czwartek, 29 grudzień 2022 11:58

Na jakie numizmaty zdecydować się na początek przygody z inwestowaniem w kruszce?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kantor Katowice kantor Katowice mat.prasowe

Na początkowym etapie inwestowania w złoto, srebro, jak i inne kruszce, warto postawić na sprawdzone i cieszące się popularnością serie. Chociażby dlatego, że ułatwi to poznanie specyfiki tego rynkowego sektora. Ten tekst, będzie więc swoistym poradnikiem.

 

Niewątpliwą popularnością poszczycić się może seria monet bulionowych, która wywodzi się z Kanady. Zresztą niejaki szacunek, należy się już za to, że jest to jedna z pierwszych, która ma właśnie taką charakterystykę. Znana jako Maple Leaf edycja, zaczęła być emitowana od końca lat siedemdziesiątych minionego stulecia. Tym samym przerwała ona rynkowy monopol ukazującej się w Republice Południowej Afryki serii Krugerrand. Ta pojawiła się w regularnej sprzedaży w 1967 roku. Była zresztą debiutantem. Wracając jednak do numizmatu z Ameryki Północnej trzeba zaznaczyć, że motyw klonowego liścia nie dziwi. Nie od dziś bowiem wiemy, że jest to chyba najsłynniejszy symbol Kanady, jaki tylko możemy przytoczyć. Najdobitniej świadczy o tym fakt, że można go zobaczyć nie tylko na oficjanych symbolach państwowych. Nie brakuje go także na pamiątkach. Całość wykonano zresztą bardzo spójnie. Pod kątem lokacyjnym, seria może poszczycić się posiadaniem swoistego rekordu. Wynika on z tego, że w przypadku żadnej innej podobnej serii producent, nie wykorzystuje aż tylu szlachetnych metali. Możemy więc znaleźć w sprzedaży zarówno monety ze złota, jak również srebra i platyny. To jednak również nie wszystko. Game dostępnych opcji zamyka Liść…, wykonany z platyny. Tak szeroki wachlarz wyboru znacząco zwiększa szansę na odniesienie sukcesu. Pozwala bowiem znacząco rozbudować portfolio inwestycyjne. To jest tutaj zaleta, której absolutnie nie ma co bagatelizować.

Także w Polsce produkowana jest seria monet, przeznaczonych do lokaty w nich kapitału. Znana jest ona pod nazwą Bielik. Dodajmy jednak, że taka nazwa, funkcjonuje w sumie od kilku lat. Wcześniej, od dnia premiery, który przypadł na 1995 rok, aż do zmiany numizmaty były znane jako Orzeł Bielik. Nadmieńmy, że postanowiono nie tylko o zmianie nazewnictwa. Wraz z nim, doszło także do odświeżenia wizualnego. Nadal jednak wiodącym motywem, był popularny i kojarzony z naszym krajem gatunek orła. Zresztą wygląd numizmatów, tutaj również cechuje niemała estetyka. Pod kątem nominałów, mamy tu do czynienia w sumie z czterema wariantami. Najmniejszym z nich, jest równowartość 1/10 uncji trojańskiej kruszcu. Potencjalnie największy zysk, może się z kolei wiązać z kupnem monety jednouncjowej.

Drugą w skali Stanów Zjednoczonych monetą bulionową, którą zaczęto produkować, jest Buffalo. Jej premiera miała miejsce w 2006 roku. Wygląd nominału jest odniesieniem do czasów, gdy na terytorium USA, żyli głównie członkowie rdzennych indiańskich społeczności. W odróżnieniu do innych serii monet o tej charakterystyce, tu mamy do czynienia tylko z jednym nominałem. Są to jednouncjowe egzemplarze.

Zakup zlota inwestycyjnego powierz profesjonalitom, na rynku jest niewiele firm, które mogą poszczycić się tak długoletnią historią jak firma Tavex. To właśnie tutaj od ręki zakupisz złoto i srebro inwestycyjne, a także w salonach stacjonarnych jak na przykład kantor Katowice, wymienisz ponad 60 walut z całego świata. 

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42