czwartek, 29 grudzień 2022 11:50

Telekonsultacje medyczne - zadbaj o swoje zdrowie bez wychodzenia z domu

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Telekonsultacje Telekonsultacje Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Gdzie szukać doraźnej pomocy w przypadku nagłego złego samopoczucia? Jak w krótkim czasie, bez wychodzenia z domu otrzymać zwolnienie lekarskie? Telekonsultacje to rozwiązanie dla wszystkich tych, których stan zdrowia uniemożliwia pojawienie się u lekarza osobiście.

 Konsultacje medyczne prowadzone za pośrednictwem Internetu czy telefonu stały się popularne w czasie pandemii. Medycyna znalazła rozwiązanie na brak możliwości przemieszczania się z domu do lekarza. Dzięki telekonsultacjom otrzymasz potrzebne lekarstwa oraz zwolnienie do zakładu pracy czy szkoły również w obecnej sytuacji. 

Telekonsultacje i konieczność przeprowadzenia rozmowy z lekarzem — kiedy można skorzystać ze zdalnej pomocy specjalisty?

Szybkie porady świetnie sprawdzają się wtedy, gdy potrzebujesz zwolnienia, skierowania na badanie lub recepty. W każdym z tych przypadków możesz liczyć na wystawienie dokumentu za pośrednictwem Internetu, jeśli wcześniej skonsultujesz wskazany problem ze specjalistą. Telewizyta z lekarzem stała się świetną alternatywą dla pacjentów, którzy mają problem z poruszaniem się i nie mogą trafić do przychodni osobiście, ale również dla tych, których stan zdrowia nie pozwala na wychodzenie z domu, ze względu na osłabienie, wysoką gorączkę czy ból mięśni. E-konsultacja świetnie sprawdziła się w wielu placówkach i cenią ją sobie zarówno pacjenci, jak i lekarze. 

Zwolnienie lekarskie i recepta bez wychodzenia z domu 

W  celu otrzymania ważnych dokumentów, takich jak e-zwolnienie, nie musisz wcale wychodzić z domu. Telekonsultacja pozwala nie tylko na uzyskanie świadczeń zdrowotnych w postaci konsultacji lekarskiej i rozmowy ze specjalistą o Twoim stanie zdrowia, ale również na otrzymanie recepty czy zwolnienia. Korzystając z usług oferowanych przez Internet czy telefon, Twój internista w dalszym ciągu będzie mieć dostęp do Twojej dokumentacji medycznej i wyników badań i bez problemu wystawi receptę na potrzebny lek. To znaczne ułatwienie dla wszystkich chorych, a z drugiej strony możliwość unikania kontaktu z osobami przechodzącymi choroby zakaźne. Chory zostaje w domu, nie nadwyręża jeszcze bardziej swojego zdrowia, a przychodnie nie są przepełnione pacjentami przenoszącymi choroby drogą kropelkową. 

Specjalistyczna pomoc chorym w nagłych przypadkach — nie czekaj w kolejkach do lekarza i umów się na telekonsultacje lekarskie

Konsultacja lekarska online umożliwia również pomoc w nagłych przypadkach. Pojawienie się wirusa, czy problemu ze zdobyciem istotnego leku na receptę, który właśnie się kończy, sprawia, że konieczna jest często szybka reakcja służb medycznych. Lekarz online umożliwia przeprowadzenie konsultacji w nagłej i trudnej sytuacji. Komunikatory internetowe oraz rozmowa telefoniczna sprawiają, że kontakt z lekarzem wcale nie odbiega od tego, co daje pacjentowi oraz lekarzowi bezpośredni kontakt. Telekonsultacje przeprowadzane w sprawdzonych placówkach, umożliwiają szybki kontakt ze specjalistą. Wolnych terminów wizyt nie brakuje, dlatego pacjent może w krótkim czasie otrzymać potrzebną pomoc, również, gdy jest ona wymagana w nagłych przypadkach. Telekonsultacje medyczne świetnie sprawdzają się w przypadku osób starszych, mających problemy z dostaniem się do placówki celem odbycia konsultacji lekarskiej, dla których jedyną możliwością jest łączenie przez telefon.

W celu umówienia wizyty konieczne jest jedynie wyrażenie zgody przetwarzanie podanych danych osobowych, w celu przesyłania istotnych informacji. W każdym momencie, rezygnując z usług, możesz jednak zażądać usunięcia Twoich danych, dlatego ten rodzaj usługi telefonicznej czy internetowej jest bezpieczny. 

