niedziela, 20 listopad 2022 07:00

Kameralne wesele w Warszawie – jak je zorganizować?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
fotograf na kameralne wesele Warszawa fotograf na kameralne wesele Warszawa pixabay

W ostatnich latach z wielu względów na popularności zyskują śluby i wesela o kameralnym charakterze. Ich organizacja pozwala na stworzenie przyjemnej, komfortowej atmosfery zarówno dla Młodych, jak i bliskich dla nich osób.

Często tego typu uroczystości pozwalają jeszcze bardziej zacieśnić więzi rodzinne, lepiej poznać się nowym członkom rodziny, a także przeżyć ten wyjątkowy dzień jeszcze bardziej uroczyście. Czym wyróżniają się śluby i wesela kameralne? Gdzie takie wesele zorganizować i jak wybrać fotografa, który upamiętni ten wyjątkowy dzień?

Kameralne wesele, czyli jakie?

Kameralne uroczystości kojarzą się najczęściej z małym gronem gości, co pozwala na stworzenie wyjątkowej atmosfery. Tak jest też w przypadku ślubów i wesel utrzymanych w kameralnym stylu. Zazwyczaj na takie uroczystości zaprasza się najbliższą rodzinę. Niekiedy jeszcze kilku bardzo dobrych znajomych. Nie są to duże zabawy na setkę czy większa ilość gości. Dodatkową kwestią, która pozwala na uzyskanie efektu kameralności, jest dobór odpowiedniego miejsca na organizację zabawy weselnej czy samej kolacji bądź obiadu dla bliskich. Liczy się także wystrój wnętrza oraz wybrana muzyka, co pozwoli na podkreślenie wyjątkowej atmosfery tego tak ważnego dla wszystkich dnia.

Gdzie warto zorganizować kameralne wesele?

Kameralne wesele powinno być zorganizowane w miejscu, które pozwoli na stworzenie przytulnej, a nawet intymnej, rodzinnej atmosfery. Najczęściej na takiego rodzaju wesela wybiera się miejsca dysponujące mniejszymi salami, gdzie można przygotować uroczystość dla kilku czy kilkunastu osób. Ciekawym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na organizację wesela w kameralnym stylu w klimatycznym dworku położonym poza obrębem miasta czy małej restauracji. Dobrze jest zwrócić uwagę na miejsca urządzone w stylu rustykalnym czy boho. Należy też sprawdzić, czy można salę udekorować w wybrany przez siebie sposób i zadbać i najmniejsze detale związane z dekoracjami. Liczy się także to, jaka będzie oprawa muzyczna. Warto postawić na muzykę na żywo graną przez niewielki zespół muzyczny. Jeżeli będzie DJ, dobrze jest z nim na samym początku przedyskutować kwestię repertuaru i nagłośnienia w czasie uroczystej kolacji.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotografa na kameralne wesele?

Kameralne wesele, tak jak każde inne powinno być odpowiednio utrwalone. Jaki będzie najlepszy fotograf na kameralne wesele? Warszawa jest miastem, w którym pracuje wielu fotografów. Dlatego też przed podjęciem decyzji w pierwszej kolejności dobrze jest zapoznać się z portfolio fotografów, którzy mają doświadczenie w pracy przy tego typu weselach. Dzięki temu można łatwo sprawdzić, czy faktycznie ich styl odpowiada Młodym. Najłatwiej zrobić to wchodząc na stronę internetową lub konto na portalu społecznościowym wybranej osoby. Trzeba też pamiętać o podpisaniu umowy. Powinny być w niej zawarte najważniejsze treści związane z realizacją umowy i wynagrodzeniem za wykonaną usługę.

 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42
 • Estetyczne oraz funkcjonalne kosze na śmieci - warto je mieć zawsze pod ręką
  Estetyczne oraz funkcjonalne kosze na śmieci - warto je mieć zawsze pod ręką

  Nie od dziś wiadomo, że nasza cywilizacja produkuje olbrzymie ilości śmieci wszelakiego rodzaju. Ostatnimi czasy coraz więcej uwagi poświęcamy odpowiedniej segregacji odpadów. Jest to z pewnością jedno z tych działań proekologicznych, do których warto się przyłożyć, jeśli chcemy przekazać Ziemię w dobrym stanie dalszym pokoleniom.

  Written on czwartek, 02 luty 2023 19:08
 • Jak odnowić drewnianą podłogę?
  Jak odnowić drewnianą podłogę?

  Z całą pewnością możemy przyznać, że drewniane podłogi wracają do łask. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, mimo iż inwestycja w posadzkę wykonaną z drewna, niejednokrotnie wiąże się ze swoją wydatkiem. Jednak ponadczasowe piękno tego materiału przemawia za jego wyborem.

  Written on środa, 01 luty 2023 18:23
 • Lody wysokobiałkowe - czyli deser dla dbających o formę
  Lody wysokobiałkowe - czyli deser dla dbających o formę

  Każdy z nas od czasu do czasu miewa ochotę na "coś słodkiego". Szczególnie latem, gdy żar i upał dają nam o sobie znać, marzymy o pysznych, chłodnych i słodkich lodach.

  Written on poniedziałek, 30 styczeń 2023 14:29
 • Jaki blat do kuchni będzie najlepszy?
  Jaki blat do kuchni będzie najlepszy?

  Wybierając blat do kuchni, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego dopasowanie do aranżacji pomieszczenia, ale również wygodę codziennego użytkowania. Odpowiedni model powinien zarówno pięknie się prezentować, jak i cechować się dużą odpornością na uszkodzenia.

  Written on poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:48
 • Jakimi zasadami należy się kierować w doborze krawata do koszuli?
  Jakimi zasadami należy się kierować w doborze krawata do koszuli?

  Towarzyszy mężczyznom zarówno w sytuacjach całkowicie formalnych, jak i tych mniej oficjalnych - krawat jest po prostu ponadczasowym dodatkiem do męskich stylizacji, więc warto zakładać go zawsze wtedy, gdy chcemy prezentować się dobrze i z klasą - musimy jednak pamiętać o kilku zasadach, ponieważ źle dobrany krawat może przynieść efekt zupełnie odwrotny.

  Written on poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:44