poniedziałek, 08 kwiecień 2024 11:07

Wykolejenie tramwajów w Szczecinie. Sprawa w prokuraturze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
wykolejenie tramwajów w Szczecinie wykolejenie tramwajów w Szczecinie fot: pixabay

Ostatnie wypadki tramwajowe w Szczecinie wywołały burzę nie tylko wśród pasażerów, ale także wśród działaczy politycznych. Trzy wykolejenia tramwajów przy wyjeździe z pętli Stocznia Szczecińska skłoniły działaczy Konfederacji do złożenia zawiadomienia do prokuratury. Czy prezes Tramwajów Szczecińskich popełnił przestępstwo?

 Wypadki na łuku

Trzy incydenty, które miały miejsce w krótkim czasie, budzą poważne wątpliwości co do bezpieczeństwa funkcjonowania tramwajów w Szczecinie. W pierwszym zdarzeniu doszło do wykolejenia drugiego wózka pierwszego wagonu, natomiast w kolejnych dwóch przypadkach tramwaje wykoleiły się na tym samym łuku, zatrzymując ruch i stwarzając zagrożenie dla pasażerów oraz pieszych. Zdarzenia te nie tylko podnoszą kwestię bezpieczeństwa, ale także powodują obawy co do sposobu zarządzania spółką TS.

Zawiadomienie do prokuratury

Działacze Konfederacji podjęli decyzję o złożeniu zawiadomienia do prokuratury, oskarżając prezesów Tramwajów Szczecińskich o niewłaściwe zarządzanie spółką przewozową. Według nich, seria wypadków jest wynikiem złego zarządzania oraz zaniedbań w utrzymaniu i konserwacji infrastruktury tramwajowej. Postanowili także rozpocząć zbiórkę podpisów, aby uzyskać poparcie społeczne i nacisk na nowego prezydenta Szczecina w kwestii naprawy sytuacji w spółce TS.

Trzy wykolejenia tramwajów w Szczecinie to sygnał, że należy podjąć pilne działania w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości usług przewozowych. Zawiadomienie do prokuratury oraz planowana zbiórka podpisów stanowią krok w kierunku wymuszenia działań naprawczych. Teraz w rękach organów ścigania i społeczeństwa leży ocena, czy działania prezesów Tramwajów Szczecińskich faktycznie były niezgodne z prawem i czy należy podjąć dalsze kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Szczecina.

źródło: gs24.pl