wtorek, 17 styczeń 2023 12:36

Białe płytki - jak utrzymać je w czystości?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
https://plytki24.pl/biale-plytki https://plytki24.pl/biale-plytki unplash

Coraz częściej wybieramy białe łazienki do naszych domów. Biała łazienka jest modna, elegancka i efektowna, pod warunkiem, że lśni czystością! Aby mieć pewność, że białe płytki w łazience pozostaną nieskazitelnie czyste i piękne, należy je starannie wybrać i przemyśleć ich położenie oraz regularnie o nie dbać!

 

Jak czyścić białe płytki?

Czyszcząc białe płytki warto trzymać się kilku kroków:

 1. Zacznij od lekkiego i delikatnego czyszczenia za pomocą miękkiej szmatki lub mopa. Pozwoli to usunąć z powierzchni płytek wszelki kurz, brud i zanieczyszczenia.
 2. Użyj środków czyszczących specjalnie zaprojektowanych dla białych płytek łazienkowych, aby pozbyć się wszelkich uporczywych zabrudzeń i zanieczyszczeń. Przetrzyj płytki środkiem czyszczącym, używając do tego celu wzór - wycierać w kółko, od góry do dołu płytek.
 3. Po użyciu środka czyszczącego pamiętaj o spłukaniu płytek ciepłą wodą i miękką szmatką lub mopem, aby usunąć wszelkie ślady pozostałości mydła.
 4. Na koniec użyj środka do czyszczenia szkła na wszelkich lustrach i powierzchniach okiennych w łazience, aby również one iskrzyć i błyszczeć!

Ważne jest również, aby upewnić się, że białe płytki łazienkowe są odpowiednio uszczelnione, ponieważ zapobiegnie to przedostawaniu się jakichkolwiek zanieczyszczeń do fug. Dodatkowo, jeśli zauważysz jakiekolwiek przebarwienia na fugach, warto użyć specjalistycznego środka do usuwania pleśni i grzybów.

Jak czyścić ściany?

Jeśli masz białe płytki na ścianach w łazience, ważne jest również, aby utrzymać je w czystości. Zacznij od usunięcia wszelkich pajęczyn i kurzu z wysokich kątów pokoju za pomocą odkurzacza lub kurzu. Następnie użyj łagodnego detergentu zmieszanego z ciepłą wodą na ścianach, aby usunąć wszelkie plamy i smugi. Wreszcie, wytrzyj je w dół z miękką szmatką i środkiem do czyszczenia szkła, aby nadać im piękny połysk.

Jak czyścić podłogę?

Podłoga w łazience może być często siedliskiem brudu, kurzu i bakterii. Aby zachować jej piękny wygląd i zapobiec zagrożeniom dla zdrowia, ważne jest, aby regularnie myć białą podłogę z płytek ciepłą wodą z dodatkiem łagodnego detergentu. Po wykonaniu tej czynności należy użyć środka czyszczącego przeznaczonego specjalnie do podłóg z płytek, aby pozbyć się zanieczyszczenia. Po wyczyszczeniu należy pamiętać o usunięciu nadmiaru wody miękką szmatką lub mopem.

Gdzie kupić białe płytki?

Jeśli chcesz, aby Twoja biała łazienka wyglądała nieskazitelnie i elegancko, koniecznie przemyśl wybór płytek. https://plytki24.pl/biale-plytki oferuje duży wybór białych płytek, które są łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu. Wybierając płytki podłogowe i ścienne, postaw na coś trwałego i stylowe. Ważne jest również, aby wybrać odpowiedni rozmiar i rodzaj płytek, w zależności od obszaru, w którym planujesz je wykorzystać.

Dzięki kilku prostym krokom, Twoja biała łazienka może wyglądać równie pięknie i efektownie, jak wtedy, gdy pojawiła się po raz pierwszy! Odpowiednio dobrane płytki i regularne czyszczenie zapewnią, że Twoja łazienka pozostanie czysta i nieskazitelna przez lata. Poprzez podjęcie właściwej opieki nad swoimi białymi płytkami łazienkowymi, możesz zachować ich piękny wygląd przez wiele lat! Dzięki odpowiednim technikom i produktom możesz cieszyć się elegancką i efektowną łazienką, która lśni czystością!

 

 

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42