sobota, 31 grudzień 2022 13:18

Jak skutecznie przygotować się do egzaminów na prawo jazdy?

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
prawo jazdy w Warszawie prawo jazdy w Warszawie mat.prasowe

Po ukończeniu kursu na prawo jazdy przychodzi jego najcięższy etap. Aby otrzymać prawo jazdy musimy pozytywnie zaliczyć dwa egzaminy. Pierwszym z nich jest egzamin teoretyczny, a końcowym egzamin praktyczny. Dla wielu osób to jedne z bardziej stresujących momentów w życiu. Jak skutecznie przygotować się do egzaminów, aby nie sprawiły nam dużych problemów?

 

Przygotowanie do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy

Wiele szkół jazdy na swoich stronach internetowych oferuje możliwość wykonywania egzaminów teoretycznych, na których możemy sprawdzić poziom naszej wiedzy. Przed egzaminem powinniśmy regularnie wykonywać kilka takich egzaminów dziennie, w ten sposób sprawdzimy co jeszcze musimy powtórzyć oraz czego musimy się jeszcze nauczyć.

Pamiętajmy również, aby kilka dni przed egzaminem powtórzyć sobie kodeks ruchu drogowego. Ułatwi nam to w dużym stopniu podejście do egzaminu. Przed samym egzaminem unikajmy spożywania alkoholu oraz dużych ilości kofeiny.

Warto również zaznajomić się z tym jak wygląda sam egzamin. Dobrze wiedzieć, że mogą czekać na nas podchwytliwe pytania, dlatego należy dokładnie zaznajomić się z każdym pytaniem. Jeżeli chodzi o sam egzamin, to składa się on z 32 pytań, 20 pochodzi z kryteriów wiedzy podstawowej, a 12 z wiedzy specjalistycznej. Aby zdać egzamin teoretyczny potrzebujemy uzyskać minimalnie 68 punktów z 74 możliwych.

Przygotowanie do praktycznego egzaminu na prawo jazdy

Do egzaminu jesteśmy przygotowywani przez instruktora ze szkoły jazdy. To na jego głowie spoczywa obowiązek dobrego i skutecznego przygotowania nas do egzaminu. Jeżeli w trakcie kursu nie umiemy czegoś, bądź coś sprawia nam problem, to warto spytać naszego instruktora czy jest możliwość poćwiczenia tego przez dłuższy czas lub wytłumaczenia czegoś na nowo.

Kolejnym krokiem przed przystąpieniem do egzaminu jest przeczytanie i przeanalizowanie kodeksu ruchu drogowego. Na egzaminie niezbędna jest znajomość znaków drogowych oraz przepisów jakie panują na jezdni. Wiele szkół jazdy oferuje także darmową godzinę jazd tuż przed egzaminem, powinniśmy z niej skorzystać. Pomoże nam to przypomnieć jazdę samochodem zwłaszcza, że czas oczekiwania na egzamin jest bardzo duży.

Jeżeli po kursie nadal nie czujemy się na siłach, aby podejść do egzaminu, warto zdecydować się na wykupienie dodatkowych godzin jazd z instruktorem. Jest to zdecydowanie szybsze i tańsze, niż marnowanie pieniędzy i dodatkowy stres podczas egzaminu.

Dobrym pomysłem jest także zapoznanie się z najczęstszymi błędami popełnianymi podczas egzaminu. Będziemy mogli wtedy przeanalizować czy musimy się w czymś jeszcze podszkolić.

Szkoła nauki jazdy w Warszawie

Chcecie zapisać się na kurs prawa jazdy? Warto skorzystać z oferty AutomobilKlubPolski -   prawo jazdy w Warszawie. Przygotowanie do egzaminu odbywa się pod okiem doświadczonych i cierpliwych instruktorów, którzy indywidualnie podchodzą do każdego kursanta.

