piątek, 21 kwiecień 2023 11:40

Masaż klasyczny, sportowy, a może leczniczy? Zanim wybierzesz, poznaj różnice!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
gabinet masażu gabinet masażu materiał partnera

Masaż przynosi ukojenie ciału i umysłowi. Odpręża, relaksuje, pozwala pozbyć się nagromadzonego w ciele napięcia, jest zatem polecany każdemu, kto czuje, że stres daje mu się we znaki. Do wyboru mamy jednak różne rodzaju masażów, które spełniają również funkcje terapeutyczne. Który z nich wybrać – klasyczny, sportowy, a może leczniczy? Sprawdzamy, czym się różnią oraz na który z nich i w jakiej sytuacji najlepiej postawić.

 

Masaż klasyczny – czym się charakteryzuje?

Masaż klasyczny należy do najpopularniejszych. Polecany jest dla zdecydowanej większości osób, ponieważ działa ogólnie na całe ciało. Podczas jego wykonywania wykorzystywane są rozmaite techniki, takie jak ugniatanie, rozcieranie, oklepywanie czy głaskanie. Masażysta używa dłoni, przedramion oraz łokci, nacisk dostosowując indywidualnie do potrzeb danej osoby. Masażystów oferujących tę formę odprężenia można znaleźć na stronie https://gabinetymasazu.pl/.

W masażu klasycznym przede wszystkim chodzi o relaks, odprężenie, pozbycie się bólu odczuwanego głównie w napiętych mięśniach. Można liczyć na poprawę przepływu krwi, ponadto zabieg ten dobrze wpływa na skórę. Daje szansę na zniwelowanie stresu, który negatywnie wpływa zarówno na ciało, jak i umysł.

Masaż sportowy – dla zawodowców i amatorów

Masaż sportowy należy do jednych z form masażu klasycznego. Stosowane tu są podobne techniki, poza tym podczas zabiegu również można uporać się z nagromadzonym napięciem i stresem. Główna różnica polega na stosowaniu większej siły nacisku. Ponadto masażysta skupia się na określonym mięśniu bądź grupie mięśniowej, które sportowcowi, w tym amatorowi, sprawiają najwięcej problemów.

Poprzez dobrze dostosowany nacisk oraz masowanie konkretnych mięśni można je rozluźnić. Dochodzi do stymulacji tkanki głębokiej, dzięki czemu poprawia się mobilność i elastyczność mięśni, a tym samym ciało jest mniej podatne na kontuzje i urazy. Dzięki masażowi sportowemu zwiększa się zakres ruchu, mięśnie, ścięgna i więzadła szybciej się regenerują, w efekcie sportowiec zyskuje na lepszej wydajności, co przekłada się na pożądane wyniki sportowe.

Masaż leczniczy – jako forma terapii

Podstawą masażu leczniczego jest wspomniany masaż klasyczny. Forma lecznicza ma jednak na celu wspomóc przede wszystkim uporanie się z dolegliwościami bólowymi spowodowanymi zmianami w organizmie, występującymi schorzeniami, stanami po urazach, kontuzjach, zabiegach czy wypadkach.

W masażu leczniczym korzysta się z technik, które wykorzystywane są w terapii manualnej. W dużej mierze zabieg ten sprawdza się przy bólach kręgosłupa, ale i chociażby w dolegliwościach reumatycznych.

Który typ zabiegu zatem wybrać? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, z jakim problemem się zmagamy oraz jakich efektów oczekujemy. Zarówno masaż klasyczny, sportowy, jak i leczniczy mają wiele zalet i przynoszą korzyści organizmowi. Skorzystajmy z pomocy specjalisty, aby właściwie wybrać i poprawić swoje samopoczucie fizyczne i psychiczne.

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54