poniedziałek, 27 marzec 2023 11:42

Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
sofy z technorattanu sofy z technorattanu freepik.com

Kiedy urządzamy przestrzeń wokół domu, bardzo często decydujemy się na to, by na altanie, tarasie lub w ogrodzie umieścić funkcjonalny komplet mebli ogrodowych. Podczas ich wyboru, należy jednak zwrócić uwagę na wiele czynników, między innymi to, ile osób będzie korzystało z takiego kompletu, a także gdzie zamierzamy go umieścić.

Bardzo istotne jest również, by meble ogrodowe były wykonane z solidnych tworzyw, odpornych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Z jakiego materiału warto wybrać meble ogrodowe? Podpowiadamy.

Meble ogrodowe z technorattanu 

Obecnie wielu właścicieli domów, którzy urządzają swój ogród, stawia na meble technorattanowe. Materiał ten powstał z myślą o osobach, które ceniły sobie rattanowe modele lecz miały problem z ich trwałością. Rattan jak wiadomo jest materiałem dość nieodpornym na wilgoć czy opady deszczu. Dlatego takie produkty mogą być wykorzystywane w ogrodzie tylko wtedy, kiedy jest dobra pogoda.

Technorattanowe meble powstają z tworzyw sztucznych, ręcznie wyplatanych na metalowym stelażu. Dzięki temu nie tylko doskonale się prezentują, ale również są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a co więcej, nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Obecnie z technorattanu produkowane są różne meble ogrodowe, między innymi sofy dostępne na https://www.meblobranie.pl/sofy-z-technorattanu, a także zestawy wypoczynkowe, leżaki a nawet stoły.

Metalowe meble ogrodowe

Obecnie możemy znaleźć również metalowe meble ogrodowe. Produkowane są one zazwyczaj z aluminium lub żelaza. Są bardzo efektowne i świetnie sprawdzają się zwłaszcza w przypadku industrialnych aranżacji ogrodu. Są bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a także na niekorzystne warunki atmosferyczne, jednak wymagają odpowiedniej konserwacji. Z metalu tworzy się nie tylko meble ogrodowe, ale również inne elementy wykorzystywane w przydomowej przestrzeni, takie jak na przykład domki na narzędzia dostępne na https://www.meblobranie.pl/domki-narzedziowe-ogrodowe, a także donice. Dzięki temu wykorzystując metalowe elementy w kilku miejscach naszego ogrodu, zyska on niepowtarzalny charakter.

Drewniane i plastikowe meble ogrodowe

Wciąż dużą popularnością cieszą się także drewniane meble ogrodowe. Najczęściej wykonywane są one z gatunków takich jak sosna, świerk, olcha, dąb czy akacja, a także z egzotycznych roślin. Takie meble wymagają jednak odpowiedniej impregnacji. Dodatkowo nie są zbyt odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Plastikowe meble z kolei są bardzo tanie i odporne na promieniowanie słoneczne, a także wilgoć i deszcz. Jednak często wykonane są one z plastiku, który nie jest zbyt trwały.