czwartek, 18 kwiecień 2024 15:41

Bomba w Szczecinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Niewybuch w Szczecinie Niewybuch w Szczecinie fot: pixabay

Mieszkańcy szczecińskich Podjuch muszą pozostać w domach z powodu znalezienia niewybuchu z czasów II Wojny Światowej. Urząd Miasta Szczecin oraz służby porządkowe koordynują akcję zabezpieczania i usuwania niebezpiecznego znaleziska, co wpłynęło na lokalną komunikację miejską.

 

Czego się dowiesz

  • Co spowodowało wprowadzenie ograniczeń dla mieszkańców Podjuch w Szczecinie?
  • Jakie działania podjęto w związku z odnalezieniem niewybuchu?
  • Jakie zmiany w komunikacji miejskiej wprowadzono w Szczecinie z powodu niewybuchu?
  • Jak długo obowiązują wprowadzone ograniczenia i kiedy zostaną odwołane?
  • Jakie są oczekiwania władz miasta wobec mieszkańców w związku z trwającą operacją?

Ograniczenia dla mieszkańców

Prezydent Miasta Szczecin wydał zakaz przebywania na otwartej przestrzeni w obszarze Podjuch i Prawobrzeża Szczecina. Zakaz obowiązuje od 19 kwietnia od godziny 9:45 i potrwa aż do jego oficjalnego odwołania. Mieszkańcy zostali poinformowani o zakazie przez komunikaty nadawane z radiowozów Policji i Straży Miejskiej. Saperzy przystąpili do działań mających na celu bezpieczne usunięcie niewybuchu.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Z powodu operacji związanej z niewybuchem, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie (ZDiTM) wprowadził istotne zmiany w funkcjonowaniu lokalnych linii autobusowych. Linia 85 została tymczasowo zawieszona, a linia 904 kursuje z pominięciem przystanków „Wschodnia” i „Grzegorzewskiej”. Kacper Reszczyński, rzecznik prasowy ZDiTM, poinformował o tych zmianach, podkreślając, że będą one obowiązywać do odwołania.

Komunikacja urzędu i oczekiwania

Urząd Miasta Szczecin apeluje do mieszkańców o zachowanie spokoju i przestrzeganie wytycznych służb. Zakończenie akcji związanej z niewybuchem oraz odwołanie zakazów i ograniczeń zostanie ogłoszone przez odpowiednie służby jak najszybciej to możliwe, co zapewni powrót do normalnego funkcjonowania w dotkniętych rejonach miasta.

źródło: eska.pl