poniedziałek, 02 styczeń 2023 13:02

Kurs na architekturę – dla kogo jest przeznaczony?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Kurs na architekturę Kurs na architekturę Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Zajęcia w szkole rysunku to dobry sposób, aby przygotować się do egzaminów wstępnych na architekturę. Powinny więc pomyśleć o nich osoby, którą chcą dostać się na wymarzone studia. Czym charakteryzuje się kurs na architekturę?

 

Kursy rysunku architektonicznego są przeznaczone dla osób, które chcą zdawać egzaminy na wydział architektury. Wszelkie informacje przekazywane na kursie oraz zajęcia warsztatowe są przygotowane w oparciu o zadania, z którymi kandydat spotka się na egzaminach. Warto więc poćwiczyć rysunek architektoniczny pod okiem doświadczonych wykładowców, aby zwiększyć swoje szanse studiowania architektury.

Kurs rysunku na architekturę – dla kogo jest przeznaczony?

Kurs na architekturę to ćwiczenia praktyczne oraz wykłady teoretyczne, które są przygotowane specjalnie dla osób chcących studiować architekturę na uczelniach wyższych. Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonych wykładowców, wśród których znajdują się zawodowi architekci i artyści. Program jest dostosowany do umiejętności. Dopasowujemy poziom zajęć do uczniów uczestniczących w kursie, aby wynieśli oni z kursu jak najwięcej. Wśród zagadnień, które obejmuje kurs rysunku architektonicznego, znajduje się między innymi kadrowanie, perspektywa, walor i cieniowanie. Rysunki wykonywane są różnymi technikami – wykorzystuje się tu ołówek, kredki, cienkopis, czy patyk maczany w tuszu. Zajęcia z geometrii wspierają wyobraźnię przestrzenną, uczą też własnoręcznego wykonywania modeli. Połączenie teorii z ćwiczeniami praktycznymi pozwala dobrze przygotować się do egzaminów, dlatego kurs powinny rozważyć wszystkie osoby, które przygotowują się do egzaminów wstępnych na architekturę.

Kurs na architekturę – dlaczego warto?

Kurs na architekturę znacznie zwiększa szanse dostania się na wymarzone studia. Zakres zajęć został przygotowany w taki sposób, aby nauczyć kursantów tego, z czym spotkają się na egzaminach wstępnych. Sprawia to, że kurs lepiej przygotowuje do egzaminów niż samodzielna nauka. Zajęcia przekazują mnóstwo wiedzy. Są tu wykłady teoretyczne, zajęcia praktyczne, a także prace domowe, które są omawiane na kolejnych zajęciach. Wykładowca informuje przyszłego studenta, nad jakimi aspektami musi jeszcze popracować. Indywidualne podejście sprawia, że każdy może pracować zgodnie ze swoimi predyspozycjami. Systematyczne zajęcia pozwalają opanować cały materiał bez poczucia presji, dzięki czemu kandydat na architekturę może udać się na egzamin z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku, aby bez obaw konkurować z innymi o miejsce na uczelni.

 • Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna
  Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna

  Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT doświadczył nieoczekiwanego zdarzenia, gdy piorun uderzył w maszynę nad Szczecinem. Incydent miał miejsce w poniedziałek wieczorem, a samolot musiał zawrócić do Warszawy.

  Written on wtorek, 16 kwiecień 2024 13:13
 • Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję
  Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję

  Tłumy Szczecinian przeszły ulicami miasta, by uczestniczyć w jubileuszowej, dwudziestej edycji Marszu dla Życia, wydarzeniu, które rokrocznie jednoczy społeczność w obronie najbardziej fundamentalnych wartości. Pod hasłem "Życie nie zna granic" uczestnicy wyruszyli z Jasnych Błoni, przechodząc trasę prowadzącą do szczecińskiej katedry. Za organizację odpowiadała Fundacja Małych Stópek, znana z licznych inicjatyw pro-life.

  Written on poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:01
 • Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji
  Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji

  Szczecińscy funkcjonariusze, działając na podstawie Europejskiego Nakazu Zatrzymania, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za przestępstwa pedofilskie. Skazany, za którym wydano międzynarodowy list gończy, został odnaleziony i aresztowany po ponad roku poszukiwań. Jego przeszłość i działania stanowią przestrogę o ciągłej potrzebie czujności w obrębie społeczności.

  Written on piątek, 12 kwiecień 2024 16:38
 • Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie
  Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie

  W okolicach dworca kolejowego w Szczecinie rozegrała się awantura, w której główną rolę odegrał 30-latek. Incydent miał miejsce w nocy z 6 na 7 kwietnia i składał się z serii wydarzeń, które skutkowały raną dla jednego z uczestników oraz koniecznością interwencji policji i pogotowia ratunkowego.

  Written on czwartek, 11 kwiecień 2024 15:42
 • Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu
  Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu

  Poranek 10 kwietnia na szczecińskim Krzekowie przyniósł mieszankę emocji na drodze, gdy kolizja z udziałem czterech pojazdów zakłóciła spokój ulicy Szerokiej. Około godziny 10 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z trzema osobówkami, tworząc krętą sztafetę metalu i frustracji. Na szczęście wszyscy kierowcy wyszli z tego incydentu bez większych obrażeń, a jeszcze większe szczęście, że wszyscy byli trzeźwi, minimalizując ryzyko poważniejszych konsekwencji.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 15:12
 • Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu
  Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu

  Odkryj, jak efektywna integracja nowych pracowników wpływa na sukces organizacji. Dowiedz się, w jaki sposób szkolenia, zwłaszcza z facylitacji, mogą ułatwić ten proces, budując silne, zaangażowane i produktywne zespoły.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 11:05
 • Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie
  Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie

  Zdarzenie, które miało miejsce w miniony weekend przy ulicy Kolumba w Szczecinie, w pobliżu dworca Szczecin Główny, wstrząsnęło mieszkańcami miasta. Grupa osób zaatakowała mężczyznę, co skutkowało jego ranami, koniecznością pomocy medycznej oraz tajemniczym zniknięciem ofiary.

  Written on wtorek, 09 kwiecień 2024 14:37