środa, 01 maj 2024 09:05

Sebastian Majewski, 100 tysięcy kilometrów pieszej podróży przez Polskę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
100 tysięcy kilometrów pieszej podróży przez Polskę 100 tysięcy kilometrów pieszej podróży przez Polskę fot: pixabay

Sebastian Majewski, znany w mediach społecznościowych jako "Skrzat Odkrywca", podjął wyjątkowe wyzwanie, które ma na celu przejście 100 000 kilometrów w ciągu 11 lat. Swoją podróż rozpoczął w Tatrzańskim Parku Narodowym 1 lipca 2020 roku, a zakończyć ją planuje w 2032 roku.

Czego się dowiesz:

  • Kim jest Sebastian Majewski i jakie wyzwanie podjął?
  • Jak długo trwa wyprawa Sebastiana Majewskiego i kiedy się zakończy?
  • Jakie są codzienne nawyki podróżnicze Sebastiana Majewskiego podczas wyprawy?
  • Jak Sebastian Majewski dokumentuje swoją podróż?
  • Jakie cele ma Sebastian Majewski związane z jego podróżą?

Podróż życia

Sebastian Majewski każdego dnia pokonuje około 25 kilometrów, choć zdarzały się dni, gdy jego dystans wynosił aż 50 kilometrów. W swojej wyprawie zdaje się na gościnność ludzi, których spotyka na swojej drodze, takich jak harcerze, strażacy OSP, księża, czy pracownicy ośrodków kultury i sportu. W Policach, gdzie gościł, o jego przygodzie opowiedziano na profilu Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dokumentacja podróży

Przygodę dokumentuje za pomocą fotografii i filmów, które następnie publikuje w mediach społecznościowych i na swoim kanale na YouTube. Praca nad materiałem filmowym zajmuje mu sporo czasu, co wymaga od niego nie tylko wytrwałości w marszu, ale także w dokumentowaniu swojej wyprawy. Jego materiały cieszą się dużym zainteresowaniem, a podróżnik ma nadzieję, że dzięki swojemu projektowi wpisze się do Księgi Rekordów Guinnessa.

Wizja zakończenia wyprawy w 2032 roku stanowi dla Sebastiana Majewskiego nie tylko sportowe wyzwanie, ale również życiową misję dokumentacji polskiej kultury, historii i przyrody. Dzięki swojej determinacji i wsparciu społeczności, której często gości, każdy krok przybliża go do spełnienia swojego marzenia o zapisaniu się w historii.

źródło: gs24.pl