czwartek, 24 marzec 2022 22:07

Najpopularniejsze kształty paznokci – jaki wybrać?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Paznokcie hybrydowe trumienki Paznokcie hybrydowe trumienki Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Zadbane i gładkie dłonie oraz idealny manicure to wizytówka każdej kobiety. Każda z nas ma swoje ulubione kolory lakierów i rodzaje ozdób. Stylizacja paznokci to również wybór ich kształtu.

Jedne panie preferują długie, a nawet przedłużane, drugie stawiają na klasyczne migdałki, a jeszcze inne na paznokcie kwadratowe lub kontrowersyjne trumienki. Zadbaj o odpowiedni kształt i dobierz go do swoich dłoni. Podpowiadamy, jak dobrać kształt paznokcia.

Najpopularniejsze kształty paznokci

Paznokcie owalne i okrągłe. Spośród wielu kształtów paznokci to właśnie okrągłe oraz owalne są najpowszechniejsze. Trzeba je po prostu spiłować zgodnie z linią opuszków. Łatwe do wykonania i wygodne szybko zyskały szerokie grono zwolenniczek. Mają uniwersalną długość, są delikatnie zaokrąglone, są najmniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Okrągłe paznokcie dobrze prezentują się w wersji długiej, ale też w krótkiej, jeśli zależy Ci na wygodzie.

Klasyczne migdałki. Dość łatwo można wykonać i utrzymać paznokcie w kształcie migdałów. Są one dość długie, ale na czubku bardziej zaokrąglone niż modne i efektowne szpice. Ten kształt jest uważany za najbardziej kobiecy, optycznie wyszczupla dłonie.

Paznokcie hybrydowe trumienki. Modna stylizacja paznokci to również kształt trumienki. To kolejna inspiracja dla pań, które mają długie paznokcie. Jest to zdecydowanie niebanalny kształt i cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Paznokcie trumienki mają spiłowane boki i ostro ścięty koniec.

Spiczaste paznokcie. Wśród aktualnych trendów są też szpice. Spiczasty kształt jest bardzo kobiecy i sexy, wpasowuje się w stylizacje imprezowe, ale niekoniecznie będzie wygodny na co dzień. Szpice sprawiają, że wykonywanie nawet prostych czynności nie jest łatwe. Warto je wykonać na specjalne okazje – jak bal, randka czy inna uroczystość. Paznokcie szpice są dobre dla pań o nieco pulchnych dłoniach oraz krótkich palcach, bo je optycznie wydłużą.

Kwadratowe paznokcie lub zaokrąglone kwadraty. W każdym sezonie modne są nieco inne stylizacje – nie tylko w modzie odzieżowej. Pomysłem na ciekawy manicure są też paznokcie kwadratowe – szybko zyskują na popularności. Kształt ten jest bardzo atrakcyjny, ale polecany raczej paniom mającym smukłe i długie palce, które najlepiej prezentują się właśnie kształtach geometrycznych. Najpiękniej wyglądają na długiej płytce.

Każda z nas chciałaby mieć modnie wypiłowane paznokcie. Jednak ich kształt i długość mają duży wpływ na wybór – kieruj się zatem nie tylko swoimi preferencjami estetycznymi.