środa, 08 czerwiec 2022 14:04

Walka z łupieżem naturalnymi sposobami

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
naturalne szampony do włosów naturalne szampony do włosów pixabay

Żeby porozmawiać na temat tego czy naturalne szampony do włosów mogą być skutecznymi kosmetykami przeciwłupieżowymi, warto zastanowić się najpierw, czym w rzeczywistości jest łupież? Jest to stan chorobowy głowy, powodujący namnażanie się na jej powierzchni patogennej flory grzybiczej.

 

Prowadzi ona do nadmiernego złuszczania się naskórka, a tym samym świądu, jak i widocznego dla innych problemu. Poza innymi wymagającymi specjalistycznego leczenia powodów powstawania takiego stanu rzeczy, można wymienić też takie, jak przesuszenie skóry głowy, czy niedostatecznie zmywanie z niej szamponów i odżywek. Tyczy się to szczególnie tych ciężkich, pokrywających włosy nieprzenikalną, sztuczną warstwą. Ważne jednak jest to, że pozbycie się łupieżu zależy też od zastosowania odpowiednich środków w postaci szamponów, płukanek itp. To, czy zastosujemy silne produkty, czy delikatne szampony to indywidualna sprawa, ale nie byłoby tego tekstu, gdyby nie „ale”…

Naturalne szampony do włosów w walce z łupieżem.

Silne szampony przeciwłupieżowe, szczególnie te kupowane w aptekach bez recepty, to zazwyczaj mocne środki przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, połączone z silnymi detergentami. Pozwalają one niemal od ręki pozbyć się szczególnie mocno nagromadzonych już ilości łupieżu, ale działa to też w drugą stronę. Składniki te mogą prowadzić do przesuszenia skóry głowy, która bez odpowiedniego jej nawilżenia znów zaczyna popadać w stan zapalny. Pojawia się błędne koło i wieloletnie problemy. Naturalne szampony do włosów o działaniu przeciwłupieżowym działają o wiele delikatniej. Środki zawarte w tego typu kosmetykach także posiadają składniki antybakteryjne i przeciwgrzybicze, ale pochodzące z takich źródeł, jak olej kokosowy, olejki eteryczne, masło Shea i ekstrakty roślinne. Nie niszczą one naturalnej warstwy ochronnej skóry. W ten sposób możemy pozbyć się łupieżu przy okazji nawilżając skórę głowy, nie podrażniając miejsc zapalnych, a nawet pozwalając skórze na samodzielne radzenie sobie z problemem.

Gdzie kupić przeciwłupieżowe, naturalne szampony do włosów?

Coraz częściej w asortymencie wielu sklepów i marketów znajdziemy na półkach produkty oznaczone jako naturalne, choć nie zawsze w rzeczywistości takimi są. Aby mieć pewność, że zakupione przez nas kosmetyki w tym naturalne szampony do włosów są w rzeczywistości takimi, najlepiej jest skorzystać ze sklepów specjalizujących się w tego typu asortymencie. W sklepie https://pomaranczowasowa.pl/ odnajdziemy wyłącznie sprawdzone kosmetyki, certyfikowane, ekologiczne i co najważniejsze bezpieczne.