czwartek, 03 luty 2022 18:36

Zdjęcia plenerowe - dowiedz się, jak się do nich przygotować!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Zdjęcia w plenerze Zdjęcia w plenerze pixabay

Zdjęcia wykonane na zewnątrz, przy naturalnym, dziennym świetle, to prawdziwe spełnienie marzeń i wspaniała pamiątka. Takie fotografie mogą nie tylko wyeksponować naturalne piękno modelki, lecz także wyjątkowość otaczającego nas świata. W jaki sposób przygotować się do zrobienia zdjęcia w plenerze? Czytaj dalej, aby poznać wskazówki i inspiracje na wyjątkową sesję zdjęciową!

 

Jak przygotować się do sesji plenerowej?

Przede wszystkim należy ustalić miejsce oraz termin, w którym mają zostać zrobione zdjęcia plenerowe. Warto słuchać porad fotografa i pozostawać otwartym na wszystkie jego sugestie. Sesja wykonywana w zimie będzie znacznie różniła się od tej letniej, jednak w każdym przypadku należy brać pod uwagę zmieniającą się pogodę. Dlatego też, szczególnie przy umawianiu się na plenerową sesję ślubną, warto umówić dwa terminy - jeden na wypadek, gdyby w wybrany dzień warunki atmosferyczne uniemożliwiały wykonanie dobrych zdjęć.

Sesja ślubna w plenerze

Ślubna fotografia plenerowa to doskonała pamiątka dla zakochanych oraz jeden z najlepszych sposobów na zrobienie naturalnego zdjęcia przepełnionego szczerą miłosną nowożeńców. Taka sesja zazwyczaj nie odbywa się w dzień ślubu i wesela, lecz w osobnym, wcześniej ustalonym terminie. Przy wyborze miejsca na wykonanie zdjęć warto pomyśleć o okolicy, z którą zakochani są szczególnie związani. Dzięki temu będą czuć się znacznie swobodniej, co bez wątpienia będzie widoczne na zdjęciach. Państwo młodzi powinni też pamiętać o przygotowaniu dodatków, takich jak wianek, welon lub kwiaty.

Kilka pomysłów na zdjęcia w plenerze

Zdjęcia w plenerze to też świetny pomysł na sesję rodzinną. Coraz częściej decydują się na nią nie tylko rodziny z dziećmi, lecz także kobiety w zaawansowanej ciąży, które chcą zachować pamiątkę z tego wyjątkowego czasu w życiu. Jako plener rodzinny warto wybrać miejsce oddalone od zgiełku miasta, na przykład las lub łąkę, gdzie dzieciaki będą mogły czuć się swobodnie, a fotograf będzie miał wiele możliwości do uchwycenia ich w niewymuszonych pozycjach. W przypadku takiej sesji warto poradzić się fotografa w kwestii wyborów strojów dla całej rodziny. Zazwyczaj jednak poleca się wybranie jasnych strojów w bieli, błękicie i różu, czyli barwach wspaniale prezentujących się na łonie natury.

Oprócz tego można też wybrać się nad wodę, na przykład nad jezioro, przy którym znajduje się pomost. Szczególnie urokliwe wychodzą zdjęcia przy zachodzie słońca, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim.

plener rodzinny

plener rodzinny

Sesja w plenerze jako prezent

Szukając prezentu na święta, urodziny lub rocznicę, warto wybrać bon podarunkowy na zdjęcia rodzinne w plenerze, dzięki którym cała rodzina zyska wspaniałą pamiątkę na całe lata. Jest to doskonała okazja do tego, aby cała rodzina spędziła ze sobą trochę czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie zachowała wspomnienia w formie pięknych zdjęć. Można je później wywołać i włożyć do albumu lub zamówić w większej formie i wykorzystać jako dekorację ścienną!

 • Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?
  Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?

  Kalosze to wyjątkowe buty, które są szczególnie lubiany przez dzieci. Ze względu na to, że bywają ona kolorowe i atrakcyjna wizualnie, maluchy mogą świetnie się w nich bawić. Dodatkowo dzięki temu, że są one nieprzemakalne, zapewniają dużo frajdy podczas zabaw w deszczowe dni.

  Written on czwartek, 29 wrzesień 2022 08:42
 • Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej
  Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej

  Założenie kolczyków to wymagająca procedura. Dla prawidłowego gojenia się skóry istotna jest bowiem zarówno higiena samego zabiegu wykonania dziurek w uchu, jak i rodzaj noszonej biżuterii oraz sposób pielęgnacji miejsca, w którym noszony jest kolczyk.

  Written on wtorek, 27 wrzesień 2022 11:01
 • Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie
  Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie

  Szacuje się, że ponad jedna trzecia światowej populacji, cierpi na Zespół Suchego Oka (ZSO). Wśród osób noszących szkła kontaktowe, ten odsetek jest jeszcze wyższy, bo sięga aż trzech czwartych mieszkańców globu. Jeśli chodzi o Polskę, to z tym schorzeniem boryka się około 60% pacjentów zgłaszających się do poradni okulistycznych.

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 10:43
 • Pościel na każdą porę roku
  Pościel na każdą porę roku

  Obecnie w sklepach z tekstyliami domowymi można znaleźć wiele propozycji dotyczących pościeli

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:50
 • Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!
  Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

  Rynek magazynowy w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Świadczone w jego ramach usługi przybierają różne formy. Jedną z nich jest wynajem magazynów samoobsługowych. Usługa ta powstała z myślą o osobach prywatnych oraz niedużych firmach.

  Written on środa, 21 wrzesień 2022 10:14
 • Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki
  Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki

  Sprzedawcy domów mogą napotkać kupujących z różnych środowisk. Sprzedawcy nieruchomości chcą znaleźć jak najlepszych nabywców dla swojej oferty .

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:48
 • Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?
  Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?

  Wyjeżdżasz po raz pierwszy do pracy w opiece w Niemczech? Z pewnością towarzyszy Ci ekscytacja, ale też i spora dawka stresu.

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:44