czwartek, 03 luty 2022 18:36

Zdjęcia plenerowe - dowiedz się, jak się do nich przygotować!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Zdjęcia w plenerze Zdjęcia w plenerze pixabay

Zdjęcia wykonane na zewnątrz, przy naturalnym, dziennym świetle, to prawdziwe spełnienie marzeń i wspaniała pamiątka. Takie fotografie mogą nie tylko wyeksponować naturalne piękno modelki, lecz także wyjątkowość otaczającego nas świata. W jaki sposób przygotować się do zrobienia zdjęcia w plenerze? Czytaj dalej, aby poznać wskazówki i inspiracje na wyjątkową sesję zdjęciową!

 

Jak przygotować się do sesji plenerowej?

Przede wszystkim należy ustalić miejsce oraz termin, w którym mają zostać zrobione zdjęcia plenerowe. Warto słuchać porad fotografa i pozostawać otwartym na wszystkie jego sugestie. Sesja wykonywana w zimie będzie znacznie różniła się od tej letniej, jednak w każdym przypadku należy brać pod uwagę zmieniającą się pogodę. Dlatego też, szczególnie przy umawianiu się na plenerową sesję ślubną, warto umówić dwa terminy - jeden na wypadek, gdyby w wybrany dzień warunki atmosferyczne uniemożliwiały wykonanie dobrych zdjęć.

Sesja ślubna w plenerze

Ślubna fotografia plenerowa to doskonała pamiątka dla zakochanych oraz jeden z najlepszych sposobów na zrobienie naturalnego zdjęcia przepełnionego szczerą miłosną nowożeńców. Taka sesja zazwyczaj nie odbywa się w dzień ślubu i wesela, lecz w osobnym, wcześniej ustalonym terminie. Przy wyborze miejsca na wykonanie zdjęć warto pomyśleć o okolicy, z którą zakochani są szczególnie związani. Dzięki temu będą czuć się znacznie swobodniej, co bez wątpienia będzie widoczne na zdjęciach. Państwo młodzi powinni też pamiętać o przygotowaniu dodatków, takich jak wianek, welon lub kwiaty.

Kilka pomysłów na zdjęcia w plenerze

Zdjęcia w plenerze to też świetny pomysł na sesję rodzinną. Coraz częściej decydują się na nią nie tylko rodziny z dziećmi, lecz także kobiety w zaawansowanej ciąży, które chcą zachować pamiątkę z tego wyjątkowego czasu w życiu. Jako plener rodzinny warto wybrać miejsce oddalone od zgiełku miasta, na przykład las lub łąkę, gdzie dzieciaki będą mogły czuć się swobodnie, a fotograf będzie miał wiele możliwości do uchwycenia ich w niewymuszonych pozycjach. W przypadku takiej sesji warto poradzić się fotografa w kwestii wyborów strojów dla całej rodziny. Zazwyczaj jednak poleca się wybranie jasnych strojów w bieli, błękicie i różu, czyli barwach wspaniale prezentujących się na łonie natury.

Oprócz tego można też wybrać się nad wodę, na przykład nad jezioro, przy którym znajduje się pomost. Szczególnie urokliwe wychodzą zdjęcia przy zachodzie słońca, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim.

plener rodzinny

plener rodzinny

Sesja w plenerze jako prezent

Szukając prezentu na święta, urodziny lub rocznicę, warto wybrać bon podarunkowy na zdjęcia rodzinne w plenerze, dzięki którym cała rodzina zyska wspaniałą pamiątkę na całe lata. Jest to doskonała okazja do tego, aby cała rodzina spędziła ze sobą trochę czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie zachowała wspomnienia w formie pięknych zdjęć. Można je później wywołać i włożyć do albumu lub zamówić w większej formie i wykorzystać jako dekorację ścienną!

 • Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna
  Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna

  Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT doświadczył nieoczekiwanego zdarzenia, gdy piorun uderzył w maszynę nad Szczecinem. Incydent miał miejsce w poniedziałek wieczorem, a samolot musiał zawrócić do Warszawy.

  Written on wtorek, 16 kwiecień 2024 13:13
 • Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję
  Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję

  Tłumy Szczecinian przeszły ulicami miasta, by uczestniczyć w jubileuszowej, dwudziestej edycji Marszu dla Życia, wydarzeniu, które rokrocznie jednoczy społeczność w obronie najbardziej fundamentalnych wartości. Pod hasłem "Życie nie zna granic" uczestnicy wyruszyli z Jasnych Błoni, przechodząc trasę prowadzącą do szczecińskiej katedry. Za organizację odpowiadała Fundacja Małych Stópek, znana z licznych inicjatyw pro-life.

  Written on poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:01
 • Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji
  Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji

  Szczecińscy funkcjonariusze, działając na podstawie Europejskiego Nakazu Zatrzymania, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za przestępstwa pedofilskie. Skazany, za którym wydano międzynarodowy list gończy, został odnaleziony i aresztowany po ponad roku poszukiwań. Jego przeszłość i działania stanowią przestrogę o ciągłej potrzebie czujności w obrębie społeczności.

  Written on piątek, 12 kwiecień 2024 16:38
 • Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie
  Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie

  W okolicach dworca kolejowego w Szczecinie rozegrała się awantura, w której główną rolę odegrał 30-latek. Incydent miał miejsce w nocy z 6 na 7 kwietnia i składał się z serii wydarzeń, które skutkowały raną dla jednego z uczestników oraz koniecznością interwencji policji i pogotowia ratunkowego.

  Written on czwartek, 11 kwiecień 2024 15:42
 • Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu
  Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu

  Poranek 10 kwietnia na szczecińskim Krzekowie przyniósł mieszankę emocji na drodze, gdy kolizja z udziałem czterech pojazdów zakłóciła spokój ulicy Szerokiej. Około godziny 10 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z trzema osobówkami, tworząc krętą sztafetę metalu i frustracji. Na szczęście wszyscy kierowcy wyszli z tego incydentu bez większych obrażeń, a jeszcze większe szczęście, że wszyscy byli trzeźwi, minimalizując ryzyko poważniejszych konsekwencji.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 15:12
 • Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu
  Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu

  Odkryj, jak efektywna integracja nowych pracowników wpływa na sukces organizacji. Dowiedz się, w jaki sposób szkolenia, zwłaszcza z facylitacji, mogą ułatwić ten proces, budując silne, zaangażowane i produktywne zespoły.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 11:05
 • Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie
  Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie

  Zdarzenie, które miało miejsce w miniony weekend przy ulicy Kolumba w Szczecinie, w pobliżu dworca Szczecin Główny, wstrząsnęło mieszkańcami miasta. Grupa osób zaatakowała mężczyznę, co skutkowało jego ranami, koniecznością pomocy medycznej oraz tajemniczym zniknięciem ofiary.

  Written on wtorek, 09 kwiecień 2024 14:37