czwartek, 11 sierpień 2022 08:00

Zabezpiecz drogi i place - bezpieczeństwo to podstawa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
bariery drogowe bariery drogowe Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Ilość wypadków z udziałem samochodów osobowych, tirów czy nawet skuterów oraz motorów jest naprawdę duża.

Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że większość tych wypadków dzieje się nagle, bez możliwości zareagowania na sytuację. Na szczęście można temu zapobiec chociaż w pewnym stopniu dzięki specjalistycznym barierkom drogowym. Ten mały element potrafi uratować czyjeś życie, dlatego tak ważne jest, by mieć na uwadze to, że niewielki wydatek może zapobiec wypadkowi.

Barierki drogowe - najważniejszy element, by zadbać o bezpieczeństwo

Jest to rzecz, na którą zazwyczaj nie zwraca się większej uwagi. Barierki są, bo po prostu są. Rzecz jednak w tym, że ten element nierzadko zapobiega śmierci osób na całym świecie, dlatego często uczęszczane drogi oraz place powinny być szczególnie dobrze zamknięte barierkami. To właśnie dzięki nim można odgrodzić chodniki i place od jezdni, która jest niebezpiecznym miejscem, ze względu na poruszające się tam samochody. Oczywiście istnieje wiele rodzajów barierek i każda sprawdza się w innym otoczeniu, jednak nie można zaprzeczyć, że są to produkty, które rzeczywiście oddziałują na bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców pojazdów.

Jaki rodzaj barierek wybrać?

Bariery drogowe posiadają różne rodzaje i modele, dlatego warto zastanowić się, które będą najlepiej pasowały do danego otoczenia i zapewnią jak najlepszy poziom bezpieczeństwa. Nie jest to z góry definiowane, że dany rodzaj barierki musi być przy danym rodzaju ulicy itd. Wszystko jest zależne od tego, na jaki zdecyduje się klient.

Słupki łańcuchowe – są to słupki, które posiadają specjalne miejsca na łańcuch, będący ruchomym odgrodzeniem chodnika od jezdni. Jest to rodzaj bariery, który wyrządzi małe szkody kierowcy roweru czy pieszemu, który wpadnie z różnych przyczyn na ten rodzaj barierki.

Bariera typu A–jest to barierka w kształcie litery A, która pozwala roznieść siłę uderzenia na konkretne elementy, dzięki czemu jest wytrzymała i zapewnia ochronę.

Bariera prętowa – największa ilość prętów, największe bezpieczeństwo i największa wytrzymałość. Tego typu bariery potrafią zatrzymać naprawdę dużą siłę uderzenia, dzięki ilości prętów oraz ich ułożeniu.

Bariera typu „Olsztyńska” – specyficzny rodzaj bariery, który sprawdzi się na różnego rodzaju terenie i świetnie odgrodzi resztę powierzchni od drogi.

Warto pamiętać, że wszystkie nasze bariery są dostępne w różnych kolorach, w tym odblaskowych, dzięki czemu wpasują się w każde otoczenie. 

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42