W jakich sytuacjach nie należy czekać i powinno się natychmiast odwiedzić gabinet weterynaryjny? Czy jest jakiś weterynarz w Warszawie 24h? Czytaj dalej i dowiedz się więcej!
Zanim pojedziesz, zadzwoń!
Gdy zauważysz niepokojące objawy u swojego pupila, które Twoim zdaniem nie mogą czekać do rana, warto od razu skontaktować się z weterynarzem. Całodobowa klinika weterynaryjna w Warszawie z pewnością odbierze telefon, dzięki czemu będziesz mógł wymienić wszystkie objawy i uzasadnić swój niepokój o zwierzę.
Doświadczony lekarz weterynarii bez wątpienia pomoże Ci stwierdzić, czy należy przywieźć zwierzaka już teraz, czy Twój niepokój jest niepotrzebny i zwierzę będzie mogło poczekać do rana lub „wyliże się” samodzielnie. Należy jednak zaznaczyć, że jeśli dbasz o swojego pupila, każdorazowy kontakt, bezpośredni lub telefoniczny z weterynarzem pomoże Ci się upewnić. Dzięki temu unikniesz najgorszego, gdy zwierzę naprawdę znajdzie się w niebezpieczeństwie.
Rany otwarte nie mogą czekać!
Weterynarz bez wątpienia jest potrzebny wtedy, gdy zauważysz otwarte rany lub złamania u swojego zwierzaka. Mogą się one pojawić zarówno wskutek bójki z innym psem lub kotem, jak i z powodu wypadku na drodze. Bardzo często zwierzęta ranią się także podczas przechodzenia przez płoty lub dziury w ogrodzeniach. Każda najmniejsza rana, z której obficie sączy się krew, powinna zostać obejrzana przez specjalistę, który zadba o to, aby nie dostało się zakażenie. Weterynarz w Warszawie 24h zatroszczy się również o prawidłowe zagojenie się skóry zwierzęcia.
Równie alarmujące dla właściciela zwierzęcia powinny być wszelkiego rodzaju złamania. Zbagatelizowanie sytuacji może spowodować, że zwierzęciu nie uda się już pomóc i konieczna będzie amputacja kończyny. Bardzo często potrzebny jest zabieg lub gips, który pomoże pupilowi wrócić do zdrowia. Sprawdzając dyżury weterynaryjne w Warszawie, można szybko znaleźć dobry gabinet i oddać swojego pupila w najlepsze ręce.
dyżury weterynaryjne
Ciężkie sapanie i problemy z oddychaniem - co robić?
Przyczyny ciężkiego oddechu u psa mogą być naprawdę różne, jednak najczęściej jest to skutek stresu wywołanego otoczeniem, szczególnie w okresie sylwestrowym. Psy mogą też ciężko oddychać podczas jazdy samochodem lub w czasie wielkich upałów (wtedy nie należy zapominać o tym, by miska była zawsze pełna wody). Ciężkie sapanie i wyraźne problemy ze złapaniem oddechu mogą jednak świadczyć o problemach z układem oddechowym. Bardzo często jest to także sygnał, że zwierzę bardzo cierpi. W takim wypadku należy natychmiast skontaktować się z weterynarzem i opisać mu wszystkie objawy towarzyszące. W przypadku problemów z oddychaniem nie warto ryzykować i najlepiej od razu poradzić się specjalisty.