 • Przeszczep włosów w Turcji - rewolucja w branży estetycznej
  Przeszczep włosów w Turcji - rewolucja w branży estetycznej

  Przeszczep włosów to procedura, która zdobyła ogromną popularność w dziedzinie chirurgii estetycznej, a Turcja stała się jednym z najważniejszych graczy na tym polu. Zdobyła renomę jako światowy lider w dziedzinie przeszczepów włosów, przyciągając pacjentów z różnych zakątków globu. W tym artykule zgłębimy tajniki tego fenomenu, analizując dlaczego Turcja stała się destynacją numer jeden dla osób poszukujących profesjonalnej i skutecznej usługi przeszczepu włosów.

  Written on wtorek, 20 luty 2024 14:45
 • Jak woda pomaga w skupieniu i relaksacji?
  Jak woda pomaga w skupieniu i relaksacji?

  W obecnych czasach, gdy tempo życia stale rośnie, a dzieci są obciążane nieustającymi bodźcami z różnych źródeł, znalezienie sposobów na promowanie zdrowia psychicznego, staje się coraz ważniejsze. Jednym z ciekawych, a zarazem skutecznych podejść, jest połączenie nauki pływania z praktykami mindfulness. Pływanie, często uważane za sport, może również służyć jako potężne narzędzie do uspokojenia umysłu, poprawy koncentracji i redukcji stresu, zwłaszcza u dzieci.

  Written on poniedziałek, 19 luty 2024 16:47
 • Bielizna po ciąży- w jaką warto zainwestować?
  Bielizna po ciąży- w jaką warto zainwestować?

  Kobiety po urodzeniu dziecka powinny nosić specjalną bieliznę, która zagwarantuje im szybszy powrót do formy oraz maksymalny komfort. Producenci oferują wiele rodzajów bielizny jak np. biustonosze do kamienia, pasy brzuszne czy majtki poporodowe. Dlaczego warto sięgnąć po bieliznę poporodową i czym się ona wyróżnia?

  Written on czwartek, 15 luty 2024 17:17
 • 7 ciekawych sposobów, aby zapewnić dziecku ciekawe popołudnie w domu
  7 ciekawych sposobów, aby zapewnić dziecku ciekawe popołudnie w domu

  W dzisiejszych czasach, gdy większość naszego czasu spędzamy w domu, poszukiwanie pomysłów na ciekawe i kreatywne sposoby spędzania czasu z dzieckiem może być wyzwaniem. Oto siedem interesujących pomysłów, które nie tylko zapewnią rozrywkę, ale także umożliwią rozwój dziecka w różnych obszarach.

  Written on środa, 07 luty 2024 16:09
 • Giżycko - perła Mazur - przewodnik po najciekawszych atrakcjach
  Giżycko - perła Mazur - przewodnik po najciekawszych atrakcjach

  Ta urocza miejscowość wabi nie tylko pięknem natury, ale również bogatą historią i różnorodnymi atrakcjami dla turystów. W tym artykule odkryjemy najciekawsze atrakcje Giżycka, które przyciągają zarówno miłośników historii, jak i tych, którzy pragną w pełni cieszyć się urodą Mazurskich krajobrazów.

  Written on środa, 07 luty 2024 16:00
 • Szlafroki dla kobiet - twoja oaza komfortu po długim dniu
  Szlafroki dla kobiet - twoja oaza komfortu po długim dniu

  Po dniu pełnym wyzwań, zasługujesz na chwilę relaksu i komfortu. Nasz sklep online z bielizną prezentuje kolekcję szlafroków damskich z bawełny, które zapewnią nie tylko optymalną wygodę, ale także dostarczą chwili spokoju w przytulnej atmosferze. Odkryj, jak szlafrok może stać się Twoją osobistą oazą komfortu po długim dniu.

  Written on niedziela, 04 luty 2024 12:11
 • Wąsy - pielęgnacja, zapuszczanie i style
  Wąsy - pielęgnacja, zapuszczanie i style

  Wąs jest dla wielu mężczyzn, a także kobiet, swoistym symbolem męskości. I choć dziś wielu mężczyzn nie decyduje się na jego noszenie, to nadal szerokie grono panów można nazwać prawdziwymi wąsaczami. Jakie rodzaje wąsów cieszą się największą popularnością?

  Written on czwartek, 18 styczeń 2024 09:47