piątek, 21 kwiecień 2023 11:37

Frankowicze wygrywają w sądach

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kredyt we frankach kredyt we frankach pixabay

Na tą informację czekały dziesiątki tysięcy osób, które spłacają kredyt we frankach. Zgodnie z decyzją Trybunały Sprawiedliwości Unii Europejskiej osoby, które zaciągnęły kredyt we franku szwajcarskim mają praktycznie 100% szans na to, że wygrają z bankiem w sądzie.

 

Oznacza to niebywałą rewolucję, ponieważ sprawa frankowiczów ciągnie się już od blisko 15 lat. Warto dodać, że w banki ucierpią na decyzjach TSUE, dlatego rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do pozwów przeciwko bankom.

Masz kredyt we frankach? Nie jesteś na straconej pozycji!

Przez lata sprawa frankowiczów cały czas stała w martwym punkcie. Opinia publiczna doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że umowy banków z klientami miały ogromną ilość niejasności. Niemniej jednak banki cały czas były na wygranej pozycji, zaś kredytobiorcy oddawali wielokrotności swojego zadłużenia.

Rok 2023 spokojnie można nazwać przełomowym i wręcz rewolucyjnym, ponieważ Unia Europejska, a konkretnie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej jednoznacznie zadecydował, że frankowicze mają rację, zaś banki oferujące kredyt we frankach szwajcarskich, były nieuczciwe i mogą być sądzone przez konsumentów.

Powiedzieć, że decyzja TSUE wpłynęła na banki, to jakby nie powiedzieć nic. Notowania giełdowe jednoznacznie pokazały, że decyzja TSUE wyraźnie zatrzęsła całym, europejskim systemem bankowym. Z tego też powodu frankowicze nie obawiają się teraz walki o swoje z bankami, ponieważ prawo wyraźnie stoi po ich stronie.

Dlaczego coraz więcej mówi się o frankowiczach?

Nie da się ukryć, że decyzja TSUE w sprawie frankowiczów, to jedna z największych niespodzianek ekonomicznych w przeciągu ostatnich tygodniu lub nawet miesięcy. Z tego też powodu  tematem tym zainteresowani są wszyscy, także agencje social media. Trend ten nie powinien dziwić, ponieważ sprawia, która nie mogła znaleźć rozwiązania od 2008 roku, nagle została rozwiązana i to na korzyść konsumentów. Frankowicze mają dziś zdecydowany powód do świętowania. Będzie to bardzo wyraźne w ilości pozwów, które już po decyzji TSUE wpłynął teraz do sądów.

 • Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?
  Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?

  Nadchodzą cieplejsze dni i chcesz dopasować do nich zapach kosmetyków, których używasz na co dzień? Podobnie jak wiosną czy latem zmienia się odzież na lżejszą, bardziej kolorową, tak samo można postąpić z zapachami.

  Written on sobota, 27 maj 2023 19:01
 • Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni
  Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni

  Poszewka 35x55 to element pościeli, który chroni poduszkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jest to bardzo praktyczny element wyposażenia sypialni, który zapewnia nie tylko higienę, ale również estetykę. Poszewka zazwyczaj wykonana jest z miękkiego materiału, który zapewnia komfortowy sen.

  Written on środa, 10 maj 2023 11:16
 • Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi
  Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi

  Uwielbiam mój poranny rytuał picia kawy, który pozytywnie mnie nastraja i dodaje energii. Parafrazując klasyka - najbardziej lubię smak świeżo zmielonych ziaren kawy o poranku.

  Written on czwartek, 18 maj 2023 11:20
 • Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.
  Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.

  Powiększanie prącia to temat, który budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych mężczyzn jest to ważna kwestia, która wpływa na ich pewność siebie i jakość życia seksualnego. Dla innych natomiast, powiększanie prącia jest po prostu próbą poprawienia wyglądu swojego ciała. Czy zabieg powiększania prącia jest bezpieczny i skuteczny?

  Written on środa, 10 maj 2023 16:29
 • Modne sukienki na lato 2023
  Modne sukienki na lato 2023

  Jakie sukienki na lato będą modne w sezonie 2023? Jakie kolory, wzory i fasony wybrać? Jakie dodatki do sukienki na lato pasują najlepiej? Odpowiem na te i inne pytania w tym artykule.

  Written on wtorek, 09 maj 2023 17:59
 • Jaki olej lniany kupić?
  Jaki olej lniany kupić?

  Wytwarzany z nasion lnu zwyczajnego olej lniany należy do tak zwanych superproduktów, które mają wyjątkowo dobre działanie na ludzki organizm. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu cennych składników, które wpływają na pracę organów i układów wewnętrznych.

  Written on piątek, 28 kwiecień 2023 13:39
 • Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko
  Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko

  Półkolonie to jedna z ciekawszych form spędzania wolnego czasu, jakie możesz zapewnić dziecku w czasie ferii lub wakacji. W ich trakcje na twoją pociechę czeka mnóstwo atrakcji, a także możliwość spędzenia czasu z kolegami pod fachową opieką instruktorów.

  Written on środa, 26 kwiecień 2023 14:56