piątek, 26 kwiecień 2024 15:44

Kolizja brytyjskich pojazdów wojskowych w Szczecinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolizja brytyjskich pojazdów wojskowych Kolizja brytyjskich pojazdów wojskowych fot: pixabay

W Szczecinie doszło do kolizji trzech brytyjskich pojazdów wojskowych jadących w kolumnie w kierunku Stargardu. Zdarzenie miało miejsce na Szosie Stargardzkiej 25 kwietnia

Czego się dowiesz:

  • Kiedy doszło do kolizji brytyjskich pojazdów wojskowych w Szczecinie?
  • Jakie były skutki kolizji?
  • Jakie służby interweniowały na miejscu zdarzenia?
  • Jakie są następstwa kolizji dla ruchu drogowego?
  • Jakie kroki podejmowane są w celu ustalenia przyczyn wypadku?

Uszkodzone pojazdy i ranni żołnierze

Trzy samochody wojskowe zderzyły się ze sobą, powodując uszkodzenia pojazdów i obrażenia u pięciorga żołnierzy, w tym czterech mężczyzn i jednej kobiety. Początkowo informacje sugerowały obecność dwóch poszkodowanych osób, z których jedna została zakleszczona w wyniku kolizji i została przekazana do Zespołu Ratownictwa Medycznego. Jednakże przed godziną 20:00 pogotowie poinformowało o wzroście liczby rannych do pięciorga.

"Na miejscu przyjechały trzy zespoły ratownictwa medycznego. Znajdowało się tam pięcioro poszkodowanych, czterech mężczyzn i kobieta." - Natalia Dorochowicz, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Interwencja służb ratunkowych i wojskowych

Na miejscu zdarzenia interweniowały cztery zastępy straży pożarnej oraz trzy zespoły ratownictwa medycznego. Dodatkowo, obecna była także Żandarmeria Wojskowa. Według rzeczniczki prasowej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, obrażenia poszkodowanych obejmują m.in. urazy kończyn dolnych i ból kręgosłupa. Na szczęście wszyscy ranni są przytomni, w stanie stabilnym, a ich życiu nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo.

Trudności w ruchu drogowym

Po kolizji na trasie utworzyły się korki, utrudniając ruch drogowy. Trwały działania służb ratunkowych i wojskowych, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia i udzielały pomocy poszkodowanym. Dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku jest w toku, a śledczy analizują okoliczności kolizji, aby ustalić wszystkie szczegóły i ewentualne przyczyny tego niefortunnego incydentu.

źródło: itneria.pl