poniedziałek, 02 styczeń 2023 15:20

Kierunkowskaz boczny w lusterku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
signeda.pl signeda.pl pixabay

Lusterka samochodowe są elementami, które najbardziej wystają poza obrys pojazdu. Na samym końcu tego już narażonego na uszkodzenie elementu znajduje się często jeszcze kierunkowskaz, który tym samym jest jeszcze mocniej wystawiony na potencjalne uszkodzenia.

Nic więc dziwnego, że w internetowych sklepach z częściami samochodowymi, typu signeda.pl, kierunkowskazy do lusterek samochodowych są tak często kupowane. 

W tym krótkim tekście wyjaśnimy: dlaczego tak często dochodzi do uszkodzenia tego elementu, co daje takie, a nie inne jego usytuowanie i na co zwrócić uwagę podczas jego wymiany.

Uszkodzenia kierunkowskazu w lusterku bocznym

Tak jak już pisaliśmy we wstępie, lusterko, a szczególnie umiejscowiony na jego końcu kierunkowskaz, jest mocno narażone na uszkodzenia, ponieważ jest umiejscowione najdalej poza obrysem bryły samochodu. Dlatego niemal każda stłuczka czy wypadek, w którym bierze udział bok samochodu, kończy się na uszkodzonym lusterku, a co za tym idzie, na uszkodzonym kierunkowskazie. Mało tego, wcale nie musi dojść do jakiegoś zdarzenia drogowego, aby kierunkowskaz w lusterku mógł ulec uszkodzeniu. Często element ten ulega uszkodzeniu w wąskich uliczkach centrów miast, podczas parkowania w parkingu podziemnym czy garażu lub podczas innych, ciasnych manewrów.

Umiejscowienie kierunkowskazu w lusterku bocznym

Wiemy już, że zamontowanie kierunkowskazu, w często uszkadzanym elemencie, jakim jest lusterko boczne, jest ryzykowne i naraża go na uszkodzenie. To samo wiedzą też zapewne projektanci samochodów. Musi być więc dobry powód, dla którego wciąż decydują się na takie zabiegi. Powodem tym jest bezpieczeństwo. Dodatkowy kierunkowskaz w lusterku sprawia, że zamiar wykonania skrętu jest lepiej widoczny przez innych użytkowników ruchu drogowego.

Wymiana

Wymiana uszkodzonego kierunkowskazu w lusterku samochodowym, czy nawet wymiana całego lusterka, nie jest powodem do zmartwień. Specyficzne umiejscowienie tego elementu sprawia, że naszym zdaniem jego wymiana powinna być uznawana za rzecz normalną. Szczególnie, że jeśli skorzystasz z usług internetowego sklepu z częściami, to taka wymiana nie będzie wcale droga. Mimo to podczas wymiany nie sugeruj się wyłącznie ceną, ale przede wszystkim zwróć uwagę na jakość wykonania i producenta.  

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54