poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07

Materac miękki z pianką visco memory

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac miękki materac miękki pixabay

Kupując materac chcemy aby był wygodny i trwały. Materace obecnie są dostępne na różnorodnych konstrukcjach sprężynowych, piankowych czy lateksowych. Dobór konstrukcji materaca to połowa sukcesu. Drugą bardzo istotną kwestią jest twardość materaca czyli jak będzie wykończony i jakie da ostateczne odczucia.

Podstawowa klasyfikacja materacy będzie 4 stopniowa, czyli materac miękki, materac średnio twardy, materac twardy i materac bardzo twardy. Materac miękki będzie więc dla osób najlżejszych jak i tych cierpiących na niektóre dolegliwości związane z bólem kręgosłupa.

Konstrukcja piankowa materacach

Materace miękkie dobrze się sprawdzą dla najmłodszych jak i osób dorosłych z wagą nieprzekraczającą 60 kg. Dla dzieciaków taki materac może być fajnym rozwiązaniem bo częściej materac wymieniamy wraz ze wzrostem dziecka. Każdy producent stosuje podział materacy ze względu na jego twardość. Im waga użytkowników niższa tym niższą twardość materaca możemy wybrać. Materac miękki oznaczony jako H1 bardzo dobrze sprawdzi się dla osób szukających otulenia i plastycznej powierzchni do snu. W budowie materaca miękkiego stosuje się piankę visco memory. Pianka ta reaguje na nacisk i temperaturę ciała. Pod wpływem ciepła ciała mięknie a po wstaniu powoli wraca do wyjściowej formy. Materace piankowe są z reguły dwustronne, dlatego najlepiej wybrać materac gdzie jedna strona będzie właśnie miękka a druga np. średnio twarda. Takie rozwiązanie będzie odpowiednie jeśli wahamy się i ciężko nam dopasować rodzaj materaca. Aby zapewnić sobie optymalny komfort zwróćmy jeszcze uwagę na wysokość materaca. Materace pianowe zaczynają się już od 9 cm. Taka wysokość materaca będzie dobra dla niemowlaka a dla osoby dorosłej zupełnie nieodpowiednia. Jeśli waga osób śpiących jest wysoka lepiej wybrać konstrukcję kieszeniową czy lateksową. a nie chcemy konstrukcji sprężynowej dobrym wyborem są materace wykonane na rdzeniu lateksowym.

Materac miękki kieszeniowy, lateksowy

Materace oparte na rdzeniu lateksowy czy kieszeniowym są bardzo trwałe. Pianka lateksowa dzięki wysokiej jakości / gęstości idealnie podpiera i jest odporna na wypracowanie. Materiał lateksowy niezależnie od wagi użytkownika będą dobrze podpierał. Rdzeń lateksowy, który jest rusztowaniem w materacu, dostosowuje swoją powierzchnie do naniesionego ciężaru. Materace oparte na bloku z lateksu, są uznawane za te najbardziej komfortowe i wytrzymałe. Konstrukcje kieszeniowe  zapewniają dobre podparcie i będą odpowiednie dla osób dorosłych. Kupujmy materace u sprawdzonych Polskich producentów. Z naszej strony polecamy sklep internetowy Sweetsen.pl tam każdy znajdzie idealny materac, oferta jest dobrze przemyślana i zróżnicowana. Sklep oferuje fachowe doradztwo i pomoc na  każdym etapie realizacji zamówienia.