poniedziałek, 25 marzec 2024 17:52

Dynamiczny rozwój rynku biurowego w Szczecinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
powierzchnia biurowa Szczecin powierzchnia biurowa Szczecin fot: pixabay

Szczecin, jako rozwijające się miasto, stale potrzebuje nowoczesnych powierzchni biurowych, co znajduje potwierdzenie w zainteresowaniu potencjalnych najemców oraz niskim wskaźniku pustostanów. W ostatnich latach miasto zyskało wiele nowych biurowców, co przyczyniło się do wzrostu atrakcyjnych miejsc pracy oraz napływu inwestycji.

 

Bogata oferta powierzchni biurowych i perspektywy rozwoju

W latach 2010-2022 Szczecin doświadczył boomu na rynku biurowym, z blisko 190 tys. m² nowoczesnej powierzchni biurowej. To sprawiło, że wiele firm zdecydowało się na lokowanie swoich inwestycji w Szczecinie, tworząc centra outsourcingowe czy przenosząc tu swoje siedziby. Rynek biurowy w Polsce ostatnio zwolnił tempo, jednak w Szczecinie wciąż utrzymuje się niski wskaźnik pustostanów i atrakcyjne stawki czynszu, co stawia miasto w korzystnej pozycji do przyciągania kolejnych inwestycji.

Potencjalne lokalizacje dla nowych inwestycji

Miasto wskazało już trzy potencjalne lokalizacje, które mogłyby być odpowiednie dla budowy nowych biurowców. To krok w stronę zapewnienia jeszcze większej przestrzeni dla rozwoju biznesu i nowych miejsc pracy. Jednak ostateczna decyzja co do budowy nowych obiektów będzie zależeć od wielu czynników, w tym od obecnej koniunktury gospodarczej i widocznego popytu na nowe powierzchnie biurowe.