czwartek, 11 sierpień 2022 08:00

Zabezpiecz drogi i place - bezpieczeństwo to podstawa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
bariery drogowe bariery drogowe Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Ilość wypadków z udziałem samochodów osobowych, tirów czy nawet skuterów oraz motorów jest naprawdę duża.

Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że większość tych wypadków dzieje się nagle, bez możliwości zareagowania na sytuację. Na szczęście można temu zapobiec chociaż w pewnym stopniu dzięki specjalistycznym barierkom drogowym. Ten mały element potrafi uratować czyjeś życie, dlatego tak ważne jest, by mieć na uwadze to, że niewielki wydatek może zapobiec wypadkowi.

Barierki drogowe - najważniejszy element, by zadbać o bezpieczeństwo

Jest to rzecz, na którą zazwyczaj nie zwraca się większej uwagi. Barierki są, bo po prostu są. Rzecz jednak w tym, że ten element nierzadko zapobiega śmierci osób na całym świecie, dlatego często uczęszczane drogi oraz place powinny być szczególnie dobrze zamknięte barierkami. To właśnie dzięki nim można odgrodzić chodniki i place od jezdni, która jest niebezpiecznym miejscem, ze względu na poruszające się tam samochody. Oczywiście istnieje wiele rodzajów barierek i każda sprawdza się w innym otoczeniu, jednak nie można zaprzeczyć, że są to produkty, które rzeczywiście oddziałują na bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców pojazdów.

Jaki rodzaj barierek wybrać?

Bariery drogowe posiadają różne rodzaje i modele, dlatego warto zastanowić się, które będą najlepiej pasowały do danego otoczenia i zapewnią jak najlepszy poziom bezpieczeństwa. Nie jest to z góry definiowane, że dany rodzaj barierki musi być przy danym rodzaju ulicy itd. Wszystko jest zależne od tego, na jaki zdecyduje się klient.

Słupki łańcuchowe – są to słupki, które posiadają specjalne miejsca na łańcuch, będący ruchomym odgrodzeniem chodnika od jezdni. Jest to rodzaj bariery, który wyrządzi małe szkody kierowcy roweru czy pieszemu, który wpadnie z różnych przyczyn na ten rodzaj barierki.

Bariera typu A–jest to barierka w kształcie litery A, która pozwala roznieść siłę uderzenia na konkretne elementy, dzięki czemu jest wytrzymała i zapewnia ochronę.

Bariera prętowa – największa ilość prętów, największe bezpieczeństwo i największa wytrzymałość. Tego typu bariery potrafią zatrzymać naprawdę dużą siłę uderzenia, dzięki ilości prętów oraz ich ułożeniu.

Bariera typu „Olsztyńska” – specyficzny rodzaj bariery, który sprawdzi się na różnego rodzaju terenie i świetnie odgrodzi resztę powierzchni od drogi.

Warto pamiętać, że wszystkie nasze bariery są dostępne w różnych kolorach, w tym odblaskowych, dzięki czemu wpasują się w każde otoczenie.