czwartek, 20 czerwiec 2024 18:55

Wypadki na Gumieńcach w Szczecinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wypadki na Gumieńcach w Szczecinie Wypadki na Gumieńcach w Szczecinie Zdjęcie redakcyjne

W czwartek po południu doszło do dwóch wypadków drogowych w Szczecinie, które spowodowały znaczne utrudnienia w ruchu na Gumieńcach. W wyniku jednego z wypadków ranna została 70-letnia rowerzystka.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie doszło do wypadków na Gumieńcach w Szczecinie?
  • Kto został ranny w wypadku na ul. Derdowskiego?
  • Jakie były skutki kolizji na ul. Ku Słońcu?
  • Jakie informacje przekazała rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego?

Zderzenie na ul. Derdowskiego

Około godziny 15, na ul. Derdowskiego, przy wyjeździe ze stacji benzynowej Shell, doszło do zderzenia samochodu osobowego z rowerzystką. Na miejsce przybyły służby ratunkowe, które udzieliły pomocy poszkodowanej. Jak informuje Natalia Dorochowicz, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, 70-letnia kobieta doznała urazu kończyny dolnej oraz kręgosłupa. "Zespół ratownictwa medycznego został zadysponowany do potrącenia. Na miejscu wezwania znajdowała się poszkodowana z urazem kończyny dolnej oraz kręgosłupa. Po dokonaniu niezbędnych medycznych czynności ratunkowych, pacjentka została przetransportowana do szpitala. Była przytomna, w stanie stabilnym." - dodała Dorochowicz.

Kolizja na ul. Ku Słońcu

W tym samym czasie, nieco dalej, na ul. Ku Słońcu, doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Wypadek miał miejsce na wysokości zjazdu w stronę Centrum Handlowego Ster, gdzie zajęty został jeden z pasów ruchu, co dodatkowo skomplikowało sytuację na drogach. Korki zaczęły się tworzyć już od ronda Gierosa, a ruch pojazdów był znacząco spowolniony.

Utrudnienia w ruchu

Obydwa wypadki spowodowały znaczne utrudnienia w ruchu na Gumieńcach. Służby ratunkowe i techniczne pracowały na miejscu, aby jak najszybciej przywrócić normalny ruch. Kierowcy byli zmuszeni do szukania alternatywnych tras, co spowodowało dodatkowe utrudnienia w innych częściach miasta.

źródło: Kurier Szczeciński