czwartek, 29 grudzień 2022 11:50

Telekonsultacje medyczne - zadbaj o swoje zdrowie bez wychodzenia z domu

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Telekonsultacje Telekonsultacje Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Gdzie szukać doraźnej pomocy w przypadku nagłego złego samopoczucia? Jak w krótkim czasie, bez wychodzenia z domu otrzymać zwolnienie lekarskie? Telekonsultacje to rozwiązanie dla wszystkich tych, których stan zdrowia uniemożliwia pojawienie się u lekarza osobiście.

 Konsultacje medyczne prowadzone za pośrednictwem Internetu czy telefonu stały się popularne w czasie pandemii. Medycyna znalazła rozwiązanie na brak możliwości przemieszczania się z domu do lekarza. Dzięki telekonsultacjom otrzymasz potrzebne lekarstwa oraz zwolnienie do zakładu pracy czy szkoły również w obecnej sytuacji. 

Telekonsultacje i konieczność przeprowadzenia rozmowy z lekarzem — kiedy można skorzystać ze zdalnej pomocy specjalisty?

Szybkie porady świetnie sprawdzają się wtedy, gdy potrzebujesz zwolnienia, skierowania na badanie lub recepty. W każdym z tych przypadków możesz liczyć na wystawienie dokumentu za pośrednictwem Internetu, jeśli wcześniej skonsultujesz wskazany problem ze specjalistą. Telewizyta z lekarzem stała się świetną alternatywą dla pacjentów, którzy mają problem z poruszaniem się i nie mogą trafić do przychodni osobiście, ale również dla tych, których stan zdrowia nie pozwala na wychodzenie z domu, ze względu na osłabienie, wysoką gorączkę czy ból mięśni. E-konsultacja świetnie sprawdziła się w wielu placówkach i cenią ją sobie zarówno pacjenci, jak i lekarze. 

Zwolnienie lekarskie i recepta bez wychodzenia z domu 

W  celu otrzymania ważnych dokumentów, takich jak e-zwolnienie, nie musisz wcale wychodzić z domu. Telekonsultacja pozwala nie tylko na uzyskanie świadczeń zdrowotnych w postaci konsultacji lekarskiej i rozmowy ze specjalistą o Twoim stanie zdrowia, ale również na otrzymanie recepty czy zwolnienia. Korzystając z usług oferowanych przez Internet czy telefon, Twój internista w dalszym ciągu będzie mieć dostęp do Twojej dokumentacji medycznej i wyników badań i bez problemu wystawi receptę na potrzebny lek. To znaczne ułatwienie dla wszystkich chorych, a z drugiej strony możliwość unikania kontaktu z osobami przechodzącymi choroby zakaźne. Chory zostaje w domu, nie nadwyręża jeszcze bardziej swojego zdrowia, a przychodnie nie są przepełnione pacjentami przenoszącymi choroby drogą kropelkową. 

Specjalistyczna pomoc chorym w nagłych przypadkach — nie czekaj w kolejkach do lekarza i umów się na telekonsultacje lekarskie

Konsultacja lekarska online umożliwia również pomoc w nagłych przypadkach. Pojawienie się wirusa, czy problemu ze zdobyciem istotnego leku na receptę, który właśnie się kończy, sprawia, że konieczna jest często szybka reakcja służb medycznych. Lekarz online umożliwia przeprowadzenie konsultacji w nagłej i trudnej sytuacji. Komunikatory internetowe oraz rozmowa telefoniczna sprawiają, że kontakt z lekarzem wcale nie odbiega od tego, co daje pacjentowi oraz lekarzowi bezpośredni kontakt. Telekonsultacje przeprowadzane w sprawdzonych placówkach, umożliwiają szybki kontakt ze specjalistą. Wolnych terminów wizyt nie brakuje, dlatego pacjent może w krótkim czasie otrzymać potrzebną pomoc, również, gdy jest ona wymagana w nagłych przypadkach. Telekonsultacje medyczne świetnie sprawdzają się w przypadku osób starszych, mających problemy z dostaniem się do placówki celem odbycia konsultacji lekarskiej, dla których jedyną możliwością jest łączenie przez telefon.

W celu umówienia wizyty konieczne jest jedynie wyrażenie zgody przetwarzanie podanych danych osobowych, w celu przesyłania istotnych informacji. W każdym momencie, rezygnując z usług, możesz jednak zażądać usunięcia Twoich danych, dlatego ten rodzaj usługi telefonicznej czy internetowej jest bezpieczny. 

