poniedziałek, 27 marzec 2023 11:42

Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
sofy z technorattanu sofy z technorattanu freepik.com

Kiedy urządzamy przestrzeń wokół domu, bardzo często decydujemy się na to, by na altanie, tarasie lub w ogrodzie umieścić funkcjonalny komplet mebli ogrodowych. Podczas ich wyboru, należy jednak zwrócić uwagę na wiele czynników, między innymi to, ile osób będzie korzystało z takiego kompletu, a także gdzie zamierzamy go umieścić.

Bardzo istotne jest również, by meble ogrodowe były wykonane z solidnych tworzyw, odpornych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Z jakiego materiału warto wybrać meble ogrodowe? Podpowiadamy.

Meble ogrodowe z technorattanu 

Obecnie wielu właścicieli domów, którzy urządzają swój ogród, stawia na meble technorattanowe. Materiał ten powstał z myślą o osobach, które ceniły sobie rattanowe modele lecz miały problem z ich trwałością. Rattan jak wiadomo jest materiałem dość nieodpornym na wilgoć czy opady deszczu. Dlatego takie produkty mogą być wykorzystywane w ogrodzie tylko wtedy, kiedy jest dobra pogoda.

Technorattanowe meble powstają z tworzyw sztucznych, ręcznie wyplatanych na metalowym stelażu. Dzięki temu nie tylko doskonale się prezentują, ale również są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a co więcej, nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Obecnie z technorattanu produkowane są różne meble ogrodowe, między innymi sofy dostępne na https://www.meblobranie.pl/sofy-z-technorattanu, a także zestawy wypoczynkowe, leżaki a nawet stoły.

Metalowe meble ogrodowe

Obecnie możemy znaleźć również metalowe meble ogrodowe. Produkowane są one zazwyczaj z aluminium lub żelaza. Są bardzo efektowne i świetnie sprawdzają się zwłaszcza w przypadku industrialnych aranżacji ogrodu. Są bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a także na niekorzystne warunki atmosferyczne, jednak wymagają odpowiedniej konserwacji. Z metalu tworzy się nie tylko meble ogrodowe, ale również inne elementy wykorzystywane w przydomowej przestrzeni, takie jak na przykład domki na narzędzia dostępne na https://www.meblobranie.pl/domki-narzedziowe-ogrodowe, a także donice. Dzięki temu wykorzystując metalowe elementy w kilku miejscach naszego ogrodu, zyska on niepowtarzalny charakter.

Drewniane i plastikowe meble ogrodowe

Wciąż dużą popularnością cieszą się także drewniane meble ogrodowe. Najczęściej wykonywane są one z gatunków takich jak sosna, świerk, olcha, dąb czy akacja, a także z egzotycznych roślin. Takie meble wymagają jednak odpowiedniej impregnacji. Dodatkowo nie są zbyt odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Plastikowe meble z kolei są bardzo tanie i odporne na promieniowanie słoneczne, a także wilgoć i deszcz. Jednak często wykonane są one z plastiku, który nie jest zbyt trwały.

 • Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna
  Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna

  Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT doświadczył nieoczekiwanego zdarzenia, gdy piorun uderzył w maszynę nad Szczecinem. Incydent miał miejsce w poniedziałek wieczorem, a samolot musiał zawrócić do Warszawy.

  Written on wtorek, 16 kwiecień 2024 13:13
 • Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję
  Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję

  Tłumy Szczecinian przeszły ulicami miasta, by uczestniczyć w jubileuszowej, dwudziestej edycji Marszu dla Życia, wydarzeniu, które rokrocznie jednoczy społeczność w obronie najbardziej fundamentalnych wartości. Pod hasłem "Życie nie zna granic" uczestnicy wyruszyli z Jasnych Błoni, przechodząc trasę prowadzącą do szczecińskiej katedry. Za organizację odpowiadała Fundacja Małych Stópek, znana z licznych inicjatyw pro-life.

  Written on poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:01
 • Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji
  Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji

  Szczecińscy funkcjonariusze, działając na podstawie Europejskiego Nakazu Zatrzymania, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za przestępstwa pedofilskie. Skazany, za którym wydano międzynarodowy list gończy, został odnaleziony i aresztowany po ponad roku poszukiwań. Jego przeszłość i działania stanowią przestrogę o ciągłej potrzebie czujności w obrębie społeczności.

  Written on piątek, 12 kwiecień 2024 16:38
 • Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie
  Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie

  W okolicach dworca kolejowego w Szczecinie rozegrała się awantura, w której główną rolę odegrał 30-latek. Incydent miał miejsce w nocy z 6 na 7 kwietnia i składał się z serii wydarzeń, które skutkowały raną dla jednego z uczestników oraz koniecznością interwencji policji i pogotowia ratunkowego.

  Written on czwartek, 11 kwiecień 2024 15:42
 • Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu
  Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu

  Poranek 10 kwietnia na szczecińskim Krzekowie przyniósł mieszankę emocji na drodze, gdy kolizja z udziałem czterech pojazdów zakłóciła spokój ulicy Szerokiej. Około godziny 10 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z trzema osobówkami, tworząc krętą sztafetę metalu i frustracji. Na szczęście wszyscy kierowcy wyszli z tego incydentu bez większych obrażeń, a jeszcze większe szczęście, że wszyscy byli trzeźwi, minimalizując ryzyko poważniejszych konsekwencji.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 15:12
 • Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu
  Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu

  Odkryj, jak efektywna integracja nowych pracowników wpływa na sukces organizacji. Dowiedz się, w jaki sposób szkolenia, zwłaszcza z facylitacji, mogą ułatwić ten proces, budując silne, zaangażowane i produktywne zespoły.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 11:05
 • Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie
  Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie

  Zdarzenie, które miało miejsce w miniony weekend przy ulicy Kolumba w Szczecinie, w pobliżu dworca Szczecin Główny, wstrząsnęło mieszkańcami miasta. Grupa osób zaatakowała mężczyznę, co skutkowało jego ranami, koniecznością pomocy medycznej oraz tajemniczym zniknięciem ofiary.

  Written on wtorek, 09 kwiecień 2024 14:37