środa, 08 czerwiec 2022 14:04

Walka z łupieżem naturalnymi sposobami

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
naturalne szampony do włosów naturalne szampony do włosów pixabay

Żeby porozmawiać na temat tego czy naturalne szampony do włosów mogą być skutecznymi kosmetykami przeciwłupieżowymi, warto zastanowić się najpierw, czym w rzeczywistości jest łupież? Jest to stan chorobowy głowy, powodujący namnażanie się na jej powierzchni patogennej flory grzybiczej.

 

Prowadzi ona do nadmiernego złuszczania się naskórka, a tym samym świądu, jak i widocznego dla innych problemu. Poza innymi wymagającymi specjalistycznego leczenia powodów powstawania takiego stanu rzeczy, można wymienić też takie, jak przesuszenie skóry głowy, czy niedostatecznie zmywanie z niej szamponów i odżywek. Tyczy się to szczególnie tych ciężkich, pokrywających włosy nieprzenikalną, sztuczną warstwą. Ważne jednak jest to, że pozbycie się łupieżu zależy też od zastosowania odpowiednich środków w postaci szamponów, płukanek itp. To, czy zastosujemy silne produkty, czy delikatne szampony to indywidualna sprawa, ale nie byłoby tego tekstu, gdyby nie „ale”…

Naturalne szampony do włosów w walce z łupieżem.

Silne szampony przeciwłupieżowe, szczególnie te kupowane w aptekach bez recepty, to zazwyczaj mocne środki przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, połączone z silnymi detergentami. Pozwalają one niemal od ręki pozbyć się szczególnie mocno nagromadzonych już ilości łupieżu, ale działa to też w drugą stronę. Składniki te mogą prowadzić do przesuszenia skóry głowy, która bez odpowiedniego jej nawilżenia znów zaczyna popadać w stan zapalny. Pojawia się błędne koło i wieloletnie problemy. Naturalne szampony do włosów o działaniu przeciwłupieżowym działają o wiele delikatniej. Środki zawarte w tego typu kosmetykach także posiadają składniki antybakteryjne i przeciwgrzybicze, ale pochodzące z takich źródeł, jak olej kokosowy, olejki eteryczne, masło Shea i ekstrakty roślinne. Nie niszczą one naturalnej warstwy ochronnej skóry. W ten sposób możemy pozbyć się łupieżu przy okazji nawilżając skórę głowy, nie podrażniając miejsc zapalnych, a nawet pozwalając skórze na samodzielne radzenie sobie z problemem.

Gdzie kupić przeciwłupieżowe, naturalne szampony do włosów?

Coraz częściej w asortymencie wielu sklepów i marketów znajdziemy na półkach produkty oznaczone jako naturalne, choć nie zawsze w rzeczywistości takimi są. Aby mieć pewność, że zakupione przez nas kosmetyki w tym naturalne szampony do włosów są w rzeczywistości takimi, najlepiej jest skorzystać ze sklepów specjalizujących się w tego typu asortymencie. W sklepie https://pomaranczowasowa.pl/ odnajdziemy wyłącznie sprawdzone kosmetyki, certyfikowane, ekologiczne i co najważniejsze bezpieczne.

 • Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?
  Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?

  Kalosze to wyjątkowe buty, które są szczególnie lubiany przez dzieci. Ze względu na to, że bywają ona kolorowe i atrakcyjna wizualnie, maluchy mogą świetnie się w nich bawić. Dodatkowo dzięki temu, że są one nieprzemakalne, zapewniają dużo frajdy podczas zabaw w deszczowe dni.

  Written on czwartek, 29 wrzesień 2022 08:42
 • Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej
  Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej

  Założenie kolczyków to wymagająca procedura. Dla prawidłowego gojenia się skóry istotna jest bowiem zarówno higiena samego zabiegu wykonania dziurek w uchu, jak i rodzaj noszonej biżuterii oraz sposób pielęgnacji miejsca, w którym noszony jest kolczyk.

  Written on wtorek, 27 wrzesień 2022 11:01
 • Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie
  Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie

  Szacuje się, że ponad jedna trzecia światowej populacji, cierpi na Zespół Suchego Oka (ZSO). Wśród osób noszących szkła kontaktowe, ten odsetek jest jeszcze wyższy, bo sięga aż trzech czwartych mieszkańców globu. Jeśli chodzi o Polskę, to z tym schorzeniem boryka się około 60% pacjentów zgłaszających się do poradni okulistycznych.

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 10:43
 • Pościel na każdą porę roku
  Pościel na każdą porę roku

  Obecnie w sklepach z tekstyliami domowymi można znaleźć wiele propozycji dotyczących pościeli

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:50
 • Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!
  Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

  Rynek magazynowy w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Świadczone w jego ramach usługi przybierają różne formy. Jedną z nich jest wynajem magazynów samoobsługowych. Usługa ta powstała z myślą o osobach prywatnych oraz niedużych firmach.

  Written on środa, 21 wrzesień 2022 10:14
 • Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki
  Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki

  Sprzedawcy domów mogą napotkać kupujących z różnych środowisk. Sprzedawcy nieruchomości chcą znaleźć jak najlepszych nabywców dla swojej oferty .

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:48
 • Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?
  Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?

  Wyjeżdżasz po raz pierwszy do pracy w opiece w Niemczech? Z pewnością towarzyszy Ci ekscytacja, ale też i spora dawka stresu.

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:44