poniedziałek, 01 sierpień 2022 10:26

Zalety rowerka biegowego dla dzieci

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
rowerek biegowy rowerek biegowy pixabay

Jazda na rowerze jest dla wielu sposobem na ciekawe spędzenie wolnego czasu.

 

Niejednokrotnie rodzice próbują zarazić pasją do jazdy również swoje dzieci. Jednak nauka jazdy na klasycznym rowerze może być dość długa i trudna. Dlatego też ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się rowerki biegowe, które można kupić już dla dziecka ok. 18 miesiąca życia. Zobacz, jakie są zalety tego rozwiązania.

Rowerek biegowy dla dzieci – czy warto się na niego zdecydować?

Rowerek biegowy to dobre rozwiązanie z wielu względów. Przede wszystkim dziecko uczy się utrzymać równowagę i ćwiczą się różne partii jego mięśni. Jest to zatem dobre przygotowanie do nauki jazdy na tradycyjnym rowerze. W trakcie jazdy na rowerze biegowym dziecko ćwiczy także koordynację ruchową, co przydaje się także w czasie codziennego jego funkcjonowania. Poruszanie się na takim rowerku ułatwia także dziecku koncentrację. Ma także możliwość zapoznania się z zasadą przyczyna – skutek, co pozwoli mu na rozwinięcie umiejętności planowania.

O czym pamiętać wybierając rowerek biegowy dla dziecka?

W sklepach z zabawkami takimi jak ten: https://www.kochamzabawki.eu/, można znaleźć różnego rodzaju rowerki biegowe. Przy wyborze produktu warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii. Model dla konkretnego dziecka powinien być dostosowany do jego wieku oraz wzrostu. Dobrze, jeśli ma on możliwość regulacji wysokości siodełka, tak jak np. ten model: https://www.kochamzabawki.eu/rowerek-biegowy-dla-dzieci-lilu-p-6380.html. Kolejną istotną kwestią jest waga rowerka. Nie może on być zbyt ciężki. Dla najmłodszych dzieci, które mogą już korzystać z niego poleca się modele o wadze ok. 2 – 3 kg. Jeżeli będzie on za ciężki, może to powodować problemy z utrzymaniem równowagi w czasie jazdy. Czasami na rynku dostępne są modele rowerków typu 3w1. Jednak warto zainwestować w pojedynczy model, który będzie dobrej jakości oraz zapewni dziecku stabilność, jak i prawidłową postawę w czasie poruszania się na nim.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42