środa, 16 listopad 2022 12:16

Zabawki na pierwszy roczek dziecka doskonałe na prezent. Zobacz sama!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
prezenty na roczek prezenty na roczek 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy

Sprawdź nasze propozycje pomysłów na prezent na pierwsze urodziny dziecka i wybierz zabawkę, która z pewnością ucieszy solenizanta lub solenizantkę. Dowiedz się więcej!

Pierwsze urodziny dziecka to wyjątkowa chwila, którą wszyscy rodzice chcą spędzić z najbliższymi. Aby wspólnie uczcić ten wspaniały dzień, często organizują małe przyjęcie. Będąc gościem, nie można oczywiście zapomnieć o drobnym upominku dla solenizanta lub dziewczynki, którzy jak każdy maluch uwielbiają dostawać różnego rodzaju zabawki! Jeśli jesteś dziadkiem, babcią, wujkiem, rodzeństwem lub innym członkiem rodziny albo zaproszonym gościem na przyjęcie urodzinowe koniecznie przeczytaj ten wpis, w którym poznasz bestsellerowe prezenty na przyjęcie urodzinowe.

Wśród najpopularniejszych zabawek na roczek znajdziesz m.in. instrumenty dla dzieci, sortery edukacyjne, jeździki i pchacze oraz wiele innych wyjątkowych propozycji.

Kostki aktywizujące i stoliki

Świetnym pomysłem na prezent dla dziecka na pierwsze urodziny są kostki i stoliki aktywizujące. Poprzez wiele edukacyjnych funkcji wspierają one integrację sensoryczną dziecka. Stolik aktywizujący Sailors Bay Little Dutch posiada tor z wielorybem, statkami i żaglówką, a także metalową pętlę z klockami do przesuwania. W zestawie są również puzzle, w których trzeba dopasować kształt do odpowiedniego otworu, a także zębatki i trzy wieże do układania. Wielofunkcyjny drewniany stolik edukacyjny Little Dutch zapewni Twojemu maluchowi rozrywkę na długie godziny.

stolik edukacyjny little dutch

Zdjęcie: LITTLE DUTCH STOLIK EDUKACYJNY DREWNIANY SAILORS BAY

 

Książki dla dzieci

Książki dla dzieci to świetny pomysł na miłe spędzenie czasu połączone z edukacją i rozwojem dziecka. Wspólne czytanie buduje silną więź między rodzicem a dzieckiem, dlatego książki są zawsze dobrym pomysłem na prezent. Na pierwszy roczek oczywiście mogą to być książki sensoryczne pobudzające wszystkie zmysły dziecka, czy książki do kąpieli, które zachęcają do kąpieli i czytania. Słuchanie i oglądanie książki pomaga dzieciom uczyć się prawidłowej wymowy, poszerzać słownictwo, pobudzać wyobraźnię i wspierać integrację sensoryczną.

Zdjęcie: WYDAWNICTWO RM MONTESSORI ĆWICZENIA I ZABAWY DLA MALUCHÓW

 

INSTRUMENTY NA ROCZEK

Świetnym pomysłem na prezent na roczek są instrumenty dla dzieci. Tego typu zabawki dla dzieci sprzyjają rozwojowi sensorycznemu dziecka podczas miłej i przyjemnej zabawy, a jednocześnie wspierają nabywaniu kolejnych umiejętności.

Zdjęcie: B.TOYS ZESTAW INSTRUMENTÓW DLA DZIECI

Instrumenty muzyczne dla dzieci, takie jak pianino czy gitara, mogą pomóc im w rozwijaniu kreatywności i doskonaleniu umiejętności słuchania. Warto zastanowić się nad kilkoma rodzajami instrumentów – rytmicznych jak perkusja, czy melodyjnych jak gitara, czy fortepian.

 

 

Zdjęcie: FAT BRAIN TOYS DZWONKI ROCK'N'ROLLER PIANO

Powszechnie wiadomo, że najlepszym prezentem dla dziecka jest zabawka, która nie tylko bawi, ale również wspiera rozwój malucha i zachęca go do nauki i poszerzania swoich umiejętności.

Z okazji pierwszych urodzin malucha przygotowaliśmy ofertę kostek edukacyjnych. Zabawki rozwijają prawidłową pracę wszystkich zmysłów dziecka, ćwiczą zwinność rączek malucha oraz uczą rozpoznawania podstawowych kształtów i kolorów. Wiele marek jak Fat Brain Toys, Janod, B.Toys oferuje świetną jakość i walory edukacyjne kostek.

Dla rocznego dziecka najlepszym wyborem na prezent jest sorter. Zabawki te posiadają otwory o różnych kształtach, do których należy dopasować pasujący element. Takie zabawki sprzyjają rozpoznawaniu pierwszych kolorów i kształtów u maluchów. Dobrą zabawką będą tu również karty kontrastowe lub maty edukacyjne.

Zdjęcie: FAT BRAIN TOYS SORTER KOLOROWE WAŃKI WSTAŃKI

Zdjęcie: B.TOYS SORTER KSZTAŁTÓW I KOLORÓW Z DŹWIĘKIEM

JEŹDZIKI I PCHACZE NA ROCZEK

Maluchy w tym wieku zaczynają opanowywać samodzielne chodzenie, więc zabawka typu pchacz może pomóc im w rozwijaniu tej umiejętności. Jeździki w postaci zwierzątek, edukacyjne pchacze i wózki z klockami to świetna okazja na przyspieszenie nauki samodzielnego chodzenia.

12-miesięczne dziecko jest coraz bardziej zainteresowane otaczającym go światem, dlatego zaczyna stawiać pierwsze kroki w kierunku zwiększenia swoich zdolności poznawczych. Wybierając zabawkę dla dziecka w wieku 1 roku, warto zwrócić uwagę na zabawki do pchania i ciągnięcia, ponieważ zachęcają one malucha do aktywności fizycznej. Tego typu zabawki ruchowe to świetny prezent dla chłopców i dziewczynek, którzy są w wieku, w którym ruch jest stymulatorem rozwoju - także intelektualnego.

Zdjęcie: BIGJIGS TOYS PCHACZ DLA DZIECI DREWNIANY LEŚNA PRZYGODA

Często pchacze są oferowane z klockami. Dzięki temu mamy dwie zabawki w jednej, a klocki to dobry prezent na roczek, szczególnie te lekkie, które mogą zapewnić bezpieczeństwo podczas zabawy. Klocki to zabawki, które wspierają zdolności manualne dzieci, rozwijają ich kreatywność i uczą logicznego myślenia. Klocki są również dobre do uczenia tworzenia rzeczy:)

Ważne, żeby wybrać takie prezenty na roczek, które ucieszą obdarowanych, a także będą bezpieczne i rozwijające. Ukończenie pierwszego roku życia jest szczególnie ważne, bo maluch dynamicznie się rozwija, dlatego wybierajmy wartościowe zabawki pod kątem edukacyjnym, kreatywnym lub też rozwoju fizycznego.

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy