poniedziałek, 13 listopad 2023 16:44

Wybierz dla siebie najlepszy rodzaj kurtki damskiej zimowej

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kurtka damska zimowa kurtka damska zimowa mat. prasowe

Ciepłe okrycie wierzchnie jest niezbędne podczas zimowych dni, bo bez niego chłód staje się niezwykle uciążliwy. Nie powinno się kierować wyłącznie najnowszymi trendami modowymi, bo zdecydowanie ważniejszy staje się dobór niewłaściwego rozmiaru, dopasowanie do figury i preferowanego stylu. Wyróżnia się wiele rodzajów kurtek zimowych damskich, mogą być one pikowane, krótkie, długie, puchowe. Dla niektórych idealna będzie bombka, inni wybiorą budrysówkę, parkę lub pilotkę. Na cieplejsze dni sprawdzi się nawet ocieplana ramoneska skórzana, przyozdobiona kożuszkiem, który zapewnia dodatkową izolację.

 

Jak znaleźć dla siebie idealną kurtkę na okres zimowy?

Przy wyborze kurtki zimowej istotną kwestią jest rodzaj izolacji, który wpływa w dużej mierze na komfort cieplny, to samo dotyczy odporności na wilgoć i łatwości kompresji. Inne okrycie wierzchnie sprawdzi się na co dzień, inne na wieczorne wyjście czy podczas uprawiania sportu. O wygodzie decyduje także obecność kaptura, który chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i regulacja, to samo dotyczy otworów wentylacyjnych, kieszeni. Istotną kwestią staje się waga okrycia wierzchniego, jego ściśliwość. Zima wymusza założenie większej ilości warstw, dlatego okrycie wierzchnie powinno być jak najlżejsze.

 

Kurtka Zimowa KZ2203 z Fasoni.pl

Warto zdecydować się na kurtkę, która zapewnia łatwe kompresowanie, dzięki czemu uzyskuje kompaktowe wymiary. Znaczenie ma to, z jakich materiałów została wykonana powłoka zewnętrzna okrycia, ma zapewniać należytą ochronę przed deszczem i wiatrem. Liczy się także oddychalność i oczywiście trwałość, nic nie może krępować ruchów. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, deszczowych i śnieżnych dni, gdy jest dużo wilgoci na zewnątrz, najlepiej sprawdza się kurtka z wypełnieniem syntetycznym. Poleca się ją także osobom aktywnym fizycznie, do uprawiania sportu nadaje się idealnie. Puch syntetyczny jest wodoodporny, można również mówić o lekkości, szybkim schnięciu.

Jakie funkcje mogą mieć kurtki zimowe damskie?

W kurtkach zimowych damskich stosuje się różnego rodzaju rozwiązania, które decydują o komforcie użytkowania, funkcjonalności. Rewelacyjnie sprawdza się kaptur, który zastępuje czapkę i szalik, może być odpinany, zapinany na zamek błyskawiczny lub mocowany za pomocą guzików. Najlepiej wybierać kurtkę z kapturem regulowanym, co pozwala na idealne dopasowanie do swoich potrzeb. Mile widziane w kurtkach są także ściągacze, szczególnie przy rękawach i u dołu, aby zapewnić komfort termiczny.

Tego typu elementy chronią przed wiatrem i chłodem, co ma szczególne znaczenie podczas mroźnych dni. Ciekawym rozwiązaniem są również mankiety w okryciu wierzchnim, najczęściej zapinane rzepami, które pozwalają na jak najlepsze dopasowanie do nadgarstków. Warto zwrócić uwagę także na funkcje kieszonkowe w kurtce, zawsze przyda się dodatkowe miejsce do przechowywania. Ciekawym rozwiązaniem jest również ochrona zamka błyskawicznego, to samo można powiedzieć o odpowietrznikach w kurtkach.