niedziela, 17 lipiec 2022 13:14

Ławki ISO – co to takiego?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ławki ISO ławki ISO pixabay

Ławki ISO to specjalne meble do siedzenia, które idealnie sprawdzają się w budynkach użyteczności publicznej takich jak szkoły, szpitale, urzędy oraz sale konferencyjne. Konstrukcja ławek ISO polega na tym, że siedziska przytwierdzane są jeden obok drugiego do specjalnej stalowej ramy.

 

Ławki ISO wykonane mogą być z plastiku lub ze specjalnej sklejki. Siedzenia mogą być tapicerowane lub nie. Dostępne są w różnych wymiarach, to znaczy mogą być 2, 3, 4 lub 5-osobowe. Jeżeli chodzi o koszt zakupu ławki ISO, to ceny są uzależnione od materiału, z jakiego zostały wykonane. Te z tworzywa sztucznego są oczywiście tańsze od tych zrobionych ze sklejki, natomiast dodatkowo koszt może podnieść tapicerowanie siedzeń.

Ławki ISO – trwałość i wygoda

Ławki ISO wykonane są z materiałów, które zapewniają trwałość oraz wygodę. Metalowe ramy, na których opiera się cała konstrukcja, przed zamontowaniem na nich siedzisk, poddawane są testom obciążeniowym. Zarówno plastik, jak i sklejka, czyli materiały, z jakich mogą być wykonane ławki ISO, są wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Oba materiały podczas obróbki można łatwo formować, więc dzięki temu siedzenia mogą być odpowiednio wyprofilowane. Producenci oferują również możliwość zastąpienia siedzenia blatem, dodania podłokietników lub łączenia ze sobą poszczególnych długości.

Ławki ISO – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na producenta oraz opinie na jego temat. To bardzo ważne, ponieważ należy pamiętać, iż z naszych ławek będą korzystać ludzie, więc bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu. Głównym czynnikiem zapewniającym stabilność ławek ISO zdecydowanie jest metalowy stelaż. Sprawdźmy, czy ma odpowiednie wymiary oraz atesty. Następnie warto wybrać takie ławki, które będą wygodne i zapewnią komfort użytkowania osób w poczekalni lub podczas wykładu w sali konferencyjnej. O ile w pierwszym przypadku możemy zdecydować się na te plastikowe bądź ze sklejki (krótszy czas korzystania przez jedną osobę), to zdecydowanie na dłuższe wykłady najlepiej wybrać ławki ISO tapicerowane. W kolejnym kroku możemy zwrócić uwagę na walory estetyczne i kolorystyczne. Bez wątpienia każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, ponieważ wybór kolorów jest naprawdę bardzo duży. Podsumowując- ławki ISO to bardzo funkcjonalne i estetyczne meble do siedzenia, które można wykorzystać w bardzo wielu pomieszczeniach. Idealnie sprawdzą się zarówno w małych poczekalniach, długich korytarzach, jak i w dużych salach konferencyjnych.