piątek, 21 kwiecień 2023 11:40

Masaż klasyczny, sportowy, a może leczniczy? Zanim wybierzesz, poznaj różnice!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
gabinet masażu gabinet masażu materiał partnera

Masaż przynosi ukojenie ciału i umysłowi. Odpręża, relaksuje, pozwala pozbyć się nagromadzonego w ciele napięcia, jest zatem polecany każdemu, kto czuje, że stres daje mu się we znaki. Do wyboru mamy jednak różne rodzaju masażów, które spełniają również funkcje terapeutyczne. Który z nich wybrać – klasyczny, sportowy, a może leczniczy? Sprawdzamy, czym się różnią oraz na który z nich i w jakiej sytuacji najlepiej postawić.

 

Masaż klasyczny – czym się charakteryzuje?

Masaż klasyczny należy do najpopularniejszych. Polecany jest dla zdecydowanej większości osób, ponieważ działa ogólnie na całe ciało. Podczas jego wykonywania wykorzystywane są rozmaite techniki, takie jak ugniatanie, rozcieranie, oklepywanie czy głaskanie. Masażysta używa dłoni, przedramion oraz łokci, nacisk dostosowując indywidualnie do potrzeb danej osoby. Masażystów oferujących tę formę odprężenia można znaleźć na stronie https://gabinetymasazu.pl/.

W masażu klasycznym przede wszystkim chodzi o relaks, odprężenie, pozbycie się bólu odczuwanego głównie w napiętych mięśniach. Można liczyć na poprawę przepływu krwi, ponadto zabieg ten dobrze wpływa na skórę. Daje szansę na zniwelowanie stresu, który negatywnie wpływa zarówno na ciało, jak i umysł.

Masaż sportowy – dla zawodowców i amatorów

Masaż sportowy należy do jednych z form masażu klasycznego. Stosowane tu są podobne techniki, poza tym podczas zabiegu również można uporać się z nagromadzonym napięciem i stresem. Główna różnica polega na stosowaniu większej siły nacisku. Ponadto masażysta skupia się na określonym mięśniu bądź grupie mięśniowej, które sportowcowi, w tym amatorowi, sprawiają najwięcej problemów.

Poprzez dobrze dostosowany nacisk oraz masowanie konkretnych mięśni można je rozluźnić. Dochodzi do stymulacji tkanki głębokiej, dzięki czemu poprawia się mobilność i elastyczność mięśni, a tym samym ciało jest mniej podatne na kontuzje i urazy. Dzięki masażowi sportowemu zwiększa się zakres ruchu, mięśnie, ścięgna i więzadła szybciej się regenerują, w efekcie sportowiec zyskuje na lepszej wydajności, co przekłada się na pożądane wyniki sportowe.

Masaż leczniczy – jako forma terapii

Podstawą masażu leczniczego jest wspomniany masaż klasyczny. Forma lecznicza ma jednak na celu wspomóc przede wszystkim uporanie się z dolegliwościami bólowymi spowodowanymi zmianami w organizmie, występującymi schorzeniami, stanami po urazach, kontuzjach, zabiegach czy wypadkach.

W masażu leczniczym korzysta się z technik, które wykorzystywane są w terapii manualnej. W dużej mierze zabieg ten sprawdza się przy bólach kręgosłupa, ale i chociażby w dolegliwościach reumatycznych.

Który typ zabiegu zatem wybrać? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, z jakim problemem się zmagamy oraz jakich efektów oczekujemy. Zarówno masaż klasyczny, sportowy, jak i leczniczy mają wiele zalet i przynoszą korzyści organizmowi. Skorzystajmy z pomocy specjalisty, aby właściwie wybrać i poprawić swoje samopoczucie fizyczne i psychiczne.

 • Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?
  Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?

  Nadchodzą cieplejsze dni i chcesz dopasować do nich zapach kosmetyków, których używasz na co dzień? Podobnie jak wiosną czy latem zmienia się odzież na lżejszą, bardziej kolorową, tak samo można postąpić z zapachami.

  Written on sobota, 27 maj 2023 19:01
 • Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni
  Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni

  Poszewka 35x55 to element pościeli, który chroni poduszkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jest to bardzo praktyczny element wyposażenia sypialni, który zapewnia nie tylko higienę, ale również estetykę. Poszewka zazwyczaj wykonana jest z miękkiego materiału, który zapewnia komfortowy sen.

  Written on środa, 10 maj 2023 11:16
 • Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi
  Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi

  Uwielbiam mój poranny rytuał picia kawy, który pozytywnie mnie nastraja i dodaje energii. Parafrazując klasyka - najbardziej lubię smak świeżo zmielonych ziaren kawy o poranku.

  Written on czwartek, 18 maj 2023 11:20
 • Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.
  Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.

  Powiększanie prącia to temat, który budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych mężczyzn jest to ważna kwestia, która wpływa na ich pewność siebie i jakość życia seksualnego. Dla innych natomiast, powiększanie prącia jest po prostu próbą poprawienia wyglądu swojego ciała. Czy zabieg powiększania prącia jest bezpieczny i skuteczny?

  Written on środa, 10 maj 2023 16:29
 • Modne sukienki na lato 2023
  Modne sukienki na lato 2023

  Jakie sukienki na lato będą modne w sezonie 2023? Jakie kolory, wzory i fasony wybrać? Jakie dodatki do sukienki na lato pasują najlepiej? Odpowiem na te i inne pytania w tym artykule.

  Written on wtorek, 09 maj 2023 17:59
 • Jaki olej lniany kupić?
  Jaki olej lniany kupić?

  Wytwarzany z nasion lnu zwyczajnego olej lniany należy do tak zwanych superproduktów, które mają wyjątkowo dobre działanie na ludzki organizm. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu cennych składników, które wpływają na pracę organów i układów wewnętrznych.

  Written on piątek, 28 kwiecień 2023 13:39
 • Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko
  Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko

  Półkolonie to jedna z ciekawszych form spędzania wolnego czasu, jakie możesz zapewnić dziecku w czasie ferii lub wakacji. W ich trakcje na twoją pociechę czeka mnóstwo atrakcji, a także możliwość spędzenia czasu z kolegami pod fachową opieką instruktorów.

  Written on środa, 26 kwiecień 2023 14:56