środa, 15 grudzień 2021 13:43

Wyposażenie kuchni gastronomicznej – przydatne akcesoria

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Sprzęt gastronomiczny Sprzęt gastronomiczny Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Prowadzenie lokalu gastronomicznego nie jest możliwe bez skompletowania specjalistycznego sprzętu, ale także praktycznych akcesoriów. Zdecydowanie przyspieszają i usprawniają ułatwiają pracę. Wybraliśmy akcesoria, w które warto wyposażyć każdy lokal.

 

Sprzęt gastronomiczny to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego lokalu. W zależności od jego charakteru trzeba skompletować inne urządzenia, ale wiele akcesoriów przyda się w każdym lokalu – barze, na stołówce, restauracji czy w firmie cateringowej. Oto krótkie zestawienie wybranych akcesoriów, które są absolutnym must have zarówno w małej, jak i dużej gastronomii.

Akcesoria – drobna, ale ważna pomoc

Nie każdy docenia praktyczność drobnych akcesoriów kuchennych. Jednak do baru, stołówki czy restauracji są to niezbędne drobiazgi. Trudno pracować szybko i sprawnie bez obieraczki do warzyw, szatkownicy, miksera czy wielozadaniowego robota kuchennego. Dzięki nim kucharze nie muszą wykonywać samodzielnie wielu czasochłonnych czynności, a mogą skupić się na innych zadaniach.

Obieraczka do warzyw

W kuchni polskiej ziemniaki goszczą jako dodatek do większości potraw. Codziennie w barze czy restauracji obiera się ich kilogramy – na frytki, do gotowania, na placki, do opiekania czy jako dodatek do zup. Praktycznym pomocnikiem będzie zatem obieraczka do ziemniaków oraz innych warzyw – jak marchewka czy buraki. Dzięki niej szybko obierzesz ogromne ilości ziemniaków, a także zadbasz o oszczędności, bo nie zmarnujesz produktu. Żaden kucharz nie obierze tak szybko i tak cienko kilku kilogramów ziemniaków jak profesjonalna obieraczka.

Szatkownica

Kucharz szybko poszatkuje różne warzywa, ale na pewno nie będzie szybszy niż szatkownica gastronomiczna. Powinno to być urządzenie solidnie wykonane, z dobrej jakości ostrzami, sprawdzi się w każdym lokalu gastronomicznym – barze czy restauracji albo firmie cateringowej. Do profesjonalnego użytkowania zainwestuj w szatkownicę z kilkoma tarczami do różnych warzyw. Kompletując wyposażenie kuchni gastronomicznej, rozważ także zakup szatkownicy do wędlin.jRózgi

Praktyczna rózga wykonana ze stali nierdzewnej ułatwia ubijanie na przykład białek oraz kremów. Dzięki niej kucharz szybko zaserwuje jajecznicę czy omlet. Odciąży personel, który będzie miał czas na wykonywanie innych czynności w kuchni. Rózgą wykonasz te zadania dużo szybciej niż tradycyjną metodą. Ważne, by była solidnie wykonana i sprawdziła się przez długi czas. Kompletując sprzęt gastronomiczny, pamiętaj, że trzepaczka powinna być na wyposażeniu każdej restauracji.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42