wtorek, 28 czerwiec 2022 15:01

Laweta: co zrobić, kiedy samochód ulegnie awarii lub wypadkowi?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
laweta laweta https://laweta-slubice.com.pl/

Kryzysowe sytuacje w trasie wymagają sprawnego działania – profesjonalne usuwanie skutków zdarzeń drogowych zapewnia pomoc drogowa. Wsparcie kierowców to pełna obsługa zdarzenia: od zdiagnozowania przyczyny usterki po transport pojazdów.

Nie musisz samodzielnie poradzić sobie z uszkodzonym autem, a czasem zamiast kosztownej wizyty w warsztacie, aby znowu ruszyć w drogę, wystarczy doraźna naprawa. Auto odmawia posłuszeństwa? Stałeś się uczestnikiem wypadku? W trasie zabrakło paliwa? Przejściowe problemy z samochodem nie oznaczają końca podróży! Wybierz numer pomocy drogowej i pozwól działać profesjonalistom.

Laweta a pomoc drogowa – co wybrać?

Usługi pomocy drogowej to wszelkie czynności zmierzające do ponownego rozruchu silnika. Aby przywrócić sprawność pojazdu, wezwany na miejsce pracownik może przeprowadzić doraźne naprawy lub zaoferować transport lawetą. W razie potrzeby firma zapewnia także dowóz paliwa, uruchomienie auta z rozładowanym akumulatorem czy wymianę koła.

Sama laweta to nic innego jak bezpieczny transport pojazdów. Taki zgodny z przepisami przewóz bywa niezbędny, kiedy auto nie może samodzielnie poruszać się po drogach albo nie powinno tego robić. Najczęściej usługi lawetą traktowane są jako ostateczna opcja, gdy naprawa na miejscu zdarzenia nie jest możliwa.

Wybór pomiędzy pomocą drogową a lawetą zależy od okoliczności zdarzenia. Jeśli problemy z samochodem spowodowane są przez drobne usterki albo niegroźne awarie, istnieje szansa, że obędzie się bez kosztownej i czasochłonnej wizyty w warsztacie. Wtedy pomoc drogowa pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a jednocześnie szybko wyruszyć w drogę. Gdy jednak na pierwszy rzut oka wiadomo, że naprawa nie jest możliwa, jedynym rozwiązaniem pozostaje laweta.

Transport lawetą jako usuwanie skutków zdarzenia drogowego

Pomoc drogowa oraz laweta to usługi dostępne przez dwadzieścia cztery godziny na dobę trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku. Dzięki temu kierowca w potrzebie jest w stanie uzyskać niezbędne wsparcie bez względu na porę dnia i nocy. Pracownicy firmy błyskawicznie odpowiadają na zgłoszenia, a usuwanie skutków zdarzeń drogowych zdejmuje ciężar uporania się z nimi z barków kierowców.

Nowoczesna laweta z https://laweta-slubice.com.pl/ obsługuje samochody osobowe i terenowe oraz auta dostawcze. Może przewieźć motocykle i quady, wózki widłowe i meleksy, a także wybrane maszyny rolnicze, w tym ciągniki oraz kampery i przyczepy kempingowe. Transport lawetą przeznaczony jest zarówno dla osób prywatnych, jak i firm – jedyne ograniczenie mogą stanowić zbyt duże gabaryty pojazdu. To najlepsze rozwiązanie, kiedy chcemy przetransportować auto powypadkowe, samochód uszkodzony, pojazd zabytkowy bądź bez przeglądu technicznego.

W zależności od potrzeb laweta zapewnia przewóz pojazdów pod wskazany adres: do lokalnego warsztatu, na pobliski parking lub w jeszcze inne miejsce. Kierowca i pasażerowie mogą pojechać lawetą razem z autem albo poczekać na samochód zastępczy.