niedziela, 17 lipiec 2022 13:14

Ławki ISO – co to takiego?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ławki ISO ławki ISO pixabay

Ławki ISO to specjalne meble do siedzenia, które idealnie sprawdzają się w budynkach użyteczności publicznej takich jak szkoły, szpitale, urzędy oraz sale konferencyjne. Konstrukcja ławek ISO polega na tym, że siedziska przytwierdzane są jeden obok drugiego do specjalnej stalowej ramy.

 

Ławki ISO wykonane mogą być z plastiku lub ze specjalnej sklejki. Siedzenia mogą być tapicerowane lub nie. Dostępne są w różnych wymiarach, to znaczy mogą być 2, 3, 4 lub 5-osobowe. Jeżeli chodzi o koszt zakupu ławki ISO, to ceny są uzależnione od materiału, z jakiego zostały wykonane. Te z tworzywa sztucznego są oczywiście tańsze od tych zrobionych ze sklejki, natomiast dodatkowo koszt może podnieść tapicerowanie siedzeń.

Ławki ISO – trwałość i wygoda

Ławki ISO wykonane są z materiałów, które zapewniają trwałość oraz wygodę. Metalowe ramy, na których opiera się cała konstrukcja, przed zamontowaniem na nich siedzisk, poddawane są testom obciążeniowym. Zarówno plastik, jak i sklejka, czyli materiały, z jakich mogą być wykonane ławki ISO, są wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Oba materiały podczas obróbki można łatwo formować, więc dzięki temu siedzenia mogą być odpowiednio wyprofilowane. Producenci oferują również możliwość zastąpienia siedzenia blatem, dodania podłokietników lub łączenia ze sobą poszczególnych długości.

Ławki ISO – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na producenta oraz opinie na jego temat. To bardzo ważne, ponieważ należy pamiętać, iż z naszych ławek będą korzystać ludzie, więc bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu. Głównym czynnikiem zapewniającym stabilność ławek ISO zdecydowanie jest metalowy stelaż. Sprawdźmy, czy ma odpowiednie wymiary oraz atesty. Następnie warto wybrać takie ławki, które będą wygodne i zapewnią komfort użytkowania osób w poczekalni lub podczas wykładu w sali konferencyjnej. O ile w pierwszym przypadku możemy zdecydować się na te plastikowe bądź ze sklejki (krótszy czas korzystania przez jedną osobę), to zdecydowanie na dłuższe wykłady najlepiej wybrać ławki ISO tapicerowane. W kolejnym kroku możemy zwrócić uwagę na walory estetyczne i kolorystyczne. Bez wątpienia każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, ponieważ wybór kolorów jest naprawdę bardzo duży. Podsumowując- ławki ISO to bardzo funkcjonalne i estetyczne meble do siedzenia, które można wykorzystać w bardzo wielu pomieszczeniach. Idealnie sprawdzą się zarówno w małych poczekalniach, długich korytarzach, jak i w dużych salach konferencyjnych.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42