sobota, 31 grudzień 2022 13:18

Jak skutecznie przygotować się do egzaminów na prawo jazdy?

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
prawo jazdy w Warszawie prawo jazdy w Warszawie mat.prasowe

Po ukończeniu kursu na prawo jazdy przychodzi jego najcięższy etap. Aby otrzymać prawo jazdy musimy pozytywnie zaliczyć dwa egzaminy. Pierwszym z nich jest egzamin teoretyczny, a końcowym egzamin praktyczny. Dla wielu osób to jedne z bardziej stresujących momentów w życiu. Jak skutecznie przygotować się do egzaminów, aby nie sprawiły nam dużych problemów?

 

Przygotowanie do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy

Wiele szkół jazdy na swoich stronach internetowych oferuje możliwość wykonywania egzaminów teoretycznych, na których możemy sprawdzić poziom naszej wiedzy. Przed egzaminem powinniśmy regularnie wykonywać kilka takich egzaminów dziennie, w ten sposób sprawdzimy co jeszcze musimy powtórzyć oraz czego musimy się jeszcze nauczyć.

Pamiętajmy również, aby kilka dni przed egzaminem powtórzyć sobie kodeks ruchu drogowego. Ułatwi nam to w dużym stopniu podejście do egzaminu. Przed samym egzaminem unikajmy spożywania alkoholu oraz dużych ilości kofeiny.

Warto również zaznajomić się z tym jak wygląda sam egzamin. Dobrze wiedzieć, że mogą czekać na nas podchwytliwe pytania, dlatego należy dokładnie zaznajomić się z każdym pytaniem. Jeżeli chodzi o sam egzamin, to składa się on z 32 pytań, 20 pochodzi z kryteriów wiedzy podstawowej, a 12 z wiedzy specjalistycznej. Aby zdać egzamin teoretyczny potrzebujemy uzyskać minimalnie 68 punktów z 74 możliwych.

Przygotowanie do praktycznego egzaminu na prawo jazdy

Do egzaminu jesteśmy przygotowywani przez instruktora ze szkoły jazdy. To na jego głowie spoczywa obowiązek dobrego i skutecznego przygotowania nas do egzaminu. Jeżeli w trakcie kursu nie umiemy czegoś, bądź coś sprawia nam problem, to warto spytać naszego instruktora czy jest możliwość poćwiczenia tego przez dłuższy czas lub wytłumaczenia czegoś na nowo.

Kolejnym krokiem przed przystąpieniem do egzaminu jest przeczytanie i przeanalizowanie kodeksu ruchu drogowego. Na egzaminie niezbędna jest znajomość znaków drogowych oraz przepisów jakie panują na jezdni. Wiele szkół jazdy oferuje także darmową godzinę jazd tuż przed egzaminem, powinniśmy z niej skorzystać. Pomoże nam to przypomnieć jazdę samochodem zwłaszcza, że czas oczekiwania na egzamin jest bardzo duży.

Jeżeli po kursie nadal nie czujemy się na siłach, aby podejść do egzaminu, warto zdecydować się na wykupienie dodatkowych godzin jazd z instruktorem. Jest to zdecydowanie szybsze i tańsze, niż marnowanie pieniędzy i dodatkowy stres podczas egzaminu.

Dobrym pomysłem jest także zapoznanie się z najczęstszymi błędami popełnianymi podczas egzaminu. Będziemy mogli wtedy przeanalizować czy musimy się w czymś jeszcze podszkolić.

Szkoła nauki jazdy w Warszawie

Chcecie zapisać się na kurs prawa jazdy? Warto skorzystać z oferty AutomobilKlubPolski -   prawo jazdy w Warszawie. Przygotowanie do egzaminu odbywa się pod okiem doświadczonych i cierpliwych instruktorów, którzy indywidualnie podchodzą do każdego kursanta.

 • Aktywne półkolonie, czyli jak mogą wyglądać wakacje w mieście
  Aktywne półkolonie, czyli jak mogą wyglądać wakacje w mieście

  Lato coraz bliżej, a ty wciąż zastanawiasz się, jak urozmaicić dziecku wakacje? Rodzinne wyjazdy to zaledwie część okresu wakacyjnego, w pozostałym czasie większość dzieci zostaje w domu. Starsze mogą bez problemu zająć się sobą, ale młodsze pociechy wymagają uwagi i opieki. Jeśli dodasz do tego moc atrakcji, z pewnością na długo zapamiętają te wakacje. To dlatego półkolonie w mieście cieszą się tak dużą popularnością. Na czym polegają? Sprawdź!

  Written on niedziela, 28 maj 2023 11:55
 • Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?
  Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?

  Nadchodzą cieplejsze dni i chcesz dopasować do nich zapach kosmetyków, których używasz na co dzień? Podobnie jak wiosną czy latem zmienia się odzież na lżejszą, bardziej kolorową, tak samo można postąpić z zapachami.

  Written on sobota, 27 maj 2023 19:01
 • Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni
  Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni

  Poszewka 35x55 to element pościeli, który chroni poduszkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jest to bardzo praktyczny element wyposażenia sypialni, który zapewnia nie tylko higienę, ale również estetykę. Poszewka zazwyczaj wykonana jest z miękkiego materiału, który zapewnia komfortowy sen.

  Written on środa, 10 maj 2023 11:16
 • Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi
  Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi

  Uwielbiam mój poranny rytuał picia kawy, który pozytywnie mnie nastraja i dodaje energii. Parafrazując klasyka - najbardziej lubię smak świeżo zmielonych ziaren kawy o poranku.

  Written on czwartek, 18 maj 2023 11:20
 • Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.
  Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.

  Powiększanie prącia to temat, który budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych mężczyzn jest to ważna kwestia, która wpływa na ich pewność siebie i jakość życia seksualnego. Dla innych natomiast, powiększanie prącia jest po prostu próbą poprawienia wyglądu swojego ciała. Czy zabieg powiększania prącia jest bezpieczny i skuteczny?

  Written on środa, 10 maj 2023 16:29
 • Modne sukienki na lato 2023
  Modne sukienki na lato 2023

  Jakie sukienki na lato będą modne w sezonie 2023? Jakie kolory, wzory i fasony wybrać? Jakie dodatki do sukienki na lato pasują najlepiej? Odpowiem na te i inne pytania w tym artykule.

  Written on wtorek, 09 maj 2023 17:59
 • Jaki olej lniany kupić?
  Jaki olej lniany kupić?

  Wytwarzany z nasion lnu zwyczajnego olej lniany należy do tak zwanych superproduktów, które mają wyjątkowo dobre działanie na ludzki organizm. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu cennych składników, które wpływają na pracę organów i układów wewnętrznych.

  Written on piątek, 28 kwiecień 2023 13:39