Skorzystaj z e-recepty i kup potrzebne lekarstwa w krótkim czasie 

Prawa wynikające z ubezpieczenia zdrowotnego, jakim objęci są pacjenci zgłoszeni do systemu ubezpieczeń, obejmują również wydawanie e-recepty - dokumentu, którego nie musisz mieć ze sobą fizycznie, aby zrealizować zakup leku. E-recepta wystawiana jest przez personel medyczny, który ma wgląd w dokumentację medyczną każdego pacjenta. Dzięki temu specjalista wie o przebytych chorobach, widzi wyniki badań i zna możliwości oraz ograniczenia wynikające z przepisywania konkretnych leków danemu pacjentowi. 

Sprawdź dostępne terminy telekonsultacji do wskazanych lekarzy na stronie placówki. Skorzystaj z wybranej usługi i rejestracji online i zgłoś się po potrzebne skierowanie, e-receptę lub poradę lekarską na konkretną godzinę. Rozpocznij szybkie i skuteczne leczenie. Wybieraj porady telefoniczne i możliwość skorzystania z opieki zdrowotnej w pewnych placówkach. Telemedycyna zyskuje na popularności i świetnie zastępuje bezpośrednią formę kontaktu. 

 • Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna
  Incydent z samolotem LOT nad Szczecinem: Bezpieczne lądowanie po uderzeniu pioruna

  Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT doświadczył nieoczekiwanego zdarzenia, gdy piorun uderzył w maszynę nad Szczecinem. Incydent miał miejsce w poniedziałek wieczorem, a samolot musiał zawrócić do Warszawy.

  Written on wtorek, 16 kwiecień 2024 13:13
 • Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję
  Szczecin na stronie życia. Tłumy w Marszu dla Życia obchodzili jubileuszową edycję

  Tłumy Szczecinian przeszły ulicami miasta, by uczestniczyć w jubileuszowej, dwudziestej edycji Marszu dla Życia, wydarzeniu, które rokrocznie jednoczy społeczność w obronie najbardziej fundamentalnych wartości. Pod hasłem "Życie nie zna granic" uczestnicy wyruszyli z Jasnych Błoni, przechodząc trasę prowadzącą do szczecińskiej katedry. Za organizację odpowiadała Fundacja Małych Stópek, znana z licznych inicjatyw pro-life.

  Written on poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:01
 • Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji
  Skazany za przestępstwa pedofilskie w rękach szczecińskiej policji

  Szczecińscy funkcjonariusze, działając na podstawie Europejskiego Nakazu Zatrzymania, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za przestępstwa pedofilskie. Skazany, za którym wydano międzynarodowy list gończy, został odnaleziony i aresztowany po ponad roku poszukiwań. Jego przeszłość i działania stanowią przestrogę o ciągłej potrzebie czujności w obrębie społeczności.

  Written on piątek, 12 kwiecień 2024 16:38
 • Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie
  Mężczyzna w szpitalu po incydencie z grupą osób pod wpływem alkoholu na dworcu w Szczecinie

  W okolicach dworca kolejowego w Szczecinie rozegrała się awantura, w której główną rolę odegrał 30-latek. Incydent miał miejsce w nocy z 6 na 7 kwietnia i składał się z serii wydarzeń, które skutkowały raną dla jednego z uczestników oraz koniecznością interwencji policji i pogotowia ratunkowego.

  Written on czwartek, 11 kwiecień 2024 15:42
 • Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu
  Kolizja pojazdów tworzy mieszankę emocji na Krzekowie w Poznaniu

  Poranek 10 kwietnia na szczecińskim Krzekowie przyniósł mieszankę emocji na drodze, gdy kolizja z udziałem czterech pojazdów zakłóciła spokój ulicy Szerokiej. Około godziny 10 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z trzema osobówkami, tworząc krętą sztafetę metalu i frustracji. Na szczęście wszyscy kierowcy wyszli z tego incydentu bez większych obrażeń, a jeszcze większe szczęście, że wszyscy byli trzeźwi, minimalizując ryzyko poważniejszych konsekwencji.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 15:12
 • Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu
  Integracja nowych pracowników jako sekret skutecznego wprowadzenia do zespołu

  Odkryj, jak efektywna integracja nowych pracowników wpływa na sukces organizacji. Dowiedz się, w jaki sposób szkolenia, zwłaszcza z facylitacji, mogą ułatwić ten proces, budując silne, zaangażowane i produktywne zespoły.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 11:05
 • Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie
  Tajemnicza bójka z szablą na dworcu w Szczecinie

  Zdarzenie, które miało miejsce w miniony weekend przy ulicy Kolumba w Szczecinie, w pobliżu dworca Szczecin Główny, wstrząsnęło mieszkańcami miasta. Grupa osób zaatakowała mężczyznę, co skutkowało jego ranami, koniecznością pomocy medycznej oraz tajemniczym zniknięciem ofiary.

  Written on wtorek, 09 kwiecień 2024 14:37