piątek, 21 kwiecień 2023 11:37

Frankowicze wygrywają w sądach

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kredyt we frankach kredyt we frankach pixabay

Na tą informację czekały dziesiątki tysięcy osób, które spłacają kredyt we frankach. Zgodnie z decyzją Trybunały Sprawiedliwości Unii Europejskiej osoby, które zaciągnęły kredyt we franku szwajcarskim mają praktycznie 100% szans na to, że wygrają z bankiem w sądzie.

 

Oznacza to niebywałą rewolucję, ponieważ sprawa frankowiczów ciągnie się już od blisko 15 lat. Warto dodać, że w banki ucierpią na decyzjach TSUE, dlatego rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do pozwów przeciwko bankom.

Masz kredyt we frankach? Nie jesteś na straconej pozycji!

Przez lata sprawa frankowiczów cały czas stała w martwym punkcie. Opinia publiczna doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że umowy banków z klientami miały ogromną ilość niejasności. Niemniej jednak banki cały czas były na wygranej pozycji, zaś kredytobiorcy oddawali wielokrotności swojego zadłużenia.

Rok 2023 spokojnie można nazwać przełomowym i wręcz rewolucyjnym, ponieważ Unia Europejska, a konkretnie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej jednoznacznie zadecydował, że frankowicze mają rację, zaś banki oferujące kredyt we frankach szwajcarskich, były nieuczciwe i mogą być sądzone przez konsumentów.

Powiedzieć, że decyzja TSUE wpłynęła na banki, to jakby nie powiedzieć nic. Notowania giełdowe jednoznacznie pokazały, że decyzja TSUE wyraźnie zatrzęsła całym, europejskim systemem bankowym. Z tego też powodu frankowicze nie obawiają się teraz walki o swoje z bankami, ponieważ prawo wyraźnie stoi po ich stronie.

Dlaczego coraz więcej mówi się o frankowiczach?

Nie da się ukryć, że decyzja TSUE w sprawie frankowiczów, to jedna z największych niespodzianek ekonomicznych w przeciągu ostatnich tygodniu lub nawet miesięcy. Z tego też powodu  tematem tym zainteresowani są wszyscy, także agencje social media. Trend ten nie powinien dziwić, ponieważ sprawia, która nie mogła znaleźć rozwiązania od 2008 roku, nagle została rozwiązana i to na korzyść konsumentów. Frankowicze mają dziś zdecydowany powód do świętowania. Będzie to bardzo wyraźne w ilości pozwów, które już po decyzji TSUE wpłynął teraz do sądów.