czwartek, 29 grudzień 2022 11:50

Telekonsultacje medyczne - zadbaj o swoje zdrowie bez wychodzenia z domu

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Telekonsultacje Telekonsultacje Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Gdzie szukać doraźnej pomocy w przypadku nagłego złego samopoczucia? Jak w krótkim czasie, bez wychodzenia z domu otrzymać zwolnienie lekarskie? Telekonsultacje to rozwiązanie dla wszystkich tych, których stan zdrowia uniemożliwia pojawienie się u lekarza osobiście.

 Konsultacje medyczne prowadzone za pośrednictwem Internetu czy telefonu stały się popularne w czasie pandemii. Medycyna znalazła rozwiązanie na brak możliwości przemieszczania się z domu do lekarza. Dzięki telekonsultacjom otrzymasz potrzebne lekarstwa oraz zwolnienie do zakładu pracy czy szkoły również w obecnej sytuacji. 

Telekonsultacje i konieczność przeprowadzenia rozmowy z lekarzem — kiedy można skorzystać ze zdalnej pomocy specjalisty?

Szybkie porady świetnie sprawdzają się wtedy, gdy potrzebujesz zwolnienia, skierowania na badanie lub recepty. W każdym z tych przypadków możesz liczyć na wystawienie dokumentu za pośrednictwem Internetu, jeśli wcześniej skonsultujesz wskazany problem ze specjalistą. Telewizyta z lekarzem stała się świetną alternatywą dla pacjentów, którzy mają problem z poruszaniem się i nie mogą trafić do przychodni osobiście, ale również dla tych, których stan zdrowia nie pozwala na wychodzenie z domu, ze względu na osłabienie, wysoką gorączkę czy ból mięśni. E-konsultacja świetnie sprawdziła się w wielu placówkach i cenią ją sobie zarówno pacjenci, jak i lekarze. 

Zwolnienie lekarskie i recepta bez wychodzenia z domu 

W  celu otrzymania ważnych dokumentów, takich jak e-zwolnienie, nie musisz wcale wychodzić z domu. Telekonsultacja pozwala nie tylko na uzyskanie świadczeń zdrowotnych w postaci konsultacji lekarskiej i rozmowy ze specjalistą o Twoim stanie zdrowia, ale również na otrzymanie recepty czy zwolnienia. Korzystając z usług oferowanych przez Internet czy telefon, Twój internista w dalszym ciągu będzie mieć dostęp do Twojej dokumentacji medycznej i wyników badań i bez problemu wystawi receptę na potrzebny lek. To znaczne ułatwienie dla wszystkich chorych, a z drugiej strony możliwość unikania kontaktu z osobami przechodzącymi choroby zakaźne. Chory zostaje w domu, nie nadwyręża jeszcze bardziej swojego zdrowia, a przychodnie nie są przepełnione pacjentami przenoszącymi choroby drogą kropelkową. 

Specjalistyczna pomoc chorym w nagłych przypadkach — nie czekaj w kolejkach do lekarza i umów się na telekonsultacje lekarskie

Konsultacja lekarska online umożliwia również pomoc w nagłych przypadkach. Pojawienie się wirusa, czy problemu ze zdobyciem istotnego leku na receptę, który właśnie się kończy, sprawia, że konieczna jest często szybka reakcja służb medycznych. Lekarz online umożliwia przeprowadzenie konsultacji w nagłej i trudnej sytuacji. Komunikatory internetowe oraz rozmowa telefoniczna sprawiają, że kontakt z lekarzem wcale nie odbiega od tego, co daje pacjentowi oraz lekarzowi bezpośredni kontakt. Telekonsultacje przeprowadzane w sprawdzonych placówkach, umożliwiają szybki kontakt ze specjalistą. Wolnych terminów wizyt nie brakuje, dlatego pacjent może w krótkim czasie otrzymać potrzebną pomoc, również, gdy jest ona wymagana w nagłych przypadkach. Telekonsultacje medyczne świetnie sprawdzają się w przypadku osób starszych, mających problemy z dostaniem się do placówki celem odbycia konsultacji lekarskiej, dla których jedyną możliwością jest łączenie przez telefon.

W celu umówienia wizyty konieczne jest jedynie wyrażenie zgody przetwarzanie podanych danych osobowych, w celu przesyłania istotnych informacji. W każdym momencie, rezygnując z usług, możesz jednak zażądać usunięcia Twoich danych, dlatego ten rodzaj usługi telefonicznej czy internetowej jest bezpieczny. 

Skorzystaj z e-recepty i kup potrzebne lekarstwa w krótkim czasie 

Prawa wynikające z ubezpieczenia zdrowotnego, jakim objęci są pacjenci zgłoszeni do systemu ubezpieczeń, obejmują również wydawanie e-recepty - dokumentu, którego nie musisz mieć ze sobą fizycznie, aby zrealizować zakup leku. E-recepta wystawiana jest przez personel medyczny, który ma wgląd w dokumentację medyczną każdego pacjenta. Dzięki temu specjalista wie o przebytych chorobach, widzi wyniki badań i zna możliwości oraz ograniczenia wynikające z przepisywania konkretnych leków danemu pacjentowi. 

Sprawdź dostępne terminy telekonsultacji do wskazanych lekarzy na stronie placówki. Skorzystaj z wybranej usługi i rejestracji online i zgłoś się po potrzebne skierowanie, e-receptę lub poradę lekarską na konkretną godzinę. Rozpocznij szybkie i skuteczne leczenie. Wybieraj porady telefoniczne i możliwość skorzystania z opieki zdrowotnej w pewnych placówkach. Telemedycyna zyskuje na popularności i świetnie zastępuje bezpośrednią formę kontaktu. 

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54