środa, 15 grudzień 2021 13:43

Wyposażenie kuchni gastronomicznej – przydatne akcesoria

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Sprzęt gastronomiczny Sprzęt gastronomiczny Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Prowadzenie lokalu gastronomicznego nie jest możliwe bez skompletowania specjalistycznego sprzętu, ale także praktycznych akcesoriów. Zdecydowanie przyspieszają i usprawniają ułatwiają pracę. Wybraliśmy akcesoria, w które warto wyposażyć każdy lokal.

 

Sprzęt gastronomiczny to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego lokalu. W zależności od jego charakteru trzeba skompletować inne urządzenia, ale wiele akcesoriów przyda się w każdym lokalu – barze, na stołówce, restauracji czy w firmie cateringowej. Oto krótkie zestawienie wybranych akcesoriów, które są absolutnym must have zarówno w małej, jak i dużej gastronomii.

Akcesoria – drobna, ale ważna pomoc

Nie każdy docenia praktyczność drobnych akcesoriów kuchennych. Jednak do baru, stołówki czy restauracji są to niezbędne drobiazgi. Trudno pracować szybko i sprawnie bez obieraczki do warzyw, szatkownicy, miksera czy wielozadaniowego robota kuchennego. Dzięki nim kucharze nie muszą wykonywać samodzielnie wielu czasochłonnych czynności, a mogą skupić się na innych zadaniach.

Obieraczka do warzyw

W kuchni polskiej ziemniaki goszczą jako dodatek do większości potraw. Codziennie w barze czy restauracji obiera się ich kilogramy – na frytki, do gotowania, na placki, do opiekania czy jako dodatek do zup. Praktycznym pomocnikiem będzie zatem obieraczka do ziemniaków oraz innych warzyw – jak marchewka czy buraki. Dzięki niej szybko obierzesz ogromne ilości ziemniaków, a także zadbasz o oszczędności, bo nie zmarnujesz produktu. Żaden kucharz nie obierze tak szybko i tak cienko kilku kilogramów ziemniaków jak profesjonalna obieraczka.

Szatkownica

Kucharz szybko poszatkuje różne warzywa, ale na pewno nie będzie szybszy niż szatkownica gastronomiczna. Powinno to być urządzenie solidnie wykonane, z dobrej jakości ostrzami, sprawdzi się w każdym lokalu gastronomicznym – barze czy restauracji albo firmie cateringowej. Do profesjonalnego użytkowania zainwestuj w szatkownicę z kilkoma tarczami do różnych warzyw. Kompletując wyposażenie kuchni gastronomicznej, rozważ także zakup szatkownicy do wędlin.jRózgi

Praktyczna rózga wykonana ze stali nierdzewnej ułatwia ubijanie na przykład białek oraz kremów. Dzięki niej kucharz szybko zaserwuje jajecznicę czy omlet. Odciąży personel, który będzie miał czas na wykonywanie innych czynności w kuchni. Rózgą wykonasz te zadania dużo szybciej niż tradycyjną metodą. Ważne, by była solidnie wykonana i sprawdziła się przez długi czas. Kompletując sprzęt gastronomiczny, pamiętaj, że trzepaczka powinna być na wyposażeniu każdej restauracji.

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54