czwartek, 03 luty 2022 18:36

Zdjęcia plenerowe - dowiedz się, jak się do nich przygotować!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Zdjęcia w plenerze Zdjęcia w plenerze pixabay

Zdjęcia wykonane na zewnątrz, przy naturalnym, dziennym świetle, to prawdziwe spełnienie marzeń i wspaniała pamiątka. Takie fotografie mogą nie tylko wyeksponować naturalne piękno modelki, lecz także wyjątkowość otaczającego nas świata. W jaki sposób przygotować się do zrobienia zdjęcia w plenerze? Czytaj dalej, aby poznać wskazówki i inspiracje na wyjątkową sesję zdjęciową!

 

Jak przygotować się do sesji plenerowej?

Przede wszystkim należy ustalić miejsce oraz termin, w którym mają zostać zrobione zdjęcia plenerowe. Warto słuchać porad fotografa i pozostawać otwartym na wszystkie jego sugestie. Sesja wykonywana w zimie będzie znacznie różniła się od tej letniej, jednak w każdym przypadku należy brać pod uwagę zmieniającą się pogodę. Dlatego też, szczególnie przy umawianiu się na plenerową sesję ślubną, warto umówić dwa terminy - jeden na wypadek, gdyby w wybrany dzień warunki atmosferyczne uniemożliwiały wykonanie dobrych zdjęć.

Sesja ślubna w plenerze

Ślubna fotografia plenerowa to doskonała pamiątka dla zakochanych oraz jeden z najlepszych sposobów na zrobienie naturalnego zdjęcia przepełnionego szczerą miłosną nowożeńców. Taka sesja zazwyczaj nie odbywa się w dzień ślubu i wesela, lecz w osobnym, wcześniej ustalonym terminie. Przy wyborze miejsca na wykonanie zdjęć warto pomyśleć o okolicy, z którą zakochani są szczególnie związani. Dzięki temu będą czuć się znacznie swobodniej, co bez wątpienia będzie widoczne na zdjęciach. Państwo młodzi powinni też pamiętać o przygotowaniu dodatków, takich jak wianek, welon lub kwiaty.

Kilka pomysłów na zdjęcia w plenerze

Zdjęcia w plenerze to też świetny pomysł na sesję rodzinną. Coraz częściej decydują się na nią nie tylko rodziny z dziećmi, lecz także kobiety w zaawansowanej ciąży, które chcą zachować pamiątkę z tego wyjątkowego czasu w życiu. Jako plener rodzinny warto wybrać miejsce oddalone od zgiełku miasta, na przykład las lub łąkę, gdzie dzieciaki będą mogły czuć się swobodnie, a fotograf będzie miał wiele możliwości do uchwycenia ich w niewymuszonych pozycjach. W przypadku takiej sesji warto poradzić się fotografa w kwestii wyborów strojów dla całej rodziny. Zazwyczaj jednak poleca się wybranie jasnych strojów w bieli, błękicie i różu, czyli barwach wspaniale prezentujących się na łonie natury.

Oprócz tego można też wybrać się nad wodę, na przykład nad jezioro, przy którym znajduje się pomost. Szczególnie urokliwe wychodzą zdjęcia przy zachodzie słońca, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim.

plener rodzinny

plener rodzinny

Sesja w plenerze jako prezent

Szukając prezentu na święta, urodziny lub rocznicę, warto wybrać bon podarunkowy na zdjęcia rodzinne w plenerze, dzięki którym cała rodzina zyska wspaniałą pamiątkę na całe lata. Jest to doskonała okazja do tego, aby cała rodzina spędziła ze sobą trochę czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie zachowała wspomnienia w formie pięknych zdjęć. Można je później wywołać i włożyć do albumu lub zamówić w większej formie i wykorzystać jako dekorację ścienną!

 • Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!
  Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!

  Imprezy firmowe to w ostatnich latach coraz częściej wybierana przez pracodawców forma pogłębiania relacji z pracownikami i klientami. Event firmowy to nie tylko okazja do spędzenia wspólnie czasu poza biurem i zabawy.

  Written on czwartek, 19 maj 2022 14:36
 • Co to jest astaksantyna?
  Co to jest astaksantyna?

  Astaksantyna  jest związkiem chemicznym zaliczanym do grupy ksantofili - pochodnych tlenowych karotenów. Występuje naturalnie w przyrodzie - jest produktem syntezy grzybów i innych mikroorganizmów. Ważnym jest fakt, że nie wytwarza go nasz organizm. 

  Written on środa, 18 maj 2022 13:21
 • Dobra praca bez wychodzenia z domu, czyli jak znaleźć pracę przez Internet
  Dobra praca bez wychodzenia z domu, czyli jak znaleźć pracę przez Internet

  Nadchodzące zmiany w życiu zawodowym to zawsze stres i silne emocje, które mogą nieco przytłaczać. Nie warto jednak tracić chęci do działania, bo nowa praca czeka na Ciebie na ekranie komputera.

  Written on poniedziałek, 16 maj 2022 07:00
 • Laweta Magdeburg Niemcy, czyli całodobowe wsparcie kierowców w trasie
  Laweta Magdeburg Niemcy, czyli całodobowe wsparcie kierowców w trasie

  Gdy wyruszasz w trasę, musisz liczyć się z tym, że podróż może zostać przerwana w najbardziej niespodziewanym momencie. Zdarzenia drogowe to coś, czego nie sposób przewidzieć, jednak można przygotować się na ich wypadek.

  Written on środa, 11 maj 2022 13:04
 • Gryka - zastosowanie, skład i właściwości odżywcze
  Gryka - zastosowanie, skład i właściwości odżywcze

  Gryka stanowi rodzaj zboża, mającego szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, ze względu na cenne właściwości zdrowotne. Jest źródłem białka wysokiej jakości, a także aminokwasów egzogennych.

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 16:41
 • Sąd Najwyższy po raz kolejny po stronie frankowiczów
  Sąd Najwyższy po raz kolejny po stronie frankowiczów

  W dniu 28 kwietnia 2022 r. Sąd Najwyższy podjął uchwałę, której skutki mogą być istotne przede wszystkim dla frankowiczów-przedsiębiorców (a dokładniej: kredytobiorców, którzy nie mają statusu konsumenta).

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 08:31
 • Jak przygotować niemowlę na wiosenny spacer!
  Jak przygotować niemowlę na wiosenny spacer!

  Wiosna to okres w roku, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Mimo że czasem nieprzewidywalna, wietrzna lub bardzo zimna, wiosna to czas, kiedy spacery z maluszkiem pozwalają na budowanie naturalnej bariery ochronnej organizmu. 

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 08:27