wtorek, 18 lipiec 2023 19:09

Żel pod oczy - jak wybrać ten odpowiedni?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Żel pod oczy Żel pod oczy mat. prasowe

Skóra wokół oczu wymaga poświęcenia szczególnej uwagi i właściwej pielęgnacji. W tych okolicach skóra ma najmniejszą zawartość tkanki tłuszczowej, jest najcieńsza i ma małą ilość porów w odróżnieniu od reszty twarzy. Z tego względu reaguje ona szybko na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, co objawia się podrażnieniem, zwiększoną wrażliwością czy reaktywnością. W okolicy oczu również jako pierwsze pojawiają się zmarszczki. W przypadku niedotlenienia skóry, przemęczenia, to właśnie tam występują też zasinienia, obrzęki czy cienie. Aby to zmienić, warto stosować odpowiednio dobrany żel pod oczy. Jak wybrać ten właściwy?

 

Jakie znaczenie ma pielęgnacja skóry pod oczami?

O delikatną skórę pod oczami należy właściwie zadbać. Dobrym rozwiązaniem jest żel ze świetlikiem taki jak floslek, który zapewnia dobre odżywienie, nawilżenie i poprawią mikrokrążenie krwi i rozświetla skórę. Pozwala dzięki temu uporać się z cieniami. Ważne jest to, że taki żel ze świetlikiem ma lekką formułę oraz bogaty skład.

Jak dobrać żel pod oczy?

Wybierając żel pod oczy, warto przemyśleć jego funkcję, działanie i oczekiwane rezultaty na skórze. Należy mieć na względzie, iż taki kosmetyk pod oczy powinien korespondować swoim składem z pozostałymi produktami, które będą nakładane na twarz, żeby zmniejszyć ryzyko reakcji krzyżowych.

Osobom młodym i wszystkim tym, które mają skórę normalną, zaleca się żele pod oczy floslek mające właściwości ochronne i nawilżające. Dzięki czemu ich skóra będzie wyglądać na świeżą i wypoczętą. Skóra odwodniona, sucha, szorstka zareaguje najlepiej na żele pod oczy o właściwościach silnie regenerujących i odżywczych. W wypadku takiej kondycji skóry warto wybierać kosmetyki z bogatym składem, ale przede wszystkim zwracać uwagę na to, aby miały dużą zawartość składników tłuszczowych.

Jeżeli do czynienia mamy z wrażliwą skórą pod oczami, która skłonna jest do pieczenia, łuszczenia się, zaczerwienienia, powinniśmy wybierać żele pod oczy wykazujące silne właściwości kojąco-łagodzące oraz wyciszające. Dzięki temu możliwe stanie się zapewnienie ekspresowej ulgi dla skóry w tych okolicach.

Mając na względzie skórę dojrzałą, warto wziąć pod uwagę żel o właściwościach liftingujących, wygładzających oraz przeciwzmarszczkowych. Przydatną cechą takiego kosmetyku dla osób dojrzałych jest opcja rozświetlenia skóry. Jeżeli w produkcie znalazły się drobinki rozświetlające, które rozpraszają i odbijają promienie słoneczne, da to optyczny efekt wygładzania zmarszczek.