czwartek, 01 czerwiec 2023 10:34

Żel do zabiegów z ultradźwiękami - co warto o nim wiedzieć?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Żel do zabiegów z ultradźwiękami Żel do zabiegów z ultradźwiękami mat. prasowe

W przypadku przeprowadzenia zabiegów z wykorzystaniem ultradźwięków niezwykle istotne jest zastosowanie odpowiednich żeli, które będą ułatwiały wykonanie całej procedury. Dobry preparat kosmetyczny zapewni stały poślizg oraz bardzo dobrą przewodność ultradźwięków, przez co substancje aktywne mogą dotrzeć do najgłębszych warstw skóry.

 

Żele do zabiegów z ultradźwiękami - czym są?

W gabinetach kosmetycznych wykonujących zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków dobrej jakości żele są absolutnie niezbędne. Dlaczego ich zastosowanie jest tak istotne? Otóż warto wiedzieć, że uch wykorzystanie pozwala w nieinwazyjny sposób dotrzeć do najgłębszych warstw skóry, co sprawia, że zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków staje się bardziej efektywny. Żel do zabiegów z ultradźwiękami wykorzystywany jest często między innymi w walce z trądzikiem przesuszoną skórą czy cellulitem. Tego typu preparaty kosmetyczne są niezbędne w zabiegach jonoforezy, sonoforezy, liposukcji, radiofrekwencji czy mezoterapii bezigłowej.

Żel do ultradźwięków zapewnia doskonały poślizg na skórze, dzięki czemu wykorzystywane urządzenie do zabiegu może płynnie pracować, co ma ogromny wpływ na jakość prowadzonych działań kosmetycznych. Fale ultradźwiękowe sprawiają, że substancje aktywne docierają w najgłębsze warstw skórne - to ma ogromny wpływ na skuteczność zabiegu.
Użycie żelu jest naprawdę bardzo proste - wystarczy nałożyć jego grubą warstwę na skórę (koniecznie oczyszczoną). Produkt powinien być aplikowany wyłącznie na obszar, który będzie podawany zabiegowi. Żel do ultradźwięków należy rozprowadzać za pomocą głowicy urządzenia. Po zakończeniu należy zetrzeć go ze skóry - przy pomocy chusteczek lub ręcznika papierowego.

Jaki żel do zabiegów z ultradźwiękami wybrać?

Żele, jakie będą wykorzystywane do przeprowadzania zabiegów z ultradźwiękami, muszą być wysokiej jakości - nie powinny być to produkty przypadkowe, szczególnie że stosowane są przez profesjonalne gabinety kosmetyczne.
Ze względu na to, że preparaty stosowane przy zabiegach z ultradźwiękami kosmetyki docierają w najgłębsze partie skóry, należy sięgać wyłącznie po produkty o bogatym składnie. Im więcej wartościowych dla skóry składników odżywczych tym lepiej, a efekt zabiegu będzie szybciej widoczny.

W żelach do zabiegów z ultradźwiękami dobrze sprawdzają się substancje odżywcze i składniki aktywne takie jak kwas hialuronowy, ekstrakty z owoców, kolagen, gliceryna, witaminy (głównie C, E, A), czy olejki naturalne (np. słonecznikowy, sojowy, ze słodkich migdałów).