Zalety stosowania peelingu
Złuszczanie jest to proces usuwanie obumarłych komórek. Złuszczanie twarzy sprawia, że wygląda ona na młodszą, bardziej świetlistą i promienną. Peeling twarzy możesz wykonać zarówno w gabinecie kosmetologa czy kosmetyczki, jak i w domowym zaciszu. Warto zaznaczyć, że najlepiej
Jakie zalety płyną ze stosowania peelingu? Peeling skutecznie oczyszcza cerę i eliminuje nadmiar sebum, zapobiega zatykaniu porów. Usuwa stare komórki skóry, które odpowiadają za nieestetyczne łuszczenie się skóry twarzy. Regularne peelingowanie cery widocznie ja rozświetla, ułatwia oddychanie. Złuszczona skóra twarzy w diametralnie mocniej wchłania aktywne składniki, które obecne są w maskach, kremach, serach do twarzy.
Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje peelingów: mechaniczny, chemiczny i enzymatyczny. Każdy z nich jest dedykowany innemu rodzajowi skóry.
Peeling enzymatyczny
Peeling enzymatyczny to jeden z najłagodniejszych rodzajów peelingu. Przeznaczony jest do cery wrażliwej, suchej, naczynkowej czy takiej, która zmaga się z trądzikiem. Wyjątkowo łagodna formuła kosmetyku skutecznie oczyszcza cerę. Kosmetyk zawiera enzymy (pochodzenia naturalnego bądź chemicznego), które doskonale radzą sobie z martwym naskórkiem. Enzymy same lokalizują obumarłe komórki, złuszczają je i dodatkowo nawilżają. Efekty zauważysz już po pierwszym użyciu!
Mechaniczny peeling do twarzy
Peeling mechaniczny to jeden z najpopularniejszych peelingów. Charakteryzuje go konsystencja żelu bądź gęstego kremu, w którym zawarte są drobne cząsteczki. To właśnie one w mechaniczny sposób usuwają obumarłe komórki z naszej skóry twarzy. Cząsteczki mogą być pochodzenia syntetycznego bądź pochodzić mogą z kawy, cukru, soli. Taki peeling możesz przygotować także w domu. Wystarczy wykorzystać cukier bądź fusy kawy, dodać je do ulubionego żelu do oczyszczania cery i stosować regularnie. Warto zwrócić uwagę na wielkość drobinek. Nie dla każdego grube, duże drobinki będą korzystnie wpływać na cerę - mogą wręcz ją uszkodzić. Po takim peelingu skóra natychmiast stanie się gładka i przyjemna w dotyku.
Peeling chemiczny
Peeling chemiczny to prawdziwy król wśród peelingów. W jego składzie znajdziemy kwasy, które dogłębnie oczyszczą twarz. Kwasy działają przeciwzapalnie, regulują wydzielanie sebum i niwelują przebarwienia. Peeling chemiczny z mocniejszym stężeniem kwasów może podrażnić cerę. Dlatego nie zaleca się ich posiadaczkom skóry wrażliwej i naczynkowej.