Aby zagwarantować powtarzalność wykonywanych elementów i upewnić się, że będziemy konkurencyjni pod względem wydajności, klienci coraz częściej patrzą w stronę produktów premium, takich jak np. tokarka Nakamura-Tome.
Tokarki wysokowydajne firmy Nakamura-Tome występują w wielu wersjach tak, aby każdy z potencjalnych użytkowników mógł znaleźć model dokładnie dopasowany do jego potrzeb – prosta tokarka Nakamura-Tome SC100 to model stosunkowo mały, wyposażony w jeden turret narzędziowy oraz jedno lub 2 wrzeciona (do wykonywania detali w jednym zamocowaniu). Z drugiej strony tokarka Nakamura-Tome JX250 może posiadać nie tylko wspomniane 2 wrzeciona, ale dodatkowo 2 turrety narzędziowe do niezależnego toczenia na obu z nich + wspólną głowicę frezarską z płynną osią B, co zmienia ją tak naprawdę w połączenie dwóch tokarek z pięcioosiową frezarką. Taka tokarka CNC z podajnikiem jest w stanie wykonać praktycznie wszystko w pełnym cyklu automatycznym bez interwencji operatora gwarantując, że kształt wyrobu ograniczony jest jedynie przez fantazję i wymagania konstruktora.
Tokarka Nakamura-Tome WT150 oraz WY150 z podajnikiem to jednak najbardziej popularne i rozchwytywane modele – taka tokarka CNC z podajnikiem pozwala na jednoczesną pracę na dwóch wrzecionach, dwoma turretami, wykorzystując jednocześnie 7 osi liniowych (uwzględniając ruch przeciwwrzeciona) oraz 2 osie obrotowe wykonuje obróbkę dwóch detali jednocześnie (lub jednego w dwóch zamocowaniach), podajnik pręta o długości nawet do 6m dba o dostarczanie materiału a uniwersalne odbiorniki detali (nawet dwa jednocześnie w modelu WT) zapewniają ciągłe dostawy gotowych detali prosto do działu kontroli jakości lub odbiorcy produkcji.
Aby pracować wydajnie taka tokarka CNC z podajnikiem musi też posiadać rozbudowane sterowanie – kupując produkt klasy premium oczekujemy w końcu sterowania premium. Tokarka Nakamura-Tome może być wyposażona w najbardziej popularny sterownik na świecie – Fanuc – który po dołączeniu nakładki graficznej NT SmartX pozwala np. na badanie kolizyjności obiektów minimalizując ryzyko kolizji, wygodne zarządzanie produkcją, ustawienie i kalibrację systemu Digital Chuck pozwalającego na odczyt pozycji szczęk w czasie rzeczywistym (aby wykluczyć błędny chwyt), czy chociażby pracę w superpozycji wrzecion.