środa, 23 luty 2022 12:09

Profesjonalne wyposażenie kuchni - rodzaje baterii gastronomicznych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
profesjonalne wyposażenie kuchni profesjonalne wyposażenie kuchni

Niektórzy uważają, że producenci i dystrybutorzy sprzętów kuchennych celowo kategoryzują urządzenia na domowe i profesjonalne, żeby te drugie mogły być wyraźnie droższe.

To nie jest prawda. Profesjonalne wyposażenie kuchni musi spełniać szereg kryteriów, które decydują o jego cenie. Chodzi m.in. o wytrzymałość, typ oraz sposób wykonania. Jakie rodzaje profesjonalnych baterii kuchennych są dostępne na rynku?

Profesjonalne wyposażenie gastronomii należy dobierać z uwzględnieniem potrzeb jego użytkowników i samego wnętrza. Nieco inne urządzenia sprawdzą się na niewielkim zapleczu w barze szybkiej obsługi, a inne w dużych restauracjach serwujących setki dań dziennie. Przy zakupie sprzętów do kuchni warto również pamiętać, że powinny być wygodne w użytkowaniu i czyszczeniu. Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając baterię gastronomiczną?

Jak wybrać baterię gastronomiczną?

Po pierwsze, wyposażenie kuchni – w tym bateria zlewozmywakowa – musi być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Wysoka jakość gwarantuje dłuższą trwałość, dlatego najczęściej warto zapłacić nieco więcej i móc korzystać z urządzeń bez konieczności wymiany przez kilka lat.

Po drugie, profesjonalne wyposażenie kuchni powinno być odporne na uszkodzenia mechaniczne. Trudno oczekiwać, żeby użytkownicy, czyli zarówno kucharze, jak i pomocnicy czy osoby odpowiedzialne za zmywanie naczyń delikatnie obchodzili się z baterią lub innymi sprzętami kuchennymi. Pośpiech podyktowany koniecznością wykonania zadań na czas powoduje, że zazwyczaj nie zwraca się uwagi na zachowanie specjalnej ostrożności podczas obsługi. W związku z tym wszystkie urządzenia należy wybierać, biorąc pod uwagę ich wytrzymałość i solidność.

Po trzecie, nie każdy rodzaj baterii gastronomicznej będzie pasował jednocześnie do małej oraz bardzo dużej kuchni. Dobrze wyposażona kuchnia – wyposażenie nie tylko w restauracji, lecz także w barze czy hotelu – powinna uwzględniać ilość przestrzeni, liczbę osób pracujących i serwowane potrawy.

profesjonalne wyposażenie kuchni

profesjonalne wyposażenie kuchni

Rodzaje profesjonalnych baterii kuchennych

Jakie wyróżnia się rodzaje baterii gastronomicznych? Na rynku dostępne są m.in. baterie z giętkim kranem, sztorcowe jednootworowe i ze spryskiwaczem, stojące kolumnowe i natryskowe. Wyposażenie kuchni gastronomicznej najrzadziej uwzględnia montaż baterii sztorcowej jednootworowej łokciowej lub z klasycznymi pokrętłami, ponieważ ma ona stosunkowo niewielki zasięg. Ten rodzaj sprawdza się wyłącznie w niewielkich kuchniach albo jako dodatkowe rozwiązanie np. do mycia rąk. Dużo częściej do profesjonalnych kuchni kupuje się baterie z giętkim kranem oraz ze spryskiwaczem. W pierwszym przypadku zasięg pracy również jest nieco ograniczony, ale łatwiej użytkować tego typu baterię niż sztorcową jednootworową, w drugim – zmywanie naczyń lub ich napełnianie będzie zdecydowanie prostsze ze względu na elastyczny wąż.

Wyposażenie gastronomii najczęściej wykorzystuje baterie stojące kolumnowe – sprawdzają się zarówno przy zlewach, jak i basenach gastronomicznych oraz baterie natryskowe, które pozwalają na wygodne mycie nawet bardzo dużych garnków czy patelni.

>

 • Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?
  Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?

  Kalosze to wyjątkowe buty, które są szczególnie lubiany przez dzieci. Ze względu na to, że bywają ona kolorowe i atrakcyjna wizualnie, maluchy mogą świetnie się w nich bawić. Dodatkowo dzięki temu, że są one nieprzemakalne, zapewniają dużo frajdy podczas zabaw w deszczowe dni.

  Written on czwartek, 29 wrzesień 2022 08:42
 • Dlaczego kobiety uwielbiają zakładać pończochy na różne okazje?
  Dlaczego kobiety uwielbiają zakładać pończochy na różne okazje?

  Pończochy to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów kobiecej garderoby. Uwielbiają go nie tylko mężczyźni, ale również same kobiety, które coraz chętniej zastępują pończochami tradycyjne rajstopy. Dlaczego cieszą się one tak dużą popularnością?

  Written on wtorek, 27 wrzesień 2022 16:20
 • Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej
  Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej

  Założenie kolczyków to wymagająca procedura. Dla prawidłowego gojenia się skóry istotna jest bowiem zarówno higiena samego zabiegu wykonania dziurek w uchu, jak i rodzaj noszonej biżuterii oraz sposób pielęgnacji miejsca, w którym noszony jest kolczyk.

  Written on wtorek, 27 wrzesień 2022 11:01
 • Perfumy damskie idealne na jesień i zimę
  Perfumy damskie idealne na jesień i zimę

  Urzekający zapach perfum potrafi poprawić nastrój i dodać optymizmu w krótkie, często szare i ponure jesienne czy zimowe dni. Stanowią one bez wątpienia najlepszy dodatek do każdej eleganckiej oraz zmysłowej kreacji.

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 16:14
 • Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie
  Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie

  Szacuje się, że ponad jedna trzecia światowej populacji, cierpi na Zespół Suchego Oka (ZSO). Wśród osób noszących szkła kontaktowe, ten odsetek jest jeszcze wyższy, bo sięga aż trzech czwartych mieszkańców globu. Jeśli chodzi o Polskę, to z tym schorzeniem boryka się około 60% pacjentów zgłaszających się do poradni okulistycznych.

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 10:43
 • Pościel na każdą porę roku
  Pościel na każdą porę roku

  Obecnie w sklepach z tekstyliami domowymi można znaleźć wiele propozycji dotyczących pościeli

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:50
 • Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!
  Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

  Rynek magazynowy w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Świadczone w jego ramach usługi przybierają różne formy. Jedną z nich jest wynajem magazynów samoobsługowych. Usługa ta powstała z myślą o osobach prywatnych oraz niedużych firmach.

  Written on środa, 21 wrzesień 2022 10:14