niedziela, 17 lipiec 2022 13:16

Stoły cateringowe – najpopularniejsze wymiary

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
stoły cateringowe stoły cateringowe pixabay

Wybór stołu cateringowego (lub całego zestawu stołów w przypadku organizacji imprez plenerowych) jest zazwyczaj motywowany ich przeznaczeniem.

Zupełnie inny wymiary i kształt stołu wybierzemy w przypadku chęci spędzania czasu na tarasie przez 2-3 osoby, inny do organizacji grilla dla całej rodziny, a inny w przypadku organizacji imprez dla kilkunastu-kilkudziesięciu osób.

Popularne wymiary stołów do organizacji imprez

Kluczem przy organizacji imprez plenerowych i wyposażenia w stoły cateringowe jest przede wszystkim pojemność. Dlatego też, by zaoszczędzić sporo miejsca i zapewnić odpowiednią możliwość integracji wśród gości wybiera się stoły prostokątne. Najpopularniejsze będą te 200x90, 240x90 czy 180x90. Oczywiście kluczową kwestią jest tutaj tak naprawdę ilość osób. Stoły łączy się jedne obok drugich, przez co im większe je zastosujemy, tym mniej będzie trzeba ich transportować na miejsce imprezy. Transport w przypadku stołów cateringowych jest kluczowy, dlatego są one często składane. Muszą być to stoły jak najbardziej mobilne i zajmujące mało miejsca przy transporcie i magazynowaniu.

Stoły cateringowe do ogrodu

Wybór stołu cateringowego do ogrodu ma wiele zalet. Przede wszystkim łatwość utrzymania czystości oraz przechowywania w sezonie zimowym. O ile meble drewniane trzymamy zazwyczaj cały czas na zewnątrz, przez co szybciej się niszczą, to stoły cateringowe można bez problemu złożyć i schować w piwnicy, nie marnując zbyt wiele miejsca.

Jeśli chodzi o wybór stołu cateringowego do ogrodu, to wiadomo – najważniejszą informacją, która pomoże wybrać odpowiedni wymiar, będzie ilość osób najczęściej z niego korzystająca. Dobrze jest mieć oczywiście zapas w przypadku innych gości. Najpopularniejsze wśród stołów cateringowych wybieranych do ogrodu są te okrągłe (często 180 cm). Zapewniają one więcej miejsca na dania niż stoły prostokątne, jednak nie połączymy ich tak jak w przypadku stołów kwadratowych czy prostokątnych. Na tarasie czy w ogrodzie jednak rzadko siadamy w więcej niż kilka osób, a przy takim stole okrągłym 180 cm może spokojnie usiąść nawet grupą do 12 osób.

Niektórzy jednak ze względu na specyfikę tarasu czy ograniczone miejsce w ogrodzie stawiają na stoły prostokątne i również jest to dobry wybór. Najpopularniejsze, podobnie jak w przypadku stołów używanych do organizacji imprez, będą te o szerokości 180 centymetrów, ale także wybiera się nieraz mniejsze – dostępne mamy już praktycznie od 74 centymetrów, przez 150 centymetrów, nawet po stoły o szerokości ponad dwóch metrów, jednak do ogrodu stosunkowo rzadko się je używa, bo zajmują sporo miejsca.

 • Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna
  Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna

  Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT doświadczył nieoczekiwanego zdarzenia, gdy piorun uderzył w maszynę nad Szczecinem. Incydent miał miejsce w poniedziałek wieczorem, a samolot musiał zawrócić do Warszawy.

  Written on wtorek, 16 kwiecień 2024 13:13
 • Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję
  Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję

  Tłumy Szczecinian przeszły ulicami miasta, by uczestniczyć w jubileuszowej, dwudziestej edycji Marszu dla Życia, wydarzeniu, które rokrocznie jednoczy społeczność w obronie najbardziej fundamentalnych wartości. Pod hasłem "Życie nie zna granic" uczestnicy wyruszyli z Jasnych Błoni, przechodząc trasę prowadzącą do szczecińskiej katedry. Za organizację odpowiadała Fundacja Małych Stópek, znana z licznych inicjatyw pro-life.

  Written on poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:01
 • Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji
  Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji

  Szczecińscy funkcjonariusze, działając na podstawie Europejskiego Nakazu Zatrzymania, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za przestępstwa pedofilskie. Skazany, za którym wydano międzynarodowy list gończy, został odnaleziony i aresztowany po ponad roku poszukiwań. Jego przeszłość i działania stanowią przestrogę o ciągłej potrzebie czujności w obrębie społeczności.

  Written on piątek, 12 kwiecień 2024 16:38
 • Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie
  Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie

  W okolicach dworca kolejowego w Szczecinie rozegrała się awantura, w której główną rolę odegrał 30-latek. Incydent miał miejsce w nocy z 6 na 7 kwietnia i składał się z serii wydarzeń, które skutkowały raną dla jednego z uczestników oraz koniecznością interwencji policji i pogotowia ratunkowego.

  Written on czwartek, 11 kwiecień 2024 15:42
 • Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu
  Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu

  Poranek 10 kwietnia na szczecińskim Krzekowie przyniósł mieszankę emocji na drodze, gdy kolizja z udziałem czterech pojazdów zakłóciła spokój ulicy Szerokiej. Około godziny 10 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z trzema osobówkami, tworząc krętą sztafetę metalu i frustracji. Na szczęście wszyscy kierowcy wyszli z tego incydentu bez większych obrażeń, a jeszcze większe szczęście, że wszyscy byli trzeźwi, minimalizując ryzyko poważniejszych konsekwencji.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 15:12
 • Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu
  Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu

  Odkryj, jak efektywna integracja nowych pracowników wpływa na sukces organizacji. Dowiedz się, w jaki sposób szkolenia, zwłaszcza z facylitacji, mogą ułatwić ten proces, budując silne, zaangażowane i produktywne zespoły.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 11:05
 • Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie
  Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie

  Zdarzenie, które miało miejsce w miniony weekend przy ulicy Kolumba w Szczecinie, w pobliżu dworca Szczecin Główny, wstrząsnęło mieszkańcami miasta. Grupa osób zaatakowała mężczyznę, co skutkowało jego ranami, koniecznością pomocy medycznej oraz tajemniczym zniknięciem ofiary.

  Written on wtorek, 09 kwiecień 2024 14:37