piątek, 27 styczeń 2023 16:52

Darmowy program do warsztatu samochodowego

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
darmowy program do warsztatu samochodowego darmowy program do warsztatu samochodowego pixabay

Jeżeli prowadzisz warsztat samochodowy, powinieneś sprawdzić darmowy program do warsztatu samochodowego. To świetne urządzenie dla wszystkich prowadzących samochodowy biznes. Program pozwala na to, aby naprawdę usprawnić działanie warsztatu. Program ten został stworzony w oparciu o chmurę, można więc określić to jako w pełni zautomatyzowaną aplikację do zarządzania warsztatem.

Z jednego miejsca, a właściwie z każdego miejsca, ale jednego urządzenia możesz zarządzać całą firmą - pracownikami, zleceniami, pod ręką masz faktury zakupowe, dokumenty handlowe, bazy pojazdów i wiele więcej. Cały program dzieli się na kilka modułów, które ułatwiają pracę. Te moduły to: 

 • zlecenia i wycena, 
 • baza pojazdów, 
 • wygodny terminarz, 
 • zintegrowany magazyn, 
 • import towarów, 
 • powiadomienia dla klientów, 
 • faktury i paragony, 
 • panel dla pracowników, 
 • raporty i zestawienia. 

Funkcje dostępne w każdym z powyższych modułów znacznie ułatwiają wykonywanie najważniejszych czynności związanych z zarządzaniem firmą. W najnowszej wersji można korzystać z dostępnych szablonów, wzoru dokumentów i niezbędnych pism. Zarządzanie warsztatem jeszcze nigdy nie było takie proste.

Program do obsługi warsztatu samochodowego

Jedną z najważniejszych rzeczy w relacji mechanik-klient zdecydowanie jest przyjęcie zlecenia naprawy i jej wycena. To często te dwa czynniki decydują, czy nawiążemy współpracę. W programie utworzenie zlecenia oraz wyceny jest banalnie proste. Dostępne są gotowe szablony kosztorysu wyceny, które można uzupełnić nawet przy użyciu telefonu, w dosłownie kilka minut. Taki kosztorys można od razu wysłać klientowi - SMS-em lub mailem. Często klienci telefonują dopytać, jak idzie naprawa, a my nie pamiętamy, które to dokładnie auto. Przy dużej ilości zleceń, jest to trudne do ogarnięcia. Z pomocą programu i dostępnej wyszukiwarki możemy szybko znaleźć interesujący nas pojazd, a tam znajdziemy informacje o statusie naprawy i wszystkich najważniejszych kwestiach. 

Baza pojazdów dostępna w programie daje możliwość na dodanie nowego samochodu, przyjętego na warsztat z pomocą kilku kliknięć. Wystarczy do tego numer VIN pojazdu, numer rejestracyjny, bądź numer AZTEC. Dzięki temu wszystkie pojazdy mamy usystematyzowane  w przejrzystej bazie danych. Po dodaniu koniecznego numeru, program resztę ważnych danych ustala sam. Uzupełnia najważniejsze pola związane z naprawianym pojazdem.

Dużym ułatwieniem jest usystematyzowany, wygodny terminarz do którego może mieć dostęp zarówno właściciel warsztatu, jak i pracownicy. Dzięki temu wszyscy są na bieżąco z listą zadań do wykonania. Można przejrzeć cały plan dnia, tygodnia, jak i miesiąca oraz zaplanować pracę wszystkich na kolejne dni. Można także dodać nowe stanowiska pracy i zlecenia. Dodatkowo, w prosty sposób można przydzielać zadania mechanikom oraz sprawdzać obłożenie stanowisk oraz pracowników. Oszczędza to wiele czasu, które trzeba poświęcić na wykonywanie telefonów do każdego z mechaników, aby dowiedzieć się, czy na przykład mają czas na kolejną naprawę. 

