niedziela, 17 lipiec 2022 13:16

Stoły cateringowe – najpopularniejsze wymiary

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
stoły cateringowe stoły cateringowe pixabay

Wybór stołu cateringowego (lub całego zestawu stołów w przypadku organizacji imprez plenerowych) jest zazwyczaj motywowany ich przeznaczeniem.

Zupełnie inny wymiary i kształt stołu wybierzemy w przypadku chęci spędzania czasu na tarasie przez 2-3 osoby, inny do organizacji grilla dla całej rodziny, a inny w przypadku organizacji imprez dla kilkunastu-kilkudziesięciu osób.

Popularne wymiary stołów do organizacji imprez

Kluczem przy organizacji imprez plenerowych i wyposażenia w stoły cateringowe jest przede wszystkim pojemność. Dlatego też, by zaoszczędzić sporo miejsca i zapewnić odpowiednią możliwość integracji wśród gości wybiera się stoły prostokątne. Najpopularniejsze będą te 200x90, 240x90 czy 180x90. Oczywiście kluczową kwestią jest tutaj tak naprawdę ilość osób. Stoły łączy się jedne obok drugich, przez co im większe je zastosujemy, tym mniej będzie trzeba ich transportować na miejsce imprezy. Transport w przypadku stołów cateringowych jest kluczowy, dlatego są one często składane. Muszą być to stoły jak najbardziej mobilne i zajmujące mało miejsca przy transporcie i magazynowaniu.

Stoły cateringowe do ogrodu

Wybór stołu cateringowego do ogrodu ma wiele zalet. Przede wszystkim łatwość utrzymania czystości oraz przechowywania w sezonie zimowym. O ile meble drewniane trzymamy zazwyczaj cały czas na zewnątrz, przez co szybciej się niszczą, to stoły cateringowe można bez problemu złożyć i schować w piwnicy, nie marnując zbyt wiele miejsca.

Jeśli chodzi o wybór stołu cateringowego do ogrodu, to wiadomo – najważniejszą informacją, która pomoże wybrać odpowiedni wymiar, będzie ilość osób najczęściej z niego korzystająca. Dobrze jest mieć oczywiście zapas w przypadku innych gości. Najpopularniejsze wśród stołów cateringowych wybieranych do ogrodu są te okrągłe (często 180 cm). Zapewniają one więcej miejsca na dania niż stoły prostokątne, jednak nie połączymy ich tak jak w przypadku stołów kwadratowych czy prostokątnych. Na tarasie czy w ogrodzie jednak rzadko siadamy w więcej niż kilka osób, a przy takim stole okrągłym 180 cm może spokojnie usiąść nawet grupą do 12 osób.

Niektórzy jednak ze względu na specyfikę tarasu czy ograniczone miejsce w ogrodzie stawiają na stoły prostokątne i również jest to dobry wybór. Najpopularniejsze, podobnie jak w przypadku stołów używanych do organizacji imprez, będą te o szerokości 180 centymetrów, ale także wybiera się nieraz mniejsze – dostępne mamy już praktycznie od 74 centymetrów, przez 150 centymetrów, nawet po stoły o szerokości ponad dwóch metrów, jednak do ogrodu stosunkowo rzadko się je używa, bo zajmują sporo miejsca.