Skorzystaj z e-recepty i kup potrzebne lekarstwa w krótkim czasie 

Prawa wynikające z ubezpieczenia zdrowotnego, jakim objęci są pacjenci zgłoszeni do systemu ubezpieczeń, obejmują również wydawanie e-recepty - dokumentu, którego nie musisz mieć ze sobą fizycznie, aby zrealizować zakup leku. E-recepta wystawiana jest przez personel medyczny, który ma wgląd w dokumentację medyczną każdego pacjenta. Dzięki temu specjalista wie o przebytych chorobach, widzi wyniki badań i zna możliwości oraz ograniczenia wynikające z przepisywania konkretnych leków danemu pacjentowi. 

Sprawdź dostępne terminy telekonsultacji do wskazanych lekarzy na stronie placówki. Skorzystaj z wybranej usługi i rejestracji online i zgłoś się po potrzebne skierowanie, e-receptę lub poradę lekarską na konkretną godzinę. Rozpocznij szybkie i skuteczne leczenie. Wybieraj porady telefoniczne i możliwość skorzystania z opieki zdrowotnej w pewnych placówkach. Telemedycyna zyskuje na popularności i świetnie zastępuje bezpośrednią formę kontaktu. 

 • Aktywne półkolonie, czyli jak mogą wyglądać wakacje w mieście
  Aktywne półkolonie, czyli jak mogą wyglądać wakacje w mieście

  Lato coraz bliżej, a ty wciąż zastanawiasz się, jak urozmaicić dziecku wakacje? Rodzinne wyjazdy to zaledwie część okresu wakacyjnego, w pozostałym czasie większość dzieci zostaje w domu. Starsze mogą bez problemu zająć się sobą, ale młodsze pociechy wymagają uwagi i opieki. Jeśli dodasz do tego moc atrakcji, z pewnością na długo zapamiętają te wakacje. To dlatego półkolonie w mieście cieszą się tak dużą popularnością. Na czym polegają? Sprawdź!

  Written on niedziela, 28 maj 2023 11:55
 • Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?
  Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?

  Nadchodzą cieplejsze dni i chcesz dopasować do nich zapach kosmetyków, których używasz na co dzień? Podobnie jak wiosną czy latem zmienia się odzież na lżejszą, bardziej kolorową, tak samo można postąpić z zapachami.

  Written on sobota, 27 maj 2023 19:01
 • Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni
  Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni

  Poszewka 35x55 to element pościeli, który chroni poduszkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jest to bardzo praktyczny element wyposażenia sypialni, który zapewnia nie tylko higienę, ale również estetykę. Poszewka zazwyczaj wykonana jest z miękkiego materiału, który zapewnia komfortowy sen.

  Written on środa, 10 maj 2023 11:16
 • Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi
  Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi

  Uwielbiam mój poranny rytuał picia kawy, który pozytywnie mnie nastraja i dodaje energii. Parafrazując klasyka - najbardziej lubię smak świeżo zmielonych ziaren kawy o poranku.

  Written on czwartek, 18 maj 2023 11:20
 • Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.
  Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.

  Powiększanie prącia to temat, który budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych mężczyzn jest to ważna kwestia, która wpływa na ich pewność siebie i jakość życia seksualnego. Dla innych natomiast, powiększanie prącia jest po prostu próbą poprawienia wyglądu swojego ciała. Czy zabieg powiększania prącia jest bezpieczny i skuteczny?

  Written on środa, 10 maj 2023 16:29
 • Modne sukienki na lato 2023
  Modne sukienki na lato 2023

  Jakie sukienki na lato będą modne w sezonie 2023? Jakie kolory, wzory i fasony wybrać? Jakie dodatki do sukienki na lato pasują najlepiej? Odpowiem na te i inne pytania w tym artykule.

  Written on wtorek, 09 maj 2023 17:59
 • Jaki olej lniany kupić?
  Jaki olej lniany kupić?

  Wytwarzany z nasion lnu zwyczajnego olej lniany należy do tak zwanych superproduktów, które mają wyjątkowo dobre działanie na ludzki organizm. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu cennych składników, które wpływają na pracę organów i układów wewnętrznych.

  Written on piątek, 28 kwiecień 2023 13:39