czwartek, 11 sierpień 2022 08:00

Zabezpiecz drogi i place - bezpieczeństwo to podstawa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
bariery drogowe bariery drogowe Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Ilość wypadków z udziałem samochodów osobowych, tirów czy nawet skuterów oraz motorów jest naprawdę duża.

Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że większość tych wypadków dzieje się nagle, bez możliwości zareagowania na sytuację. Na szczęście można temu zapobiec chociaż w pewnym stopniu dzięki specjalistycznym barierkom drogowym. Ten mały element potrafi uratować czyjeś życie, dlatego tak ważne jest, by mieć na uwadze to, że niewielki wydatek może zapobiec wypadkowi.

Barierki drogowe - najważniejszy element, by zadbać o bezpieczeństwo

Jest to rzecz, na którą zazwyczaj nie zwraca się większej uwagi. Barierki są, bo po prostu są. Rzecz jednak w tym, że ten element nierzadko zapobiega śmierci osób na całym świecie, dlatego często uczęszczane drogi oraz place powinny być szczególnie dobrze zamknięte barierkami. To właśnie dzięki nim można odgrodzić chodniki i place od jezdni, która jest niebezpiecznym miejscem, ze względu na poruszające się tam samochody. Oczywiście istnieje wiele rodzajów barierek i każda sprawdza się w innym otoczeniu, jednak nie można zaprzeczyć, że są to produkty, które rzeczywiście oddziałują na bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców pojazdów.

Jaki rodzaj barierek wybrać?

Bariery drogowe posiadają różne rodzaje i modele, dlatego warto zastanowić się, które będą najlepiej pasowały do danego otoczenia i zapewnią jak najlepszy poziom bezpieczeństwa. Nie jest to z góry definiowane, że dany rodzaj barierki musi być przy danym rodzaju ulicy itd. Wszystko jest zależne od tego, na jaki zdecyduje się klient.

Słupki łańcuchowe – są to słupki, które posiadają specjalne miejsca na łańcuch, będący ruchomym odgrodzeniem chodnika od jezdni. Jest to rodzaj bariery, który wyrządzi małe szkody kierowcy roweru czy pieszemu, który wpadnie z różnych przyczyn na ten rodzaj barierki.

Bariera typu A–jest to barierka w kształcie litery A, która pozwala roznieść siłę uderzenia na konkretne elementy, dzięki czemu jest wytrzymała i zapewnia ochronę.

Bariera prętowa – największa ilość prętów, największe bezpieczeństwo i największa wytrzymałość. Tego typu bariery potrafią zatrzymać naprawdę dużą siłę uderzenia, dzięki ilości prętów oraz ich ułożeniu.

Bariera typu „Olsztyńska” – specyficzny rodzaj bariery, który sprawdzi się na różnego rodzaju terenie i świetnie odgrodzi resztę powierzchni od drogi.

Warto pamiętać, że wszystkie nasze bariery są dostępne w różnych kolorach, w tym odblaskowych, dzięki czemu wpasują się w każde otoczenie. 

 • Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?
  Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?

  Nadchodzą cieplejsze dni i chcesz dopasować do nich zapach kosmetyków, których używasz na co dzień? Podobnie jak wiosną czy latem zmienia się odzież na lżejszą, bardziej kolorową, tak samo można postąpić z zapachami.

  Written on sobota, 27 maj 2023 19:01
 • Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni
  Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni

  Poszewka 35x55 to element pościeli, który chroni poduszkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jest to bardzo praktyczny element wyposażenia sypialni, który zapewnia nie tylko higienę, ale również estetykę. Poszewka zazwyczaj wykonana jest z miękkiego materiału, który zapewnia komfortowy sen.

  Written on środa, 10 maj 2023 11:16
 • Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi
  Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi

  Uwielbiam mój poranny rytuał picia kawy, który pozytywnie mnie nastraja i dodaje energii. Parafrazując klasyka - najbardziej lubię smak świeżo zmielonych ziaren kawy o poranku.

  Written on czwartek, 18 maj 2023 11:20
 • Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.
  Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.

  Powiększanie prącia to temat, który budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych mężczyzn jest to ważna kwestia, która wpływa na ich pewność siebie i jakość życia seksualnego. Dla innych natomiast, powiększanie prącia jest po prostu próbą poprawienia wyglądu swojego ciała. Czy zabieg powiększania prącia jest bezpieczny i skuteczny?

  Written on środa, 10 maj 2023 16:29
 • Modne sukienki na lato 2023
  Modne sukienki na lato 2023

  Jakie sukienki na lato będą modne w sezonie 2023? Jakie kolory, wzory i fasony wybrać? Jakie dodatki do sukienki na lato pasują najlepiej? Odpowiem na te i inne pytania w tym artykule.

  Written on wtorek, 09 maj 2023 17:59
 • Jaki olej lniany kupić?
  Jaki olej lniany kupić?

  Wytwarzany z nasion lnu zwyczajnego olej lniany należy do tak zwanych superproduktów, które mają wyjątkowo dobre działanie na ludzki organizm. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu cennych składników, które wpływają na pracę organów i układów wewnętrznych.

  Written on piątek, 28 kwiecień 2023 13:39
 • Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko
  Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko

  Półkolonie to jedna z ciekawszych form spędzania wolnego czasu, jakie możesz zapewnić dziecku w czasie ferii lub wakacji. W ich trakcje na twoją pociechę czeka mnóstwo atrakcji, a także możliwość spędzenia czasu z kolegami pod fachową opieką instruktorów.

  Written on środa, 26 kwiecień 2023 14:56