Zabiegi ginekologii estetycznej przyczyniają się do poprawy samopoczucia i wzrostu samoakceptacji. Sprawdź, jakie efekty można osiągnąć.
Ginekologia estetyczna – dla kogo?
Celem ginekologii estetycznej jest redukcja dyskomfortu fizycznego i psychicznego poprzez usuwanie zaburzeń strukturalnych okolic intymnych, a także łagodzenie dolegliwości bólowych oraz innych objawów im towarzyszących. Ważnym zadaniem ginekologii estetycznej jest również zmniejszanie poczucia wstydu związanego z tymi dolegliwościami.
Zabiegi ginekologii estetycznej skierowane są do wszystkich kobiet, którym zmiany zachodzące w obrębie pochwy i sromu utrudniają codzienne funkcjonowanie i odczuwanie przyjemności seksualnej. Zmiany te najczęściej spowodowane są trudnymi porodami, wahaniami hormonów (zwłaszcza podczas w okresie okołomenopauzalnym) oraz predyspozycjami genetycznymi.
Zgodnie z obserwacjami specjalistów ginekologii estetycznej z Kliniki Miracki w Warszawie najczęstsze problemy, z jakimi zgłaszają się pacjentki to:
- suchość pochwy,
- luźność pochwy,
- przerost warg sromowych mniejszych,
- blizny i zrosty powstałe po nacięciu krocza,
- wysiłkowe nietrzymanie moczu.
Zabiegi ginekologii estetycznej
Zabiegi ginekologii estetycznej dotyczą takich obszarów kobiecego ciała, jak wargi sromowe, krocze, wzgórek łonowy, pochwa. Wykonywane są zarówno procedury z użyciem tradycyjnych narzędzi chirurgicznych (skalpela), jak i wykorzystujące nowoczesne metody, np. laseroterapia, radiofrekwencja, wypełniacze, nici liftingujące, autonomiczna tkanka tłuszczowa.
W ramach ginekologii estetycznej skorzystamy z takich zabiegów, jak:
- plastyka warg sromowych (labioplastyka),
- plastyka napletka łechtaczki,
- obkurczanie pochwy,
- rewitalizacja pochwy z wykorzystaniem radiofrekwencji,
- powiększanie punktu G kwasem hialuronowym,
- ujędrnianie warg sromowych kwasem hialuronowym,
- lifting obszarów intymnych nićmi liftingującymi,
- lipolizę iniekcyjną wzgórka łonowego,
- plastyka błony dziewiczej,
- plastyka krocza,
- plastyka pochwy (waginoplastyka),
- leczenie nietrzymania moczu,
- laserowe wybielanie okolic intymnych.
W ginekologii estetycznej stosuje się też często terapie łączone, które pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszych efektów. Na przykład rewitalizację pochwy z wykorzystaniem radiofrekwencji można połączyć z karboksyterapią. Pierwszy zabieg wpływa zwłaszcza na ujędrnienie i obkurczenie tkanki, drugi ją dodatkowo nawilża.
Jak ginekologia estetyczna poprawia komfort życia?
Wiele zabiegów ginekologii estetycznej ma wielokierunkowe działanie. Przykładowo laserowe obkurczanie pochwy nie tylko zwęża pochwę, ale też poprawia nawilżenie śluzówki i redukuje objawy nietrzymania moczu. Laseroterapia inicjuje bowiem produkcję włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność okolic intymnych.
Z kolei korekta warg sromowych mniejszych, zbyt długich i wystających ponad wargi sromowe mniejsze, ma znaczenie zarówno dla wyglądu, jak i dla komfortu codziennego funkcjonowania. Przerośnięte wargi sromowe przeszkadzają, a nawet sprawiają ból (podczas noszenia obcisłych ubrań, jazdy na rowerze, biegania czy współżycia), a także zwiększają ryzyko rozwoju infekcji intymnych.
Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej pomagają zmierzyć się z kompleksami, wynikającymi z zaburzonej budowy narządów płciowych. Przywracają zadowolenie z życia seksualnego. Dają komfort psychiczny. Przywracają pewność siebie.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach ginekologii estetycznej, skontaktuj się z ekspertami z Kliniki Miracki w Warszawie.