czwartek, 29 grudzień 2022 11:58

Na jakie numizmaty zdecydować się na początek przygody z inwestowaniem w kruszce?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kantor Katowice kantor Katowice mat.prasowe

Na początkowym etapie inwestowania w złoto, srebro, jak i inne kruszce, warto postawić na sprawdzone i cieszące się popularnością serie. Chociażby dlatego, że ułatwi to poznanie specyfiki tego rynkowego sektora. Ten tekst, będzie więc swoistym poradnikiem.

 

Niewątpliwą popularnością poszczycić się może seria monet bulionowych, która wywodzi się z Kanady. Zresztą niejaki szacunek, należy się już za to, że jest to jedna z pierwszych, która ma właśnie taką charakterystykę. Znana jako Maple Leaf edycja, zaczęła być emitowana od końca lat siedemdziesiątych minionego stulecia. Tym samym przerwała ona rynkowy monopol ukazującej się w Republice Południowej Afryki serii Krugerrand. Ta pojawiła się w regularnej sprzedaży w 1967 roku. Była zresztą debiutantem. Wracając jednak do numizmatu z Ameryki Północnej trzeba zaznaczyć, że motyw klonowego liścia nie dziwi. Nie od dziś bowiem wiemy, że jest to chyba najsłynniejszy symbol Kanady, jaki tylko możemy przytoczyć. Najdobitniej świadczy o tym fakt, że można go zobaczyć nie tylko na oficjanych symbolach państwowych. Nie brakuje go także na pamiątkach. Całość wykonano zresztą bardzo spójnie. Pod kątem lokacyjnym, seria może poszczycić się posiadaniem swoistego rekordu. Wynika on z tego, że w przypadku żadnej innej podobnej serii producent, nie wykorzystuje aż tylu szlachetnych metali. Możemy więc znaleźć w sprzedaży zarówno monety ze złota, jak również srebra i platyny. To jednak również nie wszystko. Game dostępnych opcji zamyka Liść…, wykonany z platyny. Tak szeroki wachlarz wyboru znacząco zwiększa szansę na odniesienie sukcesu. Pozwala bowiem znacząco rozbudować portfolio inwestycyjne. To jest tutaj zaleta, której absolutnie nie ma co bagatelizować.

Także w Polsce produkowana jest seria monet, przeznaczonych do lokaty w nich kapitału. Znana jest ona pod nazwą Bielik. Dodajmy jednak, że taka nazwa, funkcjonuje w sumie od kilku lat. Wcześniej, od dnia premiery, który przypadł na 1995 rok, aż do zmiany numizmaty były znane jako Orzeł Bielik. Nadmieńmy, że postanowiono nie tylko o zmianie nazewnictwa. Wraz z nim, doszło także do odświeżenia wizualnego. Nadal jednak wiodącym motywem, był popularny i kojarzony z naszym krajem gatunek orła. Zresztą wygląd numizmatów, tutaj również cechuje niemała estetyka. Pod kątem nominałów, mamy tu do czynienia w sumie z czterema wariantami. Najmniejszym z nich, jest równowartość 1/10 uncji trojańskiej kruszcu. Potencjalnie największy zysk, może się z kolei wiązać z kupnem monety jednouncjowej.

Drugą w skali Stanów Zjednoczonych monetą bulionową, którą zaczęto produkować, jest Buffalo. Jej premiera miała miejsce w 2006 roku. Wygląd nominału jest odniesieniem do czasów, gdy na terytorium USA, żyli głównie członkowie rdzennych indiańskich społeczności. W odróżnieniu do innych serii monet o tej charakterystyce, tu mamy do czynienia tylko z jednym nominałem. Są to jednouncjowe egzemplarze.

Zakup zlota inwestycyjnego powierz profesjonalitom, na rynku jest niewiele firm, które mogą poszczycić się tak długoletnią historią jak firma Tavex. To właśnie tutaj od ręki zakupisz złoto i srebro inwestycyjne, a także w salonach stacjonarnych jak na przykład kantor Katowice, wymienisz ponad 60 walut z całego świata. 

