środa, 15 grudzień 2021 13:43

Wyposażenie kuchni gastronomicznej – przydatne akcesoria

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Sprzęt gastronomiczny Sprzęt gastronomiczny Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Prowadzenie lokalu gastronomicznego nie jest możliwe bez skompletowania specjalistycznego sprzętu, ale także praktycznych akcesoriów. Zdecydowanie przyspieszają i usprawniają ułatwiają pracę. Wybraliśmy akcesoria, w które warto wyposażyć każdy lokal.

 

Sprzęt gastronomiczny to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego lokalu. W zależności od jego charakteru trzeba skompletować inne urządzenia, ale wiele akcesoriów przyda się w każdym lokalu – barze, na stołówce, restauracji czy w firmie cateringowej. Oto krótkie zestawienie wybranych akcesoriów, które są absolutnym must have zarówno w małej, jak i dużej gastronomii.

Akcesoria – drobna, ale ważna pomoc

Nie każdy docenia praktyczność drobnych akcesoriów kuchennych. Jednak do baru, stołówki czy restauracji są to niezbędne drobiazgi. Trudno pracować szybko i sprawnie bez obieraczki do warzyw, szatkownicy, miksera czy wielozadaniowego robota kuchennego. Dzięki nim kucharze nie muszą wykonywać samodzielnie wielu czasochłonnych czynności, a mogą skupić się na innych zadaniach.

Obieraczka do warzyw

W kuchni polskiej ziemniaki goszczą jako dodatek do większości potraw. Codziennie w barze czy restauracji obiera się ich kilogramy – na frytki, do gotowania, na placki, do opiekania czy jako dodatek do zup. Praktycznym pomocnikiem będzie zatem obieraczka do ziemniaków oraz innych warzyw – jak marchewka czy buraki. Dzięki niej szybko obierzesz ogromne ilości ziemniaków, a także zadbasz o oszczędności, bo nie zmarnujesz produktu. Żaden kucharz nie obierze tak szybko i tak cienko kilku kilogramów ziemniaków jak profesjonalna obieraczka.

Szatkownica

Kucharz szybko poszatkuje różne warzywa, ale na pewno nie będzie szybszy niż szatkownica gastronomiczna. Powinno to być urządzenie solidnie wykonane, z dobrej jakości ostrzami, sprawdzi się w każdym lokalu gastronomicznym – barze czy restauracji albo firmie cateringowej. Do profesjonalnego użytkowania zainwestuj w szatkownicę z kilkoma tarczami do różnych warzyw. Kompletując wyposażenie kuchni gastronomicznej, rozważ także zakup szatkownicy do wędlin.jRózgi

Praktyczna rózga wykonana ze stali nierdzewnej ułatwia ubijanie na przykład białek oraz kremów. Dzięki niej kucharz szybko zaserwuje jajecznicę czy omlet. Odciąży personel, który będzie miał czas na wykonywanie innych czynności w kuchni. Rózgą wykonasz te zadania dużo szybciej niż tradycyjną metodą. Ważne, by była solidnie wykonana i sprawdziła się przez długi czas. Kompletując sprzęt gastronomiczny, pamiętaj, że trzepaczka powinna być na wyposażeniu każdej restauracji.

 • Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?
  Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?

  Kalosze to wyjątkowe buty, które są szczególnie lubiany przez dzieci. Ze względu na to, że bywają ona kolorowe i atrakcyjna wizualnie, maluchy mogą świetnie się w nich bawić. Dodatkowo dzięki temu, że są one nieprzemakalne, zapewniają dużo frajdy podczas zabaw w deszczowe dni.

  Written on czwartek, 29 wrzesień 2022 08:42
 • Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej
  Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej

  Założenie kolczyków to wymagająca procedura. Dla prawidłowego gojenia się skóry istotna jest bowiem zarówno higiena samego zabiegu wykonania dziurek w uchu, jak i rodzaj noszonej biżuterii oraz sposób pielęgnacji miejsca, w którym noszony jest kolczyk.

  Written on wtorek, 27 wrzesień 2022 11:01
 • Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie
  Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie

  Szacuje się, że ponad jedna trzecia światowej populacji, cierpi na Zespół Suchego Oka (ZSO). Wśród osób noszących szkła kontaktowe, ten odsetek jest jeszcze wyższy, bo sięga aż trzech czwartych mieszkańców globu. Jeśli chodzi o Polskę, to z tym schorzeniem boryka się około 60% pacjentów zgłaszających się do poradni okulistycznych.

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 10:43
 • Pościel na każdą porę roku
  Pościel na każdą porę roku

  Obecnie w sklepach z tekstyliami domowymi można znaleźć wiele propozycji dotyczących pościeli

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:50
 • Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!
  Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

  Rynek magazynowy w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Świadczone w jego ramach usługi przybierają różne formy. Jedną z nich jest wynajem magazynów samoobsługowych. Usługa ta powstała z myślą o osobach prywatnych oraz niedużych firmach.

  Written on środa, 21 wrzesień 2022 10:14
 • Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki
  Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki

  Sprzedawcy domów mogą napotkać kupujących z różnych środowisk. Sprzedawcy nieruchomości chcą znaleźć jak najlepszych nabywców dla swojej oferty .

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:48
 • Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?
  Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?

  Wyjeżdżasz po raz pierwszy do pracy w opiece w Niemczech? Z pewnością towarzyszy Ci ekscytacja, ale też i spora dawka stresu.

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:44