czwartek, 11 sierpień 2022 08:00

Zabezpiecz drogi i place - bezpieczeństwo to podstawa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
bariery drogowe bariery drogowe Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Ilość wypadków z udziałem samochodów osobowych, tirów czy nawet skuterów oraz motorów jest naprawdę duża.

Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że większość tych wypadków dzieje się nagle, bez możliwości zareagowania na sytuację. Na szczęście można temu zapobiec chociaż w pewnym stopniu dzięki specjalistycznym barierkom drogowym. Ten mały element potrafi uratować czyjeś życie, dlatego tak ważne jest, by mieć na uwadze to, że niewielki wydatek może zapobiec wypadkowi.

Barierki drogowe - najważniejszy element, by zadbać o bezpieczeństwo

Jest to rzecz, na którą zazwyczaj nie zwraca się większej uwagi. Barierki są, bo po prostu są. Rzecz jednak w tym, że ten element nierzadko zapobiega śmierci osób na całym świecie, dlatego często uczęszczane drogi oraz place powinny być szczególnie dobrze zamknięte barierkami. To właśnie dzięki nim można odgrodzić chodniki i place od jezdni, która jest niebezpiecznym miejscem, ze względu na poruszające się tam samochody. Oczywiście istnieje wiele rodzajów barierek i każda sprawdza się w innym otoczeniu, jednak nie można zaprzeczyć, że są to produkty, które rzeczywiście oddziałują na bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców pojazdów.

Jaki rodzaj barierek wybrać?

Bariery drogowe posiadają różne rodzaje i modele, dlatego warto zastanowić się, które będą najlepiej pasowały do danego otoczenia i zapewnią jak najlepszy poziom bezpieczeństwa. Nie jest to z góry definiowane, że dany rodzaj barierki musi być przy danym rodzaju ulicy itd. Wszystko jest zależne od tego, na jaki zdecyduje się klient.

Słupki łańcuchowe – są to słupki, które posiadają specjalne miejsca na łańcuch, będący ruchomym odgrodzeniem chodnika od jezdni. Jest to rodzaj bariery, który wyrządzi małe szkody kierowcy roweru czy pieszemu, który wpadnie z różnych przyczyn na ten rodzaj barierki.

Bariera typu A–jest to barierka w kształcie litery A, która pozwala roznieść siłę uderzenia na konkretne elementy, dzięki czemu jest wytrzymała i zapewnia ochronę.

Bariera prętowa – największa ilość prętów, największe bezpieczeństwo i największa wytrzymałość. Tego typu bariery potrafią zatrzymać naprawdę dużą siłę uderzenia, dzięki ilości prętów oraz ich ułożeniu.

Bariera typu „Olsztyńska” – specyficzny rodzaj bariery, który sprawdzi się na różnego rodzaju terenie i świetnie odgrodzi resztę powierzchni od drogi.

Warto pamiętać, że wszystkie nasze bariery są dostępne w różnych kolorach, w tym odblaskowych, dzięki czemu wpasują się w każde otoczenie. 

 • Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?
  Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?

  Kalosze to wyjątkowe buty, które są szczególnie lubiany przez dzieci. Ze względu na to, że bywają ona kolorowe i atrakcyjna wizualnie, maluchy mogą świetnie się w nich bawić. Dodatkowo dzięki temu, że są one nieprzemakalne, zapewniają dużo frajdy podczas zabaw w deszczowe dni.

  Written on czwartek, 29 wrzesień 2022 08:42
 • Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej
  Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej

  Założenie kolczyków to wymagająca procedura. Dla prawidłowego gojenia się skóry istotna jest bowiem zarówno higiena samego zabiegu wykonania dziurek w uchu, jak i rodzaj noszonej biżuterii oraz sposób pielęgnacji miejsca, w którym noszony jest kolczyk.

  Written on wtorek, 27 wrzesień 2022 11:01
 • Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie
  Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie

  Szacuje się, że ponad jedna trzecia światowej populacji, cierpi na Zespół Suchego Oka (ZSO). Wśród osób noszących szkła kontaktowe, ten odsetek jest jeszcze wyższy, bo sięga aż trzech czwartych mieszkańców globu. Jeśli chodzi o Polskę, to z tym schorzeniem boryka się około 60% pacjentów zgłaszających się do poradni okulistycznych.

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 10:43
 • Pościel na każdą porę roku
  Pościel na każdą porę roku

  Obecnie w sklepach z tekstyliami domowymi można znaleźć wiele propozycji dotyczących pościeli

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:50
 • Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!
  Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

  Rynek magazynowy w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Świadczone w jego ramach usługi przybierają różne formy. Jedną z nich jest wynajem magazynów samoobsługowych. Usługa ta powstała z myślą o osobach prywatnych oraz niedużych firmach.

  Written on środa, 21 wrzesień 2022 10:14
 • Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki
  Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki

  Sprzedawcy domów mogą napotkać kupujących z różnych środowisk. Sprzedawcy nieruchomości chcą znaleźć jak najlepszych nabywców dla swojej oferty .

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:48
 • Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?
  Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?

  Wyjeżdżasz po raz pierwszy do pracy w opiece w Niemczech? Z pewnością towarzyszy Ci ekscytacja, ale też i spora dawka stresu.

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:44