sobota, 27 maj 2023 19:01

Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
mgiełka waniliowa mgiełka waniliowa pixabay

Nadchodzą cieplejsze dni i chcesz dopasować do nich zapach kosmetyków, których używasz na co dzień? Podobnie jak wiosną czy latem zmienia się odzież na lżejszą, bardziej kolorową, tak samo można postąpić z zapachami.

 

Ciężkie perfumy o głębokich nutach warto odłożyć na bok lub zostawić na wieczorne wyjścia. Na wiosnę czy lato o wiele lepiej sprawdzą się lżejsze, orzeźwiające zapachy.

Jaki rodzaj produktu zapachowego wybrać na lato?

Zanim znajdziesz zapach idealnie sprawdzający się latem, wybierz odpowiedni rodzaj kosmetyku. Jeżeli wybierasz się na plażę lub planujesz długie spacery na słońcu, zrezygnuj z klasycznych perfum, które zawierają w sobie alkohol. Może bowiem dojść do podrażnienia skóry. W takim przypadku o wiele lepszym rozwiązaniem będą mgiełki zapachowe, perfumetki czy nawet balsamy lub żele pod prysznic. Tego typu produkty często dostępne są w wariantach nawiązujących do znanych i lubianych zapachów. Zwróć uwagę, aby produkty, których będziesz używać nie zawierały nie tylko alkoholu, ale także skoncentrowanych olejków eterycznych, zwłaszcza cytrusowych. One bowiem również mogą prowadzić do podrażnień, gdy skóra będzie wystawiona na działanie promieni słonecznych.

Jakie zapachy najlepiej sprawdzą się latem?

To, jaki zapach wybrać na lato w dużej mierze zależeć będzie od twoich indywidualnych preferencji. Część osób lubi zapachy słodkie, które idealnie sprawdzają się w czasie wypadów nad morze czy jezioro, a także luźniejszych dni urlopowych. Przykładem może być mgiełka waniliowa z nutą cukrową. Inna grupa zapachów, które doskonale sprawdzą się latem, są nuty kwiatowe, trawiaste, cytrusowe czy morskie. Często można spotkać kompozycje łączące w sobie aromaty cytrusowe i ziołowe. Przykładem może być zestawienie bazylii i cytryny. Mgiełki zapachowe niekiedy mają też w sobie świeże nuty ogórka czy melona. Duży wybór produktów z tej kategorii pozwala na idealny dobór zapachu do własnych preferencji oraz sytuacji.