiło silne, duchowe zamknięcie wydarzenia. Marsz, poza swoją symboliczną trasą przez kluczowe punkty miasta, podkreślił silną więź społeczności z wartościami, które są fundamentem ich codziennego życia i działania.

źródło: radioszczecin.pl