środa, 17 kwiecień 2024 10:33

Mieszkańcy protestują przeciwko zmianie w organizacji ruchu w Szczecinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zmiana organizacji ruchu w Szczecinie Zmiana organizacji ruchu w Szczecinie fot: pixabay

Mieszkańcy Szczecina wyrażają swoje niezadowolenie po ostatnich zmianach w organizacji ruchu w rejonie placu Rodła. Uważają, że wprowadzone modyfikacje przyczyniają się do zwiększenia hałasu i spalin, negatywnie wpływając na komfort życia, zwłaszcza najmłodszych mieszkańców miasta.

 

Czego się dowiesz

  • Jakie zmiany w organizacji ruchu wprowadzono w Szczecinie wokół placu Rodła?
  • Jakie skutki zmian w organizacji ruchu odczuli mieszkańcy Szczecina?
  • Jakie są główne obawy mieszkańców związane ze zmianami w ruchu miejskim?
  • Jakie rozwiązania proponują mieszkańcy na problemy wywołane zmianami w organizacji ruchu?
  • Jakie stanowisko zajął ZDiTM w odpowiedzi na protesty mieszkańców?

Zagrożenie w cieniu autobusów

Po niedawnych zmianach w komunikacji miejskiej, które wprowadzono na ulicach Mazowieckiej i alei Wyzwolenia, lokalna społeczność zaniepokojona jest szczególnie losem dzieci z żłobka Muchomorek. Placówka ta znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pętli autobusowej na ul. Roosevelta, przez co maluchy narażone są na stałe wdychanie spalin i hałas. "Jest to nieakceptowalne, aby w miejscu, gdzie dzieci powinny bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu, panowały takie warunki," podkreślają mieszkańcy w przesłanym do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego (ZDiTM) liście.

"Jest to nieakceptowalne, aby w miejscu, gdzie dzieci powinny bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu, panowały takie warunki," - mieszkańcy Szczecina.

Trudności z nauką i rekreacją

Dodatkowo, mieszkańcy wskazują na trudności w nauce i rekreacji młodzieży uczęszczającej do Szczecińskiego Collegium Informatycznego oraz dzieci korzystających z lokalnej bawialni. "Hałas i spaliny dobiegające z ulicy zakłócają normalne funkcjonowanie tych placówek, utrudniając dzieciom naukę i zabawę," wyjaśniają w liście.

"Hałas i spaliny dobiegające z ulicy zakłócają normalne funkcjonowanie tych placówek, utrudniając dzieciom naukę i zabawę," - mieszkańcy Szczecina.

Odpowiedzi od władz

Na zarzuty mieszkańców odpowiada Kacper Reszczyński, reprezentujący ZDiTM. Wskazuje on, że zmiany zostały wprowadzone w celu optymalizacji ruchu miejskiego i poprawy funkcjonalności komunikacyjnej placu Rodła. "Proponowane przez mieszkańców alternatywy, jak przekierowanie autobusów na ul. Matejki, zostały rozważone, lecz nie gwarantują one utrzymania efektywności przesiadek i podróży pasażerów," tłumaczy Reszczyński. Dodatkowo, podkreśla, że wprowadzenie autobusów mniej emitujących spaliny nie jest obecnie możliwe ze względu na ograniczenia w taborze.

"Proponowane przez mieszkańców alternatywy, jak przekierowanie autobusów na ul. Matejki, zostały rozważone, lecz nie gwarantują one utrzymania efektywności przesiadek i podróży pasażerów," - Kacper Reszczyński, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego (ZDiTM).

Dyskusja na temat przyszłości organizacji ruchu w Szczecinie trwa, przy czym ZDiTM zobowiązało się do dalszego monitorowania sytuacji i ewentualnego dostosowywania rozwiązań, aby sprostać oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców.

źródło: gs24.pl