czwartek, 29 grudzień 2022 11:50

Telekonsultacje medyczne - zadbaj o swoje zdrowie bez wychodzenia z domu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Telekonsultacje Telekonsultacje Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Gdzie szukać doraźnej pomocy w przypadku nagłego złego samopoczucia? Jak w krótkim czasie, bez wychodzenia z domu otrzymać zwolnienie lekarskie? Telekonsultacje to rozwiązanie dla wszystkich tych, których stan zdrowia uniemożliwia pojawienie się u lekarza osobiście.

 Konsultacje medyczne prowadzone za pośrednictwem Internetu czy telefonu stały się popularne w czasie pandemii. Medycyna znalazła rozwiązanie na brak możliwości przemieszczania się z domu do lekarza. Dzięki telekonsultacjom otrzymasz potrzebne lekarstwa oraz zwolnienie do zakładu pracy czy szkoły również w obecnej sytuacji. 

Telekonsultacje i konieczność przeprowadzenia rozmowy z lekarzem — kiedy można skorzystać ze zdalnej pomocy specjalisty?

Szybkie porady świetnie sprawdzają się wtedy, gdy potrzebujesz zwolnienia, skierowania na badanie lub recepty. W każdym z tych przypadków możesz liczyć na wystawienie dokumentu za pośrednictwem Internetu, jeśli wcześniej skonsultujesz wskazany problem ze specjalistą. Telewizyta z lekarzem stała się świetną alternatywą dla pacjentów, którzy mają problem z poruszaniem się i nie mogą trafić do przychodni osobiście, ale również dla tych, których stan zdrowia nie pozwala na wychodzenie z domu, ze względu na osłabienie, wysoką gorączkę czy ból mięśni. E-konsultacja świetnie sprawdziła się w wielu placówkach i cenią ją sobie zarówno pacjenci, jak i lekarze. 

Zwolnienie lekarskie i recepta bez wychodzenia z domu 

W  celu otrzymania ważnych dokumentów, takich jak e-zwolnienie, nie musisz wcale wychodzić z domu. Telekonsultacja pozwala nie tylko na uzyskanie świadczeń zdrowotnych w postaci konsultacji lekarskiej i rozmowy ze specjalistą o Twoim stanie zdrowia, ale również na otrzymanie recepty czy zwolnienia. Korzystając z usług oferowanych przez Internet czy telefon, Twój internista w dalszym ciągu będzie mieć dostęp do Twojej dokumentacji medycznej i wyników badań i bez problemu wystawi receptę na potrzebny lek. To znaczne ułatwienie dla wszystkich chorych, a z drugiej strony możliwość unikania kontaktu z osobami przechodzącymi choroby zakaźne. Chory zostaje w domu, nie nadwyręża jeszcze bardziej swojego zdrowia, a przychodnie nie są przepełnione pacjentami przenoszącymi choroby drogą kropelkową. 

Specjalistyczna pomoc chorym w nagłych przypadkach — nie czekaj w kolejkach do lekarza i umów się na telekonsultacje lekarskie

Konsultacja lekarska online umożliwia również pomoc w nagłych przypadkach. Pojawienie się wirusa, czy problemu ze zdobyciem istotnego leku na receptę, który właśnie się kończy, sprawia, że konieczna jest często szybka reakcja służb medycznych. Lekarz online umożliwia przeprowadzenie konsultacji w nagłej i trudnej sytuacji. Komunikatory internetowe oraz rozmowa telefoniczna sprawiają, że kontakt z lekarzem wcale nie odbiega od tego, co daje pacjentowi oraz lekarzowi bezpośredni kontakt. Telekonsultacje przeprowadzane w sprawdzonych placówkach, umożliwiają szybki kontakt ze specjalistą. Wolnych terminów wizyt nie brakuje, dlatego pacjent może w krótkim czasie otrzymać potrzebną pomoc, również, gdy jest ona wymagana w nagłych przypadkach. Telekonsultacje medyczne świetnie sprawdzają się w przypadku osób starszych, mających problemy z dostaniem się do placówki celem odbycia konsultacji lekarskiej, dla których jedyną możliwością jest łączenie przez telefon.

W celu umówienia wizyty konieczne jest jedynie wyrażenie zgody przetwarzanie podanych danych osobowych, w celu przesyłania istotnych informacji. W każdym momencie, rezygnując z usług, możesz jednak zażądać usunięcia Twoich danych, dlatego ten rodzaj usługi telefonicznej czy internetowej jest bezpieczny. 

Skorzystaj z e-recepty i kup potrzebne lekarstwa w krótkim czasie 

Prawa wynikające z ubezpieczenia zdrowotnego, jakim objęci są pacjenci zgłoszeni do systemu ubezpieczeń, obejmują również wydawanie e-recepty - dokumentu, którego nie musisz mieć ze sobą fizycznie, aby zrealizować zakup leku. E-recepta wystawiana jest przez personel medyczny, który ma wgląd w dokumentację medyczną każdego pacjenta. Dzięki temu specjalista wie o przebytych chorobach, widzi wyniki badań i zna możliwości oraz ograniczenia wynikające z przepisywania konkretnych leków danemu pacjentowi. 

Sprawdź dostępne terminy telekonsultacji do wskazanych lekarzy na stronie placówki. Skorzystaj z wybranej usługi i rejestracji online i zgłoś się po potrzebne skierowanie, e-receptę lub poradę lekarską na konkretną godzinę. Rozpocznij szybkie i skuteczne leczenie. Wybieraj porady telefoniczne i możliwość skorzystania z opieki zdrowotnej w pewnych placówkach. Telemedycyna zyskuje na popularności i świetnie zastępuje bezpośrednią formę kontaktu. 

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42