poniedziałek, 02 styczeń 2023 15:20

Kierunkowskaz boczny w lusterku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
signeda.pl signeda.pl pixabay

Lusterka samochodowe są elementami, które najbardziej wystają poza obrys pojazdu. Na samym końcu tego już narażonego na uszkodzenie elementu znajduje się często jeszcze kierunkowskaz, który tym samym jest jeszcze mocniej wystawiony na potencjalne uszkodzenia.

Nic więc dziwnego, że w internetowych sklepach z częściami samochodowymi, typu signeda.pl, kierunkowskazy do lusterek samochodowych są tak często kupowane. 

W tym krótkim tekście wyjaśnimy: dlaczego tak często dochodzi do uszkodzenia tego elementu, co daje takie, a nie inne jego usytuowanie i na co zwrócić uwagę podczas jego wymiany.

Uszkodzenia kierunkowskazu w lusterku bocznym

Tak jak już pisaliśmy we wstępie, lusterko, a szczególnie umiejscowiony na jego końcu kierunkowskaz, jest mocno narażone na uszkodzenia, ponieważ jest umiejscowione najdalej poza obrysem bryły samochodu. Dlatego niemal każda stłuczka czy wypadek, w którym bierze udział bok samochodu, kończy się na uszkodzonym lusterku, a co za tym idzie, na uszkodzonym kierunkowskazie. Mało tego, wcale nie musi dojść do jakiegoś zdarzenia drogowego, aby kierunkowskaz w lusterku mógł ulec uszkodzeniu. Często element ten ulega uszkodzeniu w wąskich uliczkach centrów miast, podczas parkowania w parkingu podziemnym czy garażu lub podczas innych, ciasnych manewrów.

Umiejscowienie kierunkowskazu w lusterku bocznym

Wiemy już, że zamontowanie kierunkowskazu, w często uszkadzanym elemencie, jakim jest lusterko boczne, jest ryzykowne i naraża go na uszkodzenie. To samo wiedzą też zapewne projektanci samochodów. Musi być więc dobry powód, dla którego wciąż decydują się na takie zabiegi. Powodem tym jest bezpieczeństwo. Dodatkowy kierunkowskaz w lusterku sprawia, że zamiar wykonania skrętu jest lepiej widoczny przez innych użytkowników ruchu drogowego.

Wymiana

Wymiana uszkodzonego kierunkowskazu w lusterku samochodowym, czy nawet wymiana całego lusterka, nie jest powodem do zmartwień. Specyficzne umiejscowienie tego elementu sprawia, że naszym zdaniem jego wymiana powinna być uznawana za rzecz normalną. Szczególnie, że jeśli skorzystasz z usług internetowego sklepu z częściami, to taka wymiana nie będzie wcale droga. Mimo to podczas wymiany nie sugeruj się wyłącznie ceną, ale przede wszystkim zwróć uwagę na jakość wykonania i producenta.