niedziela, 17 lipiec 2022 13:16

Stoły cateringowe – najpopularniejsze wymiary

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
stoły cateringowe stoły cateringowe pixabay

Wybór stołu cateringowego (lub całego zestawu stołów w przypadku organizacji imprez plenerowych) jest zazwyczaj motywowany ich przeznaczeniem.

Zupełnie inny wymiary i kształt stołu wybierzemy w przypadku chęci spędzania czasu na tarasie przez 2-3 osoby, inny do organizacji grilla dla całej rodziny, a inny w przypadku organizacji imprez dla kilkunastu-kilkudziesięciu osób.

Popularne wymiary stołów do organizacji imprez

Kluczem przy organizacji imprez plenerowych i wyposażenia w stoły cateringowe jest przede wszystkim pojemność. Dlatego też, by zaoszczędzić sporo miejsca i zapewnić odpowiednią możliwość integracji wśród gości wybiera się stoły prostokątne. Najpopularniejsze będą te 200x90, 240x90 czy 180x90. Oczywiście kluczową kwestią jest tutaj tak naprawdę ilość osób. Stoły łączy się jedne obok drugich, przez co im większe je zastosujemy, tym mniej będzie trzeba ich transportować na miejsce imprezy. Transport w przypadku stołów cateringowych jest kluczowy, dlatego są one często składane. Muszą być to stoły jak najbardziej mobilne i zajmujące mało miejsca przy transporcie i magazynowaniu.

Stoły cateringowe do ogrodu

Wybór stołu cateringowego do ogrodu ma wiele zalet. Przede wszystkim łatwość utrzymania czystości oraz przechowywania w sezonie zimowym. O ile meble drewniane trzymamy zazwyczaj cały czas na zewnątrz, przez co szybciej się niszczą, to stoły cateringowe można bez problemu złożyć i schować w piwnicy, nie marnując zbyt wiele miejsca.

Jeśli chodzi o wybór stołu cateringowego do ogrodu, to wiadomo – najważniejszą informacją, która pomoże wybrać odpowiedni wymiar, będzie ilość osób najczęściej z niego korzystająca. Dobrze jest mieć oczywiście zapas w przypadku innych gości. Najpopularniejsze wśród stołów cateringowych wybieranych do ogrodu są te okrągłe (często 180 cm). Zapewniają one więcej miejsca na dania niż stoły prostokątne, jednak nie połączymy ich tak jak w przypadku stołów kwadratowych czy prostokątnych. Na tarasie czy w ogrodzie jednak rzadko siadamy w więcej niż kilka osób, a przy takim stole okrągłym 180 cm może spokojnie usiąść nawet grupą do 12 osób.

Niektórzy jednak ze względu na specyfikę tarasu czy ograniczone miejsce w ogrodzie stawiają na stoły prostokątne i również jest to dobry wybór. Najpopularniejsze, podobnie jak w przypadku stołów używanych do organizacji imprez, będą te o szerokości 180 centymetrów, ale także wybiera się nieraz mniejsze – dostępne mamy już praktycznie od 74 centymetrów, przez 150 centymetrów, nawet po stoły o szerokości ponad dwóch metrów, jednak do ogrodu stosunkowo rzadko się je używa, bo zajmują sporo miejsca.

 • Aktywne półkolonie, czyli jak mogą wyglądać wakacje w mieście
  Aktywne półkolonie, czyli jak mogą wyglądać wakacje w mieście

  Lato coraz bliżej, a ty wciąż zastanawiasz się, jak urozmaicić dziecku wakacje? Rodzinne wyjazdy to zaledwie część okresu wakacyjnego, w pozostałym czasie większość dzieci zostaje w domu. Starsze mogą bez problemu zająć się sobą, ale młodsze pociechy wymagają uwagi i opieki. Jeśli dodasz do tego moc atrakcji, z pewnością na długo zapamiętają te wakacje. To dlatego półkolonie w mieście cieszą się tak dużą popularnością. Na czym polegają? Sprawdź!

  Written on niedziela, 28 maj 2023 11:55
 • Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?
  Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?

  Nadchodzą cieplejsze dni i chcesz dopasować do nich zapach kosmetyków, których używasz na co dzień? Podobnie jak wiosną czy latem zmienia się odzież na lżejszą, bardziej kolorową, tak samo można postąpić z zapachami.

  Written on sobota, 27 maj 2023 19:01
 • Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni
  Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni

  Poszewka 35x55 to element pościeli, który chroni poduszkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jest to bardzo praktyczny element wyposażenia sypialni, który zapewnia nie tylko higienę, ale również estetykę. Poszewka zazwyczaj wykonana jest z miękkiego materiału, który zapewnia komfortowy sen.

  Written on środa, 10 maj 2023 11:16
 • Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi
  Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi

  Uwielbiam mój poranny rytuał picia kawy, który pozytywnie mnie nastraja i dodaje energii. Parafrazując klasyka - najbardziej lubię smak świeżo zmielonych ziaren kawy o poranku.

  Written on czwartek, 18 maj 2023 11:20
 • Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.
  Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.

  Powiększanie prącia to temat, który budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych mężczyzn jest to ważna kwestia, która wpływa na ich pewność siebie i jakość życia seksualnego. Dla innych natomiast, powiększanie prącia jest po prostu próbą poprawienia wyglądu swojego ciała. Czy zabieg powiększania prącia jest bezpieczny i skuteczny?

  Written on środa, 10 maj 2023 16:29
 • Modne sukienki na lato 2023
  Modne sukienki na lato 2023

  Jakie sukienki na lato będą modne w sezonie 2023? Jakie kolory, wzory i fasony wybrać? Jakie dodatki do sukienki na lato pasują najlepiej? Odpowiem na te i inne pytania w tym artykule.

  Written on wtorek, 09 maj 2023 17:59
 • Jaki olej lniany kupić?
  Jaki olej lniany kupić?

  Wytwarzany z nasion lnu zwyczajnego olej lniany należy do tak zwanych superproduktów, które mają wyjątkowo dobre działanie na ludzki organizm. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu cennych składników, które wpływają na pracę organów i układów wewnętrznych.

  Written on piątek, 28 kwiecień 2023 13:39