środa, 03 kwiecień 2024 12:23

Pożar bloku w Szczecinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pożar bloku w Szczecinie Pożar bloku w Szczecinie fot: pixabay

Na osiedlu Książąt Pomorskich w Szczecinie, pożar w dwunastopiętrowym budynku wywołał ewakuację około 40 osób. Zadymienie i iskrzenie przy skrzynkach elektrycznych na trzecim piętrze spowodowały konieczność działania służb ratowniczych. Teraz, policyjni biegli badają przyczyny pożaru, który mógł być spowodowany zwarciem instalacji elektrycznej.

 

Iskrzenie i zadymienie - alarm na osiedlu Książąt Pomorskich

Pożar wybuchł 2 kwietnia po godzinie 16 w jednym z mieszkań na ulicy Świętoborzyców w Szczecinie. Pożar skrzynki elektrycznej na trzecim piętrze spowodował alarm, który doprowadził do ewakuacji bloku. Pomoc medyczna została udzielona dwóm osobom na miejscu, jednak nie było potrzeby hospitalizacji.

Dochodzenie i powrót do normalności

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a policyjni technicy przeanalizowali ślady po pożarze. Biegły z zakresu pożarnictwa ma ustalić przyczyny i okoliczności pożaru. Mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań po godzinie 21, lecz naprawa uszkodzeń w instalacji elektrycznej może potrwać. Przed godziną 22 energetycy odcięli budynek od zasilania, aby zapobiec dalszym incydentom. Oczekuje się, że biegły dokona oględzin 3 kwietnia, co pomoże w ustaleniu dalszych kroków w naprawie i uniknięciu podobnych sytuacji w przyszłości.