poniedziałek, 02 styczeń 2023 15:20

Kierunkowskaz boczny w lusterku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
signeda.pl signeda.pl pixabay

Lusterka samochodowe są elementami, które najbardziej wystają poza obrys pojazdu. Na samym końcu tego już narażonego na uszkodzenie elementu znajduje się często jeszcze kierunkowskaz, który tym samym jest jeszcze mocniej wystawiony na potencjalne uszkodzenia.

Nic więc dziwnego, że w internetowych sklepach z częściami samochodowymi, typu signeda.pl, kierunkowskazy do lusterek samochodowych są tak często kupowane. 

W tym krótkim tekście wyjaśnimy: dlaczego tak często dochodzi do uszkodzenia tego elementu, co daje takie, a nie inne jego usytuowanie i na co zwrócić uwagę podczas jego wymiany.

Uszkodzenia kierunkowskazu w lusterku bocznym

Tak jak już pisaliśmy we wstępie, lusterko, a szczególnie umiejscowiony na jego końcu kierunkowskaz, jest mocno narażone na uszkodzenia, ponieważ jest umiejscowione najdalej poza obrysem bryły samochodu. Dlatego niemal każda stłuczka czy wypadek, w którym bierze udział bok samochodu, kończy się na uszkodzonym lusterku, a co za tym idzie, na uszkodzonym kierunkowskazie. Mało tego, wcale nie musi dojść do jakiegoś zdarzenia drogowego, aby kierunkowskaz w lusterku mógł ulec uszkodzeniu. Często element ten ulega uszkodzeniu w wąskich uliczkach centrów miast, podczas parkowania w parkingu podziemnym czy garażu lub podczas innych, ciasnych manewrów.

Umiejscowienie kierunkowskazu w lusterku bocznym

Wiemy już, że zamontowanie kierunkowskazu, w często uszkadzanym elemencie, jakim jest lusterko boczne, jest ryzykowne i naraża go na uszkodzenie. To samo wiedzą też zapewne projektanci samochodów. Musi być więc dobry powód, dla którego wciąż decydują się na takie zabiegi. Powodem tym jest bezpieczeństwo. Dodatkowy kierunkowskaz w lusterku sprawia, że zamiar wykonania skrętu jest lepiej widoczny przez innych użytkowników ruchu drogowego.

Wymiana

Wymiana uszkodzonego kierunkowskazu w lusterku samochodowym, czy nawet wymiana całego lusterka, nie jest powodem do zmartwień. Specyficzne umiejscowienie tego elementu sprawia, że naszym zdaniem jego wymiana powinna być uznawana za rzecz normalną. Szczególnie, że jeśli skorzystasz z usług internetowego sklepu z częściami, to taka wymiana nie będzie wcale droga. Mimo to podczas wymiany nie sugeruj się wyłącznie ceną, ale przede wszystkim zwróć uwagę na jakość wykonania i producenta.  

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42