sobota, 10 grudzień 2022 16:20

Jak ubrać dziecko na jesień a jak ubrać na zimę?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
modne body niemowlęce EEVI modne body niemowlęce EEVI EEVI

Polska to kraj czterech pór roku, przez co pogoda bywa często zmienna i nieprzewidywalna. Jako rodzic zależy Ci, aby Twoja pociecha zawsze była odpowiednio ubrana do panujących na zewnątrz warunków. Dlatego też przygotowaliśmy krótki przewodnik w zakresie ubioru naszej pociechy jesienią i zimą.

 

Jak ubrać dziecko jesienią?

            Jesień należy do pór roku, które są wyjątkowo zmienne. Poranki bywają chłodne i wymagają ubrania czegoś cieplejszego, z kolei środek dnia jest obfity w słońce i wymaga od nas zrzucenia warstw ubrań. Gdy przygotowujemy naszą pociechę na wyjście powinniśmy wziąć pod uwagę nasilenie wiatru oraz możliwość pojawianie się deszczu. Dobrym rozwiązaniem jest ubieranie na tzw. „cebulkę”, dzięki czemu w razie potrzeby dziecko może zdjąć lub włożyć daną część garderoby. W jesiennej szafie malca obowiązkowo powinna znaleźć się rozpinana bluza, która będzie świetnym odzieniem ochronnym. Jeżeli zdecydujecie się na tą z kapturem – to dobry wybór, gdy będzie chronić głowę dziecka przed chłodem. Funkcja rozpięcia umożliwia także regulację przepływu temperatury, a to oddziałuje na wygodę naszego dziecka. Powinniśmy wyposażyć dziecko w wygodną czapkę, która ochroni go od wiatru. Z kolei odpowiednia kurtka, ciepła i wygodna jest niezastąpionym elementem dziecięcej codzienności. Warto szukać modeli wyposażonych w funkcję wodoodporną, bo ja wiadomo jesień potrafi zaskoczyć nas deszczem.

Jak ubrać dziecko zimą?

            Zima choć potrafi być piękna, potrafi dać nam pstryczka w nos. Rozsądni rodzice dużo wcześniej przygotowują dla swoich dzieci ciepłe koszulki z długim rękawem (najlepiej wykonane z przyjemnej dla ciała bawełny), wygodną bielizną oraz dzianinowe swetry, które dla wygody malca powinny zapinane być na guziki. Zimą świetnie sprawdzają się mięsiste, grubsze materiały, które chronią przed utratą ciepła. Dżins, dzianina oraz sztruks to materiały będące sprawdzonym wyborem na okres zimowy. Zwiewna wiskoza powinna poczekać na lato.

Obuwie naszych dzieci, powinno mieć grubą podeszwę, aby gwarantować izolację. Kurtka warto aby była wyposażona w kaptur i ściągacze przy rękawach, które minimalizuję utratę cennego ciepła. Szczególnie w wietrzne zimowe dni. Czapka i rękawiczki to niezbędna zimowe akcesoria. Warto wybrać przeciwdeszczowe, ale takie które będą pozwalały oddychać skórze naszego malca.

Nieważna jaką mamy porę roku, ważne aby nasze dziecko aktywnie spędzało czas na dworze. Do tego niezbędna jest pomoc rodzica, który dba o bezpieczeństwo i komfort. Dana pora roku nie powinna stanowić przeszkody w codziennych spacerach i wyjściach na zewnątrz.

Zobacz też modne body niemowlęce EEVI