sobota, 31 grudzień 2022 13:18

Jak skutecznie przygotować się do egzaminów na prawo jazdy?

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
prawo jazdy w Warszawie prawo jazdy w Warszawie mat.prasowe

Po ukończeniu kursu na prawo jazdy przychodzi jego najcięższy etap. Aby otrzymać prawo jazdy musimy pozytywnie zaliczyć dwa egzaminy. Pierwszym z nich jest egzamin teoretyczny, a końcowym egzamin praktyczny. Dla wielu osób to jedne z bardziej stresujących momentów w życiu. Jak skutecznie przygotować się do egzaminów, aby nie sprawiły nam dużych problemów?

 

Przygotowanie do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy

Wiele szkół jazdy na swoich stronach internetowych oferuje możliwość wykonywania egzaminów teoretycznych, na których możemy sprawdzić poziom naszej wiedzy. Przed egzaminem powinniśmy regularnie wykonywać kilka takich egzaminów dziennie, w ten sposób sprawdzimy co jeszcze musimy powtórzyć oraz czego musimy się jeszcze nauczyć.

Pamiętajmy również, aby kilka dni przed egzaminem powtórzyć sobie kodeks ruchu drogowego. Ułatwi nam to w dużym stopniu podejście do egzaminu. Przed samym egzaminem unikajmy spożywania alkoholu oraz dużych ilości kofeiny.

Warto również zaznajomić się z tym jak wygląda sam egzamin. Dobrze wiedzieć, że mogą czekać na nas podchwytliwe pytania, dlatego należy dokładnie zaznajomić się z każdym pytaniem. Jeżeli chodzi o sam egzamin, to składa się on z 32 pytań, 20 pochodzi z kryteriów wiedzy podstawowej, a 12 z wiedzy specjalistycznej. Aby zdać egzamin teoretyczny potrzebujemy uzyskać minimalnie 68 punktów z 74 możliwych.

Przygotowanie do praktycznego egzaminu na prawo jazdy

Do egzaminu jesteśmy przygotowywani przez instruktora ze szkoły jazdy. To na jego głowie spoczywa obowiązek dobrego i skutecznego przygotowania nas do egzaminu. Jeżeli w trakcie kursu nie umiemy czegoś, bądź coś sprawia nam problem, to warto spytać naszego instruktora czy jest możliwość poćwiczenia tego przez dłuższy czas lub wytłumaczenia czegoś na nowo.

Kolejnym krokiem przed przystąpieniem do egzaminu jest przeczytanie i przeanalizowanie kodeksu ruchu drogowego. Na egzaminie niezbędna jest znajomość znaków drogowych oraz przepisów jakie panują na jezdni. Wiele szkół jazdy oferuje także darmową godzinę jazd tuż przed egzaminem, powinniśmy z niej skorzystać. Pomoże nam to przypomnieć jazdę samochodem zwłaszcza, że czas oczekiwania na egzamin jest bardzo duży.

Jeżeli po kursie nadal nie czujemy się na siłach, aby podejść do egzaminu, warto zdecydować się na wykupienie dodatkowych godzin jazd z instruktorem. Jest to zdecydowanie szybsze i tańsze, niż marnowanie pieniędzy i dodatkowy stres podczas egzaminu.

Dobrym pomysłem jest także zapoznanie się z najczęstszymi błędami popełnianymi podczas egzaminu. Będziemy mogli wtedy przeanalizować czy musimy się w czymś jeszcze podszkolić.

Szkoła nauki jazdy w Warszawie

Chcecie zapisać się na kurs prawa jazdy? Warto skorzystać z oferty AutomobilKlubPolski -   prawo jazdy w Warszawie. Przygotowanie do egzaminu odbywa się pod okiem doświadczonych i cierpliwych instruktorów, którzy indywidualnie podchodzą do każdego kursanta.