czwartek, 01 czerwiec 2023 10:34

Żel do zabiegów z ultradźwiękami - co warto o nim wiedzieć?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Żel do zabiegów z ultradźwiękami Żel do zabiegów z ultradźwiękami mat. prasowe

W przypadku przeprowadzenia zabiegów z wykorzystaniem ultradźwięków niezwykle istotne jest zastosowanie odpowiednich żeli, które będą ułatwiały wykonanie całej procedury. Dobry preparat kosmetyczny zapewni stały poślizg oraz bardzo dobrą przewodność ultradźwięków, przez co substancje aktywne mogą dotrzeć do najgłębszych warstw skóry.

 

Żele do zabiegów z ultradźwiękami - czym są?

W gabinetach kosmetycznych wykonujących zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków dobrej jakości żele są absolutnie niezbędne. Dlaczego ich zastosowanie jest tak istotne? Otóż warto wiedzieć, że uch wykorzystanie pozwala w nieinwazyjny sposób dotrzeć do najgłębszych warstw skóry, co sprawia, że zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków staje się bardziej efektywny. Żel do zabiegów z ultradźwiękami wykorzystywany jest często między innymi w walce z trądzikiem przesuszoną skórą czy cellulitem. Tego typu preparaty kosmetyczne są niezbędne w zabiegach jonoforezy, sonoforezy, liposukcji, radiofrekwencji czy mezoterapii bezigłowej.

Żel do ultradźwięków zapewnia doskonały poślizg na skórze, dzięki czemu wykorzystywane urządzenie do zabiegu może płynnie pracować, co ma ogromny wpływ na jakość prowadzonych działań kosmetycznych. Fale ultradźwiękowe sprawiają, że substancje aktywne docierają w najgłębsze warstw skórne - to ma ogromny wpływ na skuteczność zabiegu.
Użycie żelu jest naprawdę bardzo proste - wystarczy nałożyć jego grubą warstwę na skórę (koniecznie oczyszczoną). Produkt powinien być aplikowany wyłącznie na obszar, który będzie podawany zabiegowi. Żel do ultradźwięków należy rozprowadzać za pomocą głowicy urządzenia. Po zakończeniu należy zetrzeć go ze skóry - przy pomocy chusteczek lub ręcznika papierowego.

Jaki żel do zabiegów z ultradźwiękami wybrać?

Żele, jakie będą wykorzystywane do przeprowadzania zabiegów z ultradźwiękami, muszą być wysokiej jakości - nie powinny być to produkty przypadkowe, szczególnie że stosowane są przez profesjonalne gabinety kosmetyczne.
Ze względu na to, że preparaty stosowane przy zabiegach z ultradźwiękami kosmetyki docierają w najgłębsze partie skóry, należy sięgać wyłącznie po produkty o bogatym składnie. Im więcej wartościowych dla skóry składników odżywczych tym lepiej, a efekt zabiegu będzie szybciej widoczny.

W żelach do zabiegów z ultradźwiękami dobrze sprawdzają się substancje odżywcze i składniki aktywne takie jak kwas hialuronowy, ekstrakty z owoców, kolagen, gliceryna, witaminy (głównie C, E, A), czy olejki naturalne (np. słonecznikowy, sojowy, ze słodkich migdałów).


 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54