 • Przeszczep włosów w Turcji - rewolucja w branży estetycznej
  Przeszczep włosów w Turcji - rewolucja w branży estetycznej

  Przeszczep włosów to procedura, która zdobyła ogromną popularność w dziedzinie chirurgii estetycznej, a Turcja stała się jednym z najważniejszych graczy na tym polu. Zdobyła renomę jako światowy lider w dziedzinie przeszczepów włosów, przyciągając pacjentów z różnych zakątków globu. W tym artykule zgłębimy tajniki tego fenomenu, analizując dlaczego Turcja stała się destynacją numer jeden dla osób poszukujących profesjonalnej i skutecznej usługi przeszczepu włosów.

  Written on wtorek, 20 luty 2024 14:45
 • Jak woda pomaga w skupieniu i relaksacji?
  Jak woda pomaga w skupieniu i relaksacji?

  W obecnych czasach, gdy tempo życia stale rośnie, a dzieci są obciążane nieustającymi bodźcami z różnych źródeł, znalezienie sposobów na promowanie zdrowia psychicznego, staje się coraz ważniejsze. Jednym z ciekawych, a zarazem skutecznych podejść, jest połączenie nauki pływania z praktykami mindfulness. Pływanie, często uważane za sport, może również służyć jako potężne narzędzie do uspokojenia umysłu, poprawy koncentracji i redukcji stresu, zwłaszcza u dzieci.

  Written on poniedziałek, 19 luty 2024 16:47
 • Bielizna po ciąży- w jaką warto zainwestować?
  Bielizna po ciąży- w jaką warto zainwestować?

  Kobiety po urodzeniu dziecka powinny nosić specjalną bieliznę, która zagwarantuje im szybszy powrót do formy oraz maksymalny komfort. Producenci oferują wiele rodzajów bielizny jak np. biustonosze do kamienia, pasy brzuszne czy majtki poporodowe. Dlaczego warto sięgnąć po bieliznę poporodową i czym się ona wyróżnia?

  Written on czwartek, 15 luty 2024 17:17
 • 7 ciekawych sposobów, aby zapewnić dziecku ciekawe popołudnie w domu
  7 ciekawych sposobów, aby zapewnić dziecku ciekawe popołudnie w domu

  W dzisiejszych czasach, gdy większość naszego czasu spędzamy w domu, poszukiwanie pomysłów na ciekawe i kreatywne sposoby spędzania czasu z dzieckiem może być wyzwaniem. Oto siedem interesujących pomysłów, które nie tylko zapewnią rozrywkę, ale także umożliwią rozwój dziecka w różnych obszarach.

  Written on środa, 07 luty 2024 16:09
 • Giżycko - perła Mazur - przewodnik po najciekawszych atrakcjach
  Giżycko - perła Mazur - przewodnik po najciekawszych atrakcjach

  Ta urocza miejscowość wabi nie tylko pięknem natury, ale również bogatą historią i różnorodnymi atrakcjami dla turystów. W tym artykule odkryjemy najciekawsze atrakcje Giżycka, które przyciągają zarówno miłośników historii, jak i tych, którzy pragną w pełni cieszyć się urodą Mazurskich krajobrazów.

  Written on środa, 07 luty 2024 16:00
 • Szlafroki dla kobiet - twoja oaza komfortu po długim dniu
  Szlafroki dla kobiet - twoja oaza komfortu po długim dniu

  Po dniu pełnym wyzwań, zasługujesz na chwilę relaksu i komfortu. Nasz sklep online z bielizną prezentuje kolekcję szlafroków damskich z bawełny, które zapewnią nie tylko optymalną wygodę, ale także dostarczą chwili spokoju w przytulnej atmosferze. Odkryj, jak szlafrok może stać się Twoją osobistą oazą komfortu po długim dniu.

  Written on niedziela, 04 luty 2024 12:11
 • Wąsy - pielęgnacja, zapuszczanie i style
  Wąsy - pielęgnacja, zapuszczanie i style

  Wąs jest dla wielu mężczyzn, a także kobiet, swoistym symbolem męskości. I choć dziś wielu mężczyzn nie decyduje się na jego noszenie, to nadal szerokie grono panów można nazwać prawdziwymi wąsaczami. Jakie rodzaje wąsów cieszą się największą popularnością?

  Written on czwartek, 18 styczeń 2024 09:47