Zintegrowany magazyn to świetna funkcja, która pozwala na sprawne sprawdzenie stanu części zamiennych, które posiadamy w warsztacie, a także ich rezerwację na rzecz konkretnych napraw. Po każdym zakończeniu zlecenia, stany magazynowe są automatycznie aktualizowane, dzięki czemu jesteśmy na bieżąco z zawartością naszego magazynu. To ogromne ułatwienie, ponieważ dzięki bieżącym informacjom nie musimy martwić się o stan magazynu i dostępność potrzebnych części. Zachęcamy do skorzystania z programu do warsztatu samochodowego, który ułatwia jego prowadzenie właściwie na każdej płaszczyźnie.

 

 • Jak wykorzystać kody rabatowe w Media Markt i oszczędzać na swoich zakupach online?
  Jak wykorzystać kody rabatowe w Media Markt i oszczędzać na swoich zakupach online?

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak oszczędzać na swoich zakupach w sklepie internetowym Media Markt? Cóż, istnieje kilka sposobów, ale jednym z najprostszych i najbardziej skutecznych jest wykorzystanie kodów rabatowych. W tym artykule omówimy dokładnie, jak możesz wykorzystać kody rabatowe, aby zaoszczędzić na swoich zakupach online w sklepie Media Markt.

  Written on piątek, 31 marzec 2023 18:31
 • Aranżacja wnętrz — jaki styl wybrać?
  Aranżacja wnętrz — jaki styl wybrać?

  Styl wnętrza jest jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na atmosferę i charakter pomieszczenia. Wykorzystanie swojego ulubionego stylu podczas aranżacji wnętrz może pomóc nam w stworzeniu miejsca, które będzie oryginalne i w którym będziemy czuć się komfortowo. 

  Written on czwartek, 30 marzec 2023 13:04
 • Najlepsze prezenty dla dziecka - co wybrać?
  Najlepsze prezenty dla dziecka - co wybrać?

  Kupowanie prezentów dla dzieci może być trudne, szczególnie gdy nie jesteśmy rodzicami i nie wiemy, co lubią najmłodsi. Dlatego przedstawiamy kilka pomysłów na najlepsze prezenty dla dzieci, które z pewnością sprawią im radość i zapewnią długie godziny zabawy.

  Written on środa, 29 marzec 2023 18:21
 • Czym powinny charakteryzować się najlepsze płytki balkonowe?
  Czym powinny charakteryzować się najlepsze płytki balkonowe?

  Balkon pełen kwiatów, ozdobiony eleganckimi meblami tarasowymi, to marzenie wielu osób. Nic dziwnego, ponieważ nie tylko wygląda doskonale, ale też spełnia funkcje praktyczne. Pomaga w organizowaniu przyjęć, w samotnym spędzaniu czasu na łonie natury albo w spokojnej rozmowie z osobą bliską. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia balkonu stają się zawsze płytki, które będą dobrze odpowiadać jego potrzebom. Jakim zatem i jakiego rodzaju płytki wybrać?

  Written on wtorek, 28 marzec 2023 12:44
 • Materac miękki z pianką visco memory
  Materac miękki z pianką visco memory

  Kupując materac chcemy aby był wygodny i trwały. Materace obecnie są dostępne na różnorodnych konstrukcjach sprężynowych, piankowych czy lateksowych. Dobór konstrukcji materaca to połowa sukcesu. Drugą bardzo istotną kwestią jest twardość materaca czyli jak będzie wykończony i jakie da ostateczne odczucia.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07
 • Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?
  Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?

  Kiedy urządzamy przestrzeń wokół domu, bardzo często decydujemy się na to, by na altanie, tarasie lub w ogrodzie umieścić funkcjonalny komplet mebli ogrodowych. Podczas ich wyboru, należy jednak zwrócić uwagę na wiele czynników, między innymi to, ile osób będzie korzystało z takiego kompletu, a także gdzie zamierzamy go umieścić.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 11:42
 • Lekarz endokrynolog - w jakich problemach może pomóc?
  Lekarz endokrynolog - w jakich problemach może pomóc?

  Lekarz endokrynolog to aktualnie coraz częściej odwiedzany przez Polaków specjalista. Niestety nadal duża część społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z istoty leczenia endokrynologicznego